יום ראשון , פברואר 23 2020
Home / כללי / חדשות טלוויזיה: מאי בערוצי הסרטים של YES

חדשות טלוויזיה: מאי בערוצי הסרטים של YES

יום השואה בערוצי הסרטים של yes

יום הזיכרון לשואה ולגבורה (01-02/05/2001) יצוין בכל חמשת ערוצי הסרטים של yes וחמשת ערוצי ה-HD עם כשלושים סרטים על שואת יהודי אירופה ועל מלחמת העולם השנייה, כולל שלוש בכורות בלעדיות ושידור ראשון ב-HD של סרטה המדובר ועטור הפרסים של יעל חרסונסקי “שתיקת הארכיון”, במקביל לשידורו ב-yes דוקו.

שתיקת הארכיון A Film Unfinished לראשונה ב-HD!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD; במקביל לשידור ב-yes דוקו

מועד שידור: יום ראשון ה-01/05 בשעה 22:00, ערב יום השואה

סרטה המדובר ועטור הפרסים של יעל חרסונסקי, בוחן באופן מעמיק את היחס המתעתע שבין זיכרון,  אמת, ותיעוד (צלום) באמצעות סיפור הפקתו של סרט התעמולה הנאצי הארוך והמשמעותי ביותר שהופק בגטו וורשה, במאי 1942, זמן קצר לפני שליחת רוב תושבי הגטו להשמדה בטרבלינקה.

ברלין 36 Berlin 36 בכורה בלעדית!

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום ראשון ה-01/05 בשעה 22:00, ערב יום השואה

במאי: קספר היידלבך, גרמניה 2009

שחקנים: אקסל פרהל, קרולין הרפורף’, סבסטיאן הורזנדובסקי

תקציר: ברלין 1936. המשחקים האולימפיים צפויים להיערך בגרמניה ובכדי להתחמק מחרם אמריקאי על המשחקים, מאשר שר הספורט הגרמני לקופצת הגובה היהודיה גרטל ברגמן להתחרות. במקביל פועלת הממשלה למנוע ממנה את הזכייה במדליה. הם עושים זאת בעזרת צירופה של המתחרה מארי קטלר שמחביאה סוד גדול. השתיים מתאמנות ביחד והופכות לחברות טובות. האם התוכנית של ממשלת גרמניה תצליח? האם החברות החזקה ביניהן תשרוד?

נקודת איסוף La Rafle בכורה בלעדית!

ערוץ: yes4 ו-yes4HD

מועד שידור: יום ראשון ה-01/05 בשעה 21:30, ערב יום השואה

במאי: רוזלין בוש, צרפת 2010

שחקנים: ז’אן רנו (“ליאון”, “הכחול הגדול”,”רונין”), מלאני לורן (“ממזרים חסרי כבוד”), גד אלמליח (“בחורה זהב”)

תקציר: השנה היא 1942, שגרת החיים של הנער היהודי, ג’וזף וייסמן, ובני משפחתו משתנה  לחלוטין כאשר יהודי העיר פריז (13,000) נשלחים להידחס באצטדיון העיר ולהמתין למר גורלם. אנט מודו, אחות במקצועה, מוצאת עצמה בלב הסיוט, מטפלת בתנאים איומים בחולים ובחלשים. אט אט נקשרת אנט לג’וזף ולמשפחתו וכאשר הם נשלחים למחנות העבודה היא הולכת בעקבותיהם. כאמור, התחנה הבאה של יהודי פריז עוברת דרך מחנות ההשמדה, דרך שאין ממנה חזרה.

חורף בעת מלחמה Winter in The Wartime בכורה ארצית בלעדית!

ערוץ: yes5 ו-yes5HD

מועד שידור: יום ראשון ה-01/05 בשעה 21:30, ערב יום השואה

במאי: מרטין קולהובן, הולנד/בלגיה 2008

שחקנים: ג’ימי קמבל (“דמדומים 2: ירח חדש”), מרטין לקמייר

תקציר: במהלך חורף 1944, מבחין  מיכאיל, נער הולנדי,  במטוס קרב בריטי מתרסק באזור מגוריו. הוא מגלה שהטייס שרד  את ההתרסקות ומחליט לעזור לו לברוח. מיכאיל בוחר לעשות זאת בשל סלידתו  מהכיבוש הנאצי וכאקט של מרידה באביו, ראש העיירה, המשתף פעולה עם הגרמנים. האם יצליח מיכאיל להציל את הטייס? האם  יצליח מול אביו לצאת נגד הגרמניים?

בנוסף ישודרו הסרטים הבאים:

עקומים Bent

עיבוד קולנועי למחזה מאת מרטין שרמן, העוסק ברדיפה והשמדה המונית של הומוסקסואלים בזמן שלטון הנאצים. העלילה מתמקדת במערכת היחסים בין מקס להורסט, אשר במציאות קשה ובלתי אפשרית מנסים לנהל מערכת יחסים ואהבה אסורה. עם: רייצ’ל וויז, מייק ג’אגר, ג’אד לאו, קלייב אואן. במאי: שון מתיאס, בריטניה 1996

נער קריאה Reader

דרמה. בימים שלאחר מלחמת העולם השנייה פוגש נער בן 15 אישה מבוגרת ממנו ומנהל עמה רומן סוער, עד להיעלמותה המסתורית. שנים לאחר מכן כאשר הוא צופה במשפט שנערך נגד פושעי מלחמה גרמניים, הוא מזהה אותה בין הנאשמות. עם: קייט ווינסלט,ורייף פיינס  במאי: סטפן דלדריי. ארה”ב, 2008.

הזייפנים The Counterfeiters

דרמה. זוכה האוסקר לסרט הזר. שלמה סורוביץ’ הוא יהודי נהנתן שנשלח למחנה ריכוז. כאשר הנאצים משתמשים בכישורי זייפנות הכספים שלו כדי להילחם בבעלות הברית, מתעוררים אצלו דילמות מוסריות. עם: קארל מרקוביץ במאי: סטפן רוזוביצקי. 2007.

יומנה של אנה פרנק Diary Of Anne Frank

עיבוד של ה-BBC ל”יומנה של אנה פרנק”. סיפורה של הנערה ההולנדית היהודייה שתיעדה את חייה במחבוא בתקופת מלחמת העולם השנייה. עם: אלי קנדריק, קייט אשפילד. במאי: ג’יימס ג’ון. בריטניה. 2009.

הקיץ של אביה Ha-Kayitz Shel Aviya

דרמה. ע”פ ספרה האוטוביוגרפי של גילה אלמגור. אביה, נשלחת לפנימייה לאחר שאימה מאבדת את שפיותה בעקבות מוראות השואה. הסרט מתאר את מערכת היחסים בין הילדה הרגישה לאם הכואבת עם:גילה אלמגור, קאיפו כהן. בימוי:אלי כהן. ישראל,1988

המאמין The Beliver

דרמה המבוססת על מקרה אמיתי. סיפורו של תלמיד ישיבה, שאמונותיו ושאלותיו הביאו אותו להצטרף לחבורת גלוחי ראש ניאו-נאצים. עם: ריאן גוסלינג, סאמר פניקס, תרזה ראסל. במאי: הנרי בין. ארה”ב, 2001

החיים יפים La Vita E Bella

דרמה קומית מרגשת, שזכתה בשלושה פרסי אוסקר. יהודי, אשתו הנוצריה ובנם נשלחים למחנה ריכוז. האב בונה עם בנו עולם דימיוני המקל על הילד לעבור את הזוועה. עם: רוברטו בניני, ניקולטה ברצ’י. במאי:רוברטו בניני. איטליה 1997.

אישור מעבר Laissez Passer

דרמה. צרפת תחת הכיבוש הנאצי. מאבקם של שני אנשי תעשיית הקולנוע הצרפתית לשמור על יושר ואנושיות תחת עינם הפקוחה של הגרמנים. עם: ז’אק גמבלן, דני פודלידס. במאי: ברטראן טברנייה. צרפת/גרמניה/ספרד 2001.

פסטיבל הקולנוע של yes3

פסטיבל הקולנוע של yes3, המקום להיחשף לראשונה לסרטים הבולטים והמדוברים שלא עלו לאקרנים בישראל, ממשיך לחדש.  בכל יום שלישי בשעה 22:00 משודרים הסרטים שכיכבו בפסטיבלי הקולנוע בעולם וזכו לפרסים ולביקורות משבחות אך לקהל הישראלי כמעט ולא הייתה הזדמנות להיחשף אליהם.

בחודש מאי ישודרו במסגרת “פסטיבל הקולנוע של yes3” שני סרטים שהוצגו לראשונה בפסטיבל קאן ומאז עשו הרבה רעש בעולם – המותחן המבריק והמצמרר אמא (17.05) המשודר בבלעדיות רק ב-yes, וסרט הבכורה המרתק של סטיב מקווין רעב (10.05) עם ההופעה המצמררת של מייקל פסבינדר (שמככב גם ב”מחוץ למים” שישודר החודש ב-yes3). בנוסף ישודרו גם הקומדיה הפסיכדלית הבריטית באני והשור (03.05); הדרמה הקומית המקסימה ילד (24.05) מניו זילנד שעשתה הרבה רעש בפסטיבלי סאנדנס וברלין בשנה שעברה; ופה ושם (31.05) קומדיה שהאופן המשעשע שבו היא מגשרת על הפערים בין סרביה לארה”ב זיכתה אותה בפרס הראשי בפסטיבל טרייבקה.

באני והשור Bunny And The Bull בכורה ארצית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3

מועד שידור: יום שלישי ה-03/05 בשעה 22:00

במאי: פול קינג (“The Mighty Bush”), בריטניה, 2009

שחקנים: אדוארד הוג, סימון פארנאבי, ובתפקידי אורח חברי המייטי בוש – נואל פילדינג וג’וליאן ברט

טריוויה: כמי שביים את הסדרה הקומית הגאונית “המייטי בוש”, פול קינג נחשב לאחד הבמאים הצעירים המבטיחים בבריטניה. ואכן, “באני והשור” זכה לביקורות מהללות, בעיקר על הסגנון הוויזואלי מלא ההמצאות שהזכיר למבקרים את סרטיו של מישל גונדרי. סרטו הבא של קינג יהיה עיבוד לספר הילדים “אי הדודות”.

תקציר: “באני והשור” הינו סרט מסע אחר – סרט מסע שמתרחש כולו בתוך דירה אחת. זו כבר שנה מאז שסטיבן חזר מטיול שערך בכל אירופה עם חברו באני, נכנס לביתו ולא יצא ממנו. בעזרת אנימציה ועיצוב יצירתי משוחזר הטיול הפרוע והמצחיק של השניים ומתגלות הסיבות להסתגרותו של סטיבן מהעולם.

סופ”ש 6-7 במאי

סוף שבוע קומיקס

הוליווד כבר גילתה מזמן את האפיל העצום הטמון בין דפי חוברות הקומיקס. השילוב בין קהל מעריץ ונלהב, מיתולוגיה מפותחת וסרטים המלאים באפקטים מרהיבים וקטעי אקשן סוחפים הוליד לא מעט הצלחות קופתיות, סרטי המשך וכמובן תעשיית מרצ’נדייז ענפה.

אבל השיא עוד לפנינו – יציאתו של הסרט “תור” לאקרנים ברחבי העולם בתחילת מאי מהווה את יריית הפתיחה לגל עצום של סרטי קומיקס, שייצאו מהוליווד וישטפו את העולם כולו, לאורך כל שנת 2011 ועמוק לתוך 2012*.

* רשימה חלקית: תור, קפטן אמריקה: האוונג’ר הראשון, המאמין, אקס-מן: ההתחלה, קונאן הברברי, ספיידרמן (ריבוט), באטמן: עליית האביר האפל, סופרמן (ריבוט), גברים בשחור 3, גרין לנטרן, האוונג’רס, פריצ’ר, וולברין 2 (שיציאתו כעת מוטלת בספק בשל עזיבתו של דארן ארונופסקי את כס הבמאי), ב-2013 ליגת הצדק, ובטלוויזיה המתים המהלכים, וונדר וומן וככל הנראה גם הענק הירוק.

ערוץ yes2HD (ו-yes2) שמח להצטרף לגל, לשים מסכה וטייטס ולהקדיש את סוף השבוע של ה06-07 למאי לגיבורי הקומיקס הגדולים. בין השאר יתארחו אנשי אקס-מן עם שלושה סרטים, כולל בכורה של “אקס-מן המקור: וולברין”, וכן יגיחו סופרמן, ספיידרמן, הענק הירוק ועוד כמה מהדמויות האהובות והמוכרות של הז’אנר.

אקס-מן המקור: וולברין X-Men Origins: Wolverine בכורה!

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שישי ה-06/05 בשעה 22:30; ולמחרת, שבת ה-07/05 בשעות אחר הצהריים ביחד עם שני סרטי אקס-מן הראשונים.

במאי: גאווין הוד (“חקירה מעבר לקווים”), ארה”ב, 2008

שחקנים: יו ג’קמן (“אקס-מן”), ריאן ריינולדס (“ההצעה”), לייב שרייבר (“סולט”), דני יוסטון

תקציר: לאחר שלושה סרטי אקס-מן, שעסקו במוטנטים בעלי כוחות העל שמצילים שוב ושוב את העולם, הגיע הזמן להתמקד באחד מהם. לוגאן, הידוע יותר כוולברין, תמיד היה המסתורי ביותר בחבורה. זה שנושא איתו הכי הרבה סודות, והגרוע ביותר, שגם הוא לא יודע מהם. הסרט חוזר לעברו של וולברין, ומציג את המאורעות שקדמו לחבירתו לשאר אנשי האקס-מן. כמובן שלצד הדרמות האישיות והמשפחתיות (בעיקר עם אחיו האלים, אף הוא בעל כוחות), יש לא מעט קטעי פעולה מושקעים ומלאי אפקטים וגם כמה דמויות חדשות בעלות כוחות על מגניבים.

בנוסף, במהלך הספיישל ישודרו בין השאר הסרטים הבאים:

אקס מן X-men

אקס מן 2 X2

עיר החטאים Sin City

השומרים Watchmen

ספיידרמן Spiderman

קונסטנטין Constantine

ג’נטלמנים מובחרים League Of Extraordinary Gentlemen

סופרמן חוזר Superman Returns

הענק The Hulk

בלייד Blade

דרדוויל daredevil

סולומון קיין Solomon Kane

שנה מעוברת Leap Year בכורה!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD

מועד שידור: יום שישי ה-06/05 בשעה 21:30

במאי: אננד טוקר, ארה”ב, אירלנד, 2010

שחקנים: איימי אדאמס (“מכושפת”), מת’יו גוד (“קליק”), ג’ון לית’גו (“דקסטר”)

תקציר: לאחר שאביה מספר לה על מסורת אירית עתיקה שעל פיה נשים יכולות להציע נישואין לבני זוגם פעם אחת בארבע שנים ב 29 לפברואר, אנה עולה על המטוס הראשון בעקבות בן זוגה שנסע לכנס רופאים בדבלין ומתכננת את ההצעה הרומנטית. אך כאשר מזג אוויר סוער ומזל רע משבשים את התוכנית אנה נאלצת לתפוס טרמפ עם דקלן (מת’יו גוד) בעל פאב מקומי עם מצב רוח קרבי במיוחד. השניים יוצאים למסע על רקע הנופים המרהיבים של אירלנד ומגלים דבר אחד או שניים על אהבה וגורל.

גבולות השקיעה The Sunset Limited בכורה ארצית בלעדית!

ערוץ: yes4 ו-yes4HD

מועד שידור: יום שישי ה-06/05 בשעה 22:00

במאי: טומי לי ג’ונס, ארה”ב, 2011

שחקנים: טומי לי ג’ונס, סמואל ל. ג’קסון

טריוויה: מבוסס על מחזה מאת קורמק מקארתי – מחבר “הדרך” ו”לא ארץ לזקנים”, עליו התבסס הסרט “ארץ קשוחה”

תקציר: טומי לי ג’ונס, הפעם לא רק כשחקן אלא גם כבמאי, בפרויקט מרתק מבית ההפקה של HBO. סמואל ל. ג’קסון הוא שרת ואסיר לשעבר, וטומי לי ג’ונס הוא פרופסור מלומד. שניהם נמצאים בחדר סגור ומנהלים שיחה על החיים ועל עניינים שברומו של עולם.

רעב Hunger בכורה ארצית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3

מועד שידור: יום שלישי ה-10/05 בשעה 22:00

במאי: סטיב מקווין, אנגליהאירלנד, 2008

שחקנים מייקל פאסבינדר (“מחוץ למים”, “ממזרים חסרי כבוד”), רורי מולאן וליאם קאנינגהם.

טריוויה: זוכה פרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן, פרס מיוחד בפסטיבל ירושלים לשנת 2008 וכן פרס לבמאי הטוב ביותר בטקסי הבאפטא לבמאי סטיב מקווין.

על מנת לגלם את דמותו של בובי סאנדס הוריד השחקן מייקל פאסבנדר 16 קילו בעזרת דיאטה קיצונית.

תקציר: סרט הביכורים של הבמאי הבריטי סטיב מקווין שזכה בפרס מצלמת הזהב בפסטיבל קאן. מבט נוקב ועוצמתי על המתרחש בין כותלי בית כלא המכונה “המבוך” באנגליה של שנות השמונים. הסרט מבוסס על אירועים אמיתיים ומתאר את מאבקו של בובי סאנדס (מייקל פאסבנדר בהופעה מצמררת וטוטאלית) איש ה-IRA האירי המחליט להנהיג שביתת רעב בכלא כמחאה על הסירוב של הממשל הבריטי להכיר בו ובחבריו כאסירים פוליטיים. במהלך שהותו בכלא מתחיל סאנדס לקיים סדרה של מפגשים עם כומר קתולי. המפגש בין השניים מעלה לדיון את השאלות הפילוסופיות והפוליטיות של שביתת הