שבת , יוני 19 2021

חדשות טלוויזיה: מארס בערוץ ביוגרפיה

ערוץ ביוגרפיה

רק אנשים. בלתי נשכחים.

היילייטס מרץ 2012

זה ייגמר בצחוק: ספיישל קומיקאים במרץ J

איזה כיף! חג פורים מגיע אלינו במרץ, ולכבודו של ‘חג המסכות’ יגיש ערוץ ביוגרפיה ספיישל מהנה במיוחד המוקדש לקומדיה ולקומיקאים, ומציג את מיטב הליצנים, הציניקנים והסטנד-אפיסטים של המסך הגדול והקטן. יעלו ויבואו: רוזאן בר (“רוזאן“), וודי הארלסון (“חופשי על הבאר“), בילי קריסטל, אד אוניל (“נשואים פלוס” ו”משפחה ומודרנית“) ג’ניפר אניסטון, ג’ים קארי, ועוד.

ביוגרפיות שישודרו בבכורה בספיישל:

ג’ף דנהאם: סיפורו של הקומיקאי הפיתום שמשגע את אמריקה עם דמותו של “אחמד הטרוריסט המת” ושאר בובות משוגעות. שבת 3/03 ב-17:10 בכורה!

צ’לסי הנדלר: עלילותיה של הסטנד-אפיסטית הבלונדינית ומגישת “הלילה עם צ’לסי” שהפכה להיות הגברת הראשונה של הלייט-נייט. שישי ה-9/03 ב-17:10בכורה!

“שמתי ברז למורה” הסיפור האמיתי: קווים לדמותה של אחת הקומדיות האהובות ביותר של האייטיז ובכלל. שבת ה-17/03 ב-17:10 בכורה!

תאריכים שיצוינו במסגרת הספיישל:

* 30 שנה למותו של הקומיקאי האגדי ג’ון בלושי: יום שני ה-5/03 בשעה 20:30.

* יום הולדת 50 לרוזי אודנול: יום רביעי 21/03 בשעה 20:30.

* יום הולדת 50 למתיו ברודריק: יום רביעי ה-21/03 בשעה 22:10.

“זה ייגמר בצחוק: ספיישל קומיקאים”: מה-1 עד ה-31 במרץ, מדי ערב ב-20:30  וב-23:00. בכורה!

העל-טבעי חוזר לערוץ ביוגרפיה

הרהיטים חוזרים לרעוד! ערוץ ביוגרפיה מתמסר לנסתר ומחדש ערב שידורים שבועי המוקדש כולו למסתורין של עולם הנסתר– “רביעי על-טבעי. במסגרת ערב-השידורים ישודרו בבכורה:

רוחות, שדים וסלבריטאים: עונה חדשה לסדרה המשלבת סלבס וצ’יזבאטים מצמררים

ימי רביעי בשעה 21:20 החל מה-28/03. בכורה!

סיפורי רוחות: עונה חדשה לסדרה המציגה הוכחות משכנעות לעולם שמעבר

ימי רביעי בשעה 22:10 החל מה-28/03. בכורה!

“רביעי על-טבעי”. ימי רביעי משעה 20:30 ואילך, החל מה-28 במרץ. בכורה!

וגם זה קורה במרץ: ג’ין סימונס מתחתן!

האח! חתונתם המיוחלת והמשמחת של ג’ין ושאנון תשודר בפרק-ספיישל מיוחד בן-שעתיים.

יום חמישי ה-29/03 בשעה 22:10  בכורה!

שידורים מיוחדים במרץ:

זה ייגמר בצחוק – ספיישל קומיקאים בחודש מרץ

בחודש מרץ נחגוג את חג פורים עם ספיישל מיוחד המוקדש לקומדיה וקומיקאים.

מדי ערב ב-20:30 וב-23:00, ישודרו ביוגרפיות של הקומיקאים הגדולים שידע המסך, בהם: רוזאן בר, ג’ים קארי, צ’בי צ’ייס ועוד רבים וטובים. ב-5 במרץ נציין במסגרת הספיישל 30 שנה למותו של הקומיקאי האגדי ג’ון בלושי. במהלך הספיישל ישודרו בבכורה הביוגרפיות הבאות:

ג’ף דנהאם / Jeff Dunham: Birth Of A Dummy בכורה!

האם זו בובה ביד שלך?…

ג’ף דנהאם המוכשר, קומיקאי-פיתום בעל מופע אקסטרווגנזה של בובות מרושעות ומטורללות המדובבות כולן בקולו, אינו מוכר מאוד במחוזותינו. הביוגרפיה המקסימה והארוכה המוקדשת לו היא הזדמנות מצוינת להתוודע אל אחד מהקומיקאים המצליחים ביותר בעולם כיום. הביוגרפיה של דנהאם מתארת את מסעו של צעיר אקסצנטרי, גאון  קומי וגיבור תרבות, ומלאה ברגעי קסם החושפים את עולמו המוזר והנפלא.

אמנות הפיתומות, בה מושיב אדם בחיקו בובה, מתפעל אותה בידיו ו”מדבר מהבטן” בקולה, זכתה להצלחה גדולה בעידן מופעי הוודביל וירידי הבידור העממיים של תחילת המאה ה-20. במהלך המחצית השנייה של המאה ירדה קרנו של המופע בעיקר מטעמי מוזרות- אדם מבוגר המושיב על ברכיו בובת-ילד ומדבר בשמו בקול מתיילד הלך ונהיה פחות “קול” עם השנים. אך עבור ג’ף דנהאם, ילד טקסני שאומץ בינקותו בידי זוג נוצרי חשוך-ילדים ונחשף לנושא דרך ספר-ספרייה, הייתה אמנות הפיתום הדבר הנפלא ביותר בעולם, והוא החליט בו ברגע להקדיש לה את חייו.

לא הרבה אנשים יכולים לומר כי החלטה שעשו בגיל 9 חייבה אותם להמשך חייהם הבוגרים, אבל דנהאם הצעיר היה מלא להט ורציני לחלוטין בכוונותיו. וכך נודע במהלך ילדותו ונעוריו בתור “זה עם הבובה”, ומעניין כי מה שיכול היה להפוך לגזר דין מוות חברתי עבור רוב האנשים, נוטרל בקלות ע”י הכריזמה הטבעית של דנהאם, שאפילו נבחר כמי ש”סביר ביותר שיצליח בחייו”, בספר המחזור של התיכון. ודנהאם אכן הצליח: לאחר שעזב את טקסס השמרנית לטובת לוס אנג’לס החוטאת, ונאבק במשך שנים בעקשנות ובבידוד חברתי לתפוס מקום בסצנת הסטנד-אפ קומדי הקשוחה של העיר, הגשים דנהאם את חלום הילדות שלו להשתתף במופע של ג’וני קארסון, וזכה סוף סוף בתשומת לבה של אמריקה (כשהתקשר להוריו בהתרגשות לשאול אם ראו את השידור שאלה אותו אמו במפגיע מדוע היה חייב להשתמש בטלוויזיה במילים “DAMN” ו-HELL”).

קל להבין את ההצלחה הגדולה לה זוכה דנהאם מאז: הבובות המדובבות על ידיו הן אסופה של סטריאוטיפים בלתי-תקינים-פוליטית לחלוטין: פינאט הסקסיסטי, הארולד השמרן ואחמד הטרוריסט המת מרשים לעצמם להגיד את כל הדברים השערורייתיים שאמריקאים מהוגנים כבר לא מרשים לעצמם להגיד בקול רם, אבל פורצים בצחוק אינסופי ברגע שמישהו אחר עושה זאת בשבילם.

“ג’ף דנהאם: ביוגרפיה”. יום שבת ה-3/03 ב-17:10 וב-20:30. בכורה!

צ’לסי הנדלר / Chelsea Handler בכורה!

בלונדיניות נהנות יותר

מי שגדלה הרחק מטקסס השמרנית היא צ’לסי הנדלר, קומיקאית המשלבת לשון חדה עם נתונים בלונדיניים מרשימים, ומי שהפכה לנציגה הנשית הבולטת בעולם הלייט-נייט דרך תוכניתה הלילה עם צ’לסי המשודרת מדי לילה בערוץ E!.

בתוכניתה הלילית נהנית צ’לסי לאתגר את מוסכמות עולם הבידור דרך אירוח נציגיו הנוצצים והאהובים, והתעמרות מתוקשרת בנציגיו הנוצצים והאהובים פחות (מפעלה הפילנטרופי של אנג’לינה ג’ולי הוא אחד ממטרותיה האהובות ביותר, כמו גם השחקנית עצמה: “אני לא יודעת למה אף פעם אין לי חברות נשים…” היא מחקה על הבמה את ג’ולי בקול יללני. “…למה? כי את חתיכת #%$^$, זה למה”).

לפני שהפכה לפני-מלאך עם פה מלוכלך הייתה הנדלר הבת הצעירה במשפחה מרובת ילדים ממוצא מורמוני-יהודי שגדלה בניו ג’רסי. טרגדיה משפחתית הוליכה את האנרגיה ההיפר-אקטיבית שלה לכיוונים פחות מפוקחים וצ’לסי הפכה לצעירה פרועה במיוחד, שבגיל 19 עברה לחוף המערבי בשביל לטפח קריירה במשחק בעיר הגדולה. שחקנית היא לא הפכה להיות, אך לצד קריירה במלצרות היא נהנתה לטפח את שתי חיבותיה הגדולות בחיים – אלכוהול וגברים מזדמנים. האגדה, כלומר צ’לסי עצמה, נהנית לספר כי גילתה את יכולות הסטנד-אפ קומדי שלה כאשר נשלחה ע”י הרשויות לתרפיה קבוצתית לאחר שנתפסה נוהגת תחת ההשפעה, והייתה צריכה להסביר לקבוצה כיצד הגיעה עד הלום. למה להשפיל את עצמך באודישנים כשאפשר פשוט לעמוד מול קהל לספר על חייך הפרטיים והססגוניים?… צ’לסי החליטה באחת לזנוח את שאיפות המשחק שלה  לטובת קריירה בסטנד-אפ.

את השנים הבאות העבירה הבלונדינית הנמרצת על במות הסטנד אפ כשהיא מאמצת לעצמה את הטון הקשוח הנהוג בז’אנר, ומוסיפה לו את הפרספקטיבה הנשית המרעננת השמורה לה. לאט ובעיקשות יצרה לעצמה הנדלר שם והחלה להפציע על המסך, כשלבסוף זכתה בהזדמנות הגדולה מטעמו של טד הרברט, אחד ממנהלי E! (עמו גם יצאה, כמובן): להגיש תוכנית לייט-נייט בכיכובה בערוץ, וסוף כל סוף הפכה לכוכבת שתמיד ידעה שתוכל להיות, בגיל 32.

את הפופולאריות הגדולה של צ’לסי ואת ייחודיותה בזירה מקדמים גם הספרים שכתבה, בהם – “חיי במאוזן: מקבץ סיפורי סטוצים” ו”האם את שם, וודקה? זו אני, צ’לסי” (הכותרים בתרגום חופשי).

כפי שמנסחת זאת צ’לסי בעצמה, אחד הימים המאושרים בחייה של פורעת-החוק-לשעבר היה היום בו תפסו שלושה מספריה את 3 המקומות הראשונים ברשימת רבי-המכר של הניו יורק טיימס!

בין הספרים למופעים ולתוכנית הלייט-נייט בהגשתה, צ’לסי הנדלר מספקת קול נשי מרענן בעולם של גברים, הביוגרפיה המוקדשת לה היא הזדמנות נהדרת לתהות על קנקנה של אחת התופעות הבולטות של עולם הבידור כיום. “צ’לסי הנדלר: ביוגרפיה”. יום שישי ה-9/03 ב-17:10. בכורה!

שמתי ברז למורה: הסיפור האמיתי / Inside Story: Ferris Bueller’s Day Off בכורה!

איך יוצרים יום מושלם אחד?

התוכנית הבאה מהווה ממתק אמיתי לכל מי שגדל בשנות ה-80: קווים לדמותה של אחת הקומדיות הפולחניות והאהובות ביותר שהופקו באותו עשור.

“החיים עוברים מהר, ואם לא תעצור מפעם לפעם ליהנות מהם, תפספס את כל החוויה.” זהו הקונספט העומד בבסיס הסרט ונמסר מפיו של גיבורו, השמיניסט הגזעי פֵריס ביולר, שמצליח לצאת נקי מכל תעלול. גישת “תפוס את היום” מביאה אותו לתמרן את משפחתו, את בית הספר וכל זר הנקרה בדרכו כדי לגנוב לעצמו יום חופש אחד מושלם לצד נערתו היפה ולצד חברו הטוב – שנייה אחת לפני שהתיכון מסתיים, השלושה מתפזרים לקולג’ים שונים והחיים האמיתיים מתחילים.

את פריס ביולר מגלם בסרט מתיו ברודריק הצעיר (שיחגוג ב-21 לחודש יום הולדת 50 עגול, ושלאחרונה שיחזר את תפקידו בסרט בפרסומת סופר-בול מתוקשרת) שהצליח לצקת לדמות התחמנית של פריס שפע של הומור עצמי וקסם, שהפכו אותו לאחת הדמויות האהובות והזכורות ביותר בקולנוע. אלן ראק, המגלם בסרט את חברו הנוירוטי קמרון, נכנס אף הוא לפנתיאון הקולנועי של דמויות “אוף-ביט” אהובות במיוחד. הסרט נכתב ובויים ע”י נער הזהב של קומדיות הנעורים של שנות ה-80 – הבמאי ג’ון יוז, שהיה אחראי לקלאסיקות כמו יפה בוורוד (תסריט) ומועדון ארוחת הבוקר (תסריט ובימוי). ליוז היה כישרון לצקת נשמה, רגש ואירוניה עצמית למעשיות גיל-ההתבגרות שיצר, ומתוכן, שמתי ברז למורה (או בשמו המקורי – “יום החופש של פריס ביולר”), המספר על נער שפשוט רוצה לכייף ומדי פעם פונה אל הצופים כדי לחלוק אתם את מחשבותיו, היה פשוט ומתוחכם בו בעת, מצחיק ומעורר מחשבה במקביל, והצליח לפרוט על רגשות הצופים באופן מיוחד.

ספיישל מסדרת “הסיפור האמיתי” המוקדש לסרט, חוקר לעומק את סיפור הפקתו של הסרט, מכנס מחדש את כוכביו 26 שנים אחרי וחושף סודות מאתר הצילומים (הידעתם? מכונית הפרארי המרהיבה המתרסקת בסוף הסרט היא העתק ולא הדבר האמיתי. איזו הקלה!).  בולט בהיעדרו יוז הבמאי, שהלך לעולמו במפתיע ב-2009.

“שמתי ברז למורה: הסיפור האמיתי”. יום שבת ה-17 במרץ ב-17:10 ו-20:30 בכורה!

(ש.ח. ביום רביעי ה-21/03 – יום הולדתו ה-50 של ברודריק – בשעה 22:10.)

30 שנה למותו של ג’ון בלושי / John Belushi

זוכרים את הגאון הקומי

לא רבים הצליחו להפוך לאגדה עוד בחייהם: ג’ון בלושי, הקומיקאי הפרוע שגנב את ההצגה בסרטי הפולחן בית החיות והאחים בלוז, ובתוכנית המערכונים סאטרדיי נייט לייב הפך לאגדה עוד בחייו. מותו בגיל צעיר ממנת יתר הקפיץ אותו לדרגת מיתוס הוליוודי, השומר על מעמדו מאז. הביוגרפיה המושקעת המוקדשת לבלושי מספקת קווים לדמותו של הכוכב ש”נשרף” מהר מדי, ומקצינה את ההחמצה הגדולה שבמותו המוקדם.

ג’ון בלושי: ביוגרפיה. יום שני ה-5 במרץ ב-20:30  לציון 30 שנה למותו.

ביוגרפיות נוספות שישודרו במסגרת ספיישל קומיקאים:

רוזאן בר: יום ה’, 1/3 מי שגדלה כיהודיה היחידה בעיר מלאה מורמונים, למדה להיות יוצאת דופן בגיל צעיר.

בילי קריסטל: יום ו’, 2/3 מי שחלם על קריירה מקצועית בבייסבול נאלץ להסתפק בהנחיית טקס האוסקר במקום.

וודי הארלסון: יום א’, 4/3 הבלונדיני רפה-השכל מ”חופשי על הבאר” צמח לאחד משחקניה המעניינים של הוליווד

צ’בי צ’ייס: יום ג’,  6/3 קווים לדמותו של הקומיקאי שכיכב ב”סאטרדיי נייט לייב“.

ביל מוריי: יום ד’, 7/3 קווים לדמותו של הקומיקאי שכיכב ב”סאטרדיי נייט לייב” ונולד מחדש  ב”אבודים בטוקיו“.

מיי ווסט            ה: יום ה’ 8/3 הגברת המייסדת של הסטנד-אפ השכילה ליצור לעצמה מחזות וסרטים התפורים במדויק למידותיה הפרובוקטיביות.

ג’ים קארי: יום ש’, 10/3 הליצן בעל הפנים האלסטיות שידע לגלות גם צד קודר ומשכנע על המסך הגדול.

אד אוניל: יום א’, 11/3 גיבור “נשואים פלוס” הוא עכשיו גיבור הסיטקום המדובר ביותר “משפחה מודרנית“.

הקרב על הלייט-נייט: יום ב’ 12/3 כיצד עברו הקומיקאים לשלוט ברצועת הטלויזיה של שתים עשרה בלילה?

אלן דג’נרס: יום ד’ 14/3 הקומיקאית האהובה מ”אלן” הפכה לאהובה עוד יותר, עם תוכנית יומית וקהל נשי מובהק.

דני דה-ויטו: ה’ 15/3 השחקן הנמוך והגוץ בעל הקול הצרוד ידע כיצד להשתמש בנתוניו הפיזיים כדי להפוך לכוכב.

ג’ניפר אניסטון: יום ו’, 16/3 ג’ן היפה חלמה להיות כוכבת דרמטית, אבל בסוף הבינה שקומדיה היא המפתח האמיתי להצלחתה.

רון האוורד: יום א’, 18/3 הרבה לפני הרצינות של “אפולו 13” הווארד כיכב על המסך הקטן כילדהכאפות הג’ינג’י והאהוב מ”HAPPY DAYS”.

הצד הטראגי של הקומדיה: יום ב’, 19/3 ההכרח להצחיק יכול להיות גם כביש מהיר לאבדון: סיפוריהם של ג’ון בלושי, כריס פארלי, ריצרד פריור, וקומיקאים נוספים בעלי פן טראגי.

רוזי אודונל: יום ד’, 21/3 הקומיקאית ואשת הטלויזיה האהובה חוגגת יום הולדת 50.

רודני דיינג’רפילד: יום א’, 25/3 גם הקומיקאי היהודי בעל פני-הדג לא רווה נחת במרדפו אחר התהילה.

זה ייגמר בצחוק: ספיישל קומיקאים בחודש מרץ, מה-1 עד ל-31 במרץ ב-20:30  ו-23:00

רביעי על טבעי

משבצת השידורים הספיריטואלית של ערוץ ביוגרפיה חוזרת!

ערוץ ביוגרפיה ניסה להתכחש לתחושות הבטן שלו, לחפש הסבר הגיוני לתופעות המסתוריות בהן נתקל ולהאמין בכל לבו ברציונאליות… ואז נשבר. רביעי על טבעי, ערב שידורים חדש המוקדש כל כולו  למסתורי והספיריטואלי יציג את מיטב התוכניות העל-טבעיות של הערוץ ויזמין את הצופים לחפש יחד אתן בעונג מצמרר את  “האמת שנמצאת שם בחוץ…” ברר!

ברביעי על טבעי ישודרו הסדרות הבאות:

ילדים על-חושיים

להיות טין-אייג’ר זה סיוט… להיות טין אייג’ר שרואה אנשים מתים מסביבו זה סיוט גדול עוד יותר.

בסדרת הקאלט לוקחים על עצמם מתקשרים ומדיומים ותיקים “לחנוך אל המקצוע” מתבגרים בעלי כוחות

על-טבעיים דרך פענוח מקרים מוזרים, ועל הדרך עוזרים להם ולמשפחתם להתמודד עם כישרונם המיוחד.

ילדים על-חושיים: מדי רביעי ב-20:30, החל מה-28 במרץ.

רוחות, שדים, וסלבריטאים – עונה חדשה בכורה!

סדרת המופת המשדכת בין זוהרם של כוכבים-לשעבר, סיפוריהם המצמררים על מפגשים עם העולם שמעבר וסקרנותו הבריאה של הצופה, חוזרת בעונה חדשה ומהנה, ומבטיחה לשוב ולהציג את הסלבריטאים במיטב הבעותיהם המוטרדות, לצד שחזורים מוצלחים של סיפורם האישי.

רוחות, שדים וסלבריטאים, עונה 4: מדי רביעי ב-21:20, החל מה-28 במרץ. בכורה!

סיפורי רוחות – עונה חדשה בכורה!

הסדרה שמזמנת אנשים רגילים לספר על “מפגשים מהסוג השלישי” שחוו, חוזרת בפרקים חדשים המציגים סיפורים מצמררים ומבטיחה (וגם מקיימת) לגרום לציניקנים הגדולים ביותר לגרד בראשם במבוכה אל מול ממצאיה.  “סיפורי רוחות” לא מסתפקת בסיפורים עצמם אלא גם מספקת עדויות מצולמות למפגשים:

הצופה מוצא את עצמו מרותק למסך כששלל מדיומים, מתקשרים, גלאי שדות חשמליים, מצלמות אינפרא-אדום ואינספור המצאות נוספות מגוייסים להכניס אותנו באופן העמוק ביותר אל הסיפור המסופר, ולחוות את החוויה המצמררת יחד עם מספריו…

סיפורי רוחות, עונה 3: מדי רביעי ב-22:10, החל מה-28 במרץ.בכורה!

“השד מתמסד”: פרק החתונה של ג’ין סימונס בכורה!

Gene Simmons: Family Jewels – “The Demon Says I Do”

במרץ זה קורה: בתום שבע עונות בהן מלוות מצלמות את חייו של ג’ין סימונס, אגדת רוק חיה ובועטת המנהלת זוגיות מטורללת אך מעוררת-קינאה עם שאנון טוויד היפהפיה, מסכים סימונס סוף סוף, לאחר 28 שנים ביחד ושני ילדים משותפים ואהובים, לרצות את אהובתו ולשים טבעת על אצבעה.

העונה השביעית של הסדרה הפופולארית היטיבה לתאר את הכאוס שיוצר ארגון האירוע בחיי כל המשתתפים בו, ומציגה אקורד סיום מהנה ומפואר עם פרק מיוחד בן שעה וחצי המוקדש לחתונה המיוחלת.

ג’ין סימונס מתחת לאיפור: פרק החתונה. יום חמישי ה-29/03 בשעה 22:10  בכורה!

יש לבדוק גם

לייט נייט: ניקי אצל ביל

ביל מאהר היה הכוכב הבודד בשמי הלייט נייט אמש. הנה קטעים נבחרים מתוכניתו שתפו עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.