יום ראשון , אוקטובר 21 2018
Home / כללי / בואו נדבר על זה: טרה נובה עונה 1 פרק 1+2

בואו נדבר על זה: טרה נובה עונה 1 פרק 1+2

גם יומיים אחרי שצפיתי בפרק הבכורה הכפול של "טרה נובה"  אני מתקשה להחליט אם יותר אהבתי או יותר זלזלתי בתוצר שהשתקף אליי מהמסך.


מצד אחד רואים את ההשקעה,  רואים את המחשבה, את עבודת האפקטים המרשימה וגם את הנקודות האפלות שמסתתרות מאחורי הסיפור המוכר והידוע.


מצד שני המשחק הלא משכנע, בעיקר של הצעירים שבחבורה, הצורך המיותר לשלב דרמה משפחתית קיטשית והכי גרוע- המראה הלא משכנע של הדינוזאורים.

באמריקה כבר שואלים על מה בדיוק בזבזו 20  מיליון דולר בפרק הפתיחה של "טרה נובה" אם הדינוזאורים נראים כמו יצורי אנימציה שהודבקו על ידי חובבן לסרט הצילום המקורי?


בואו נתחיל בצד החיוב- "טרה נובה" היא בהחלט יצירה מרהיבה.  מהעתיד הקודר שצפוי לכדור הארץ ומתואר על ידי שורת חוקים ותקנות, שללא ספק מישהו חשב עליהם בקפידה-  זיהום האוויר הנורא, ההגבלה של שני ילדים למשפחה אחת, גורדי השחקים המתקלפים, בתי הכלא שבהם אין מסנני אוויר ועוד בודאי הפתעות שייחשפו בפנינו בעתיד.


אבל תחושת ה"וואו"  מתגברת כשגיבורי הסדרה חוצים את מכונת הזמן ונוחתים 85  מיליון שנה בעבר, כשהטבע בכדור הארץ טרם קולקל בידי האדם.


אין ספק- סט הצילומים באוסטרליה בצירוף האפקטים הממוחשבים יוצרים טבע מרהיב ביופיו, פשוט עוצר נשימה.


גם סטיבן לאנג המצוין מ"אווטאר"  מפציע כאן, הפעם בתפקיד האיש הטוב ( האומנם ? ) קומנדר טיילור, שמנהיג את מושבת טרה נובה.


הזקן הלבן שגידל על פניו משווה לו היטב את מראה המבוגר החכם, קצין הצבא למוד הקרבות, שמסתיר בשרוולו עוד המון טריקים וגם סודות, חלקם אפלים.


הבעיות מתחילות כשמתברר שאנחנו עומדים לבלות יותר מדי זמן בחברת משפחת שאנון. האבא והאמא עוד נסבלים, אבל הילדים… נו באמת. כמה פעמים עוד אפשר לקבל משפחה בת שלושה ילדים- ילד מתבגר מרדן ודיכאוני, ילדה מתבגרת חנונה אך יפה, וילדונת קטנה וחמודה?  כמה פעמים ימשיכו להאכיל אותנו בקלישאות האלה?


גם ההורים לא בדיוק מצטיינים במשחק אמין. אבל רק בפרקים הבאים נדע אם להאשים את כישרון המשחק המוגבל שבו ניחנו או את השורות שהושמו בפיהם בידי התסריטאים.


מה שבטוח- גם בתקופת העבר מסתתרים סודות מעשה ידי אדם.  בראש ובראשונה ההתפלגות של סיעת בני אנוש מורדת מ"טרה נובה", שכולם הגיעו בעלייה לרגל השישית ויש להם אג'נדה נסתרת.


מה בדיוק הם רוצים?  עדיין לא ברור. אבל מישהו התאמץ מאוד בפרק הבכורה כדי שנראה אותם כ"רעים" בסיפור. מה שאומר שמן הסתם באחד הטוויסטים בעלילה יתברר שהם לא כל כך רעים.


אה, כן, וזה מזכיר לכם משהו?  מושבה אנושית בלב טריטוריה עוינת בג'ונגל, שיש לה מתנגדים שפרשו ממנה, נחשבים "רעים", אבל בהמשך מתברר שהם דווקא הטובים?


א-ב-ו-ד-י-ם !!!  רק שבמקום מפלצת עשן יש כאן דינוזאורים.


באמת אף אחד משלל התסריטאים לא ראה את קווי הדימיון הגובלים בפלגיאט?


"טרה נובה" יצאה לדרך חדשה ומקרטעת עם נתוני צפייה מאוד לא משכנעים באמריקה לפרק הבכורה. כדי שהיא תזכה לאריכות ימים יצטרך להגיע שיפור משמעותי בפרקים הבאים.


אני מתכוון להמשיך לעקוב. ומה איתכם?

בדוק גם

חדשות טלוויזיה: בפיתוח- ספין אוף של "גרים"

רשת אן בי סי מתחילה בשלבי פיתוח של סדרת ספין אוף ל"גרים".   הסדרה החדשה …

No comments

 1. ציון נאנוס

  רק שבלוסט בנו את המתח בעדינות, נתנו לנו להכיר מעט את הדמויות ,שיהיה לנו איכפת מהן –לפני שהכניסו אותם לדרמה מסכנת חיים בג'ונגל או לסיפור משפחתי דביק על אבות ובנים.
  בלוסט לקח יותר מעונה שלמה- עד שהציגו לנו לראשונה את "האחרים". לפני כן היו רק רמזים קלים עם אית'ן.
  מה שהפך את הכל להרבה יותר מעניין ומותח.

  כאן- הכל נעשה באופן כל כך צעקני,פלקטי,בלי שום אנדרסטייטמנט.
  על הפרק הראשון- מוסר השכל הוליוודי על חשיבות המשפחה וכו'.

  זה נראה כמו תסריט שנכתב ושוכתב על ידי ועדה.
  ועדה שחבריה בטוחים שהצופים צריכים לקבל הכל בכפית- שרק אם נראה סצינה שבה הילד זועק במכשיר הקשר לאבא שלו אז נבין את המסר ונרגיש קתרזיס.
  ברוב הסרטים של ספילברג יש עניין לא פתור עם האבא
  אבל בטובים שבהם- הוא לא מעביר לנו את העניין בפטיש 5 קילו.

  נחכה לטין טין

 2. מאד לא התרגשתי מהפרק הזה, בעיקר כי זה לא גרם למוח שלי להרגיש כלום.
  אבל אם כבר מדברים, כל יוצאי משפחת סטאר טרק (וספציפית כאלה שהתחילו את דרכם בדור הבא: 87-94) נמצאת שם, בין השאר ברנון בראגה, שנתן כמה מהנפלאות של עולם הטלויזיה בשנים ב30 שנה האחרונות ועוד כמה שמות שלא יגידו פה לאנשים כלום.

 3. נופועפה

  *אזהרה – קצת ספויילרים*
  מצד אחד אני מסיכמה שרואים את ההשקעה. קצת אומנם עצוב שרואים את ההשקעה יותר בעולם ההרוס מאשר ב"גן עדן" החדש אבל מילא.
  מצד שני, נעזוב רגע בצד את העובדה שאכן הדינוזאורים נראים כמו דמויות קרטון, נעזוב אפילו את השאלה למה כשיורים על הדינוזאורים זה נראה כאילו זה מדגדג אותם יותר מאשר פוצע אותם ואני מוכנה אפילו להעלים עין מהשאלה של איך לעזאזל טרה נובה יוצרים קשר עם העתיד, מה שמשגע אותי זה העניין של קו זמן חלופי – ככה הם פתרו את הבעיה שהעבר הוא קבוע. מה שבעצם הם עשו, במקום למחוק את הקיום של עצמם ,הם החליטו, באופן שרירותי לחלוטין, שמותר להם לשנות את ההיסטוריה של העולם שמתקיים בקו הזמן הזה. אומנם נראה כאילו הם ישתמשו בעובדה הזאת בעתיד אבל אני מצטערת, אני דורשת הסבר יותר טוב לכל מה שקורה פה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.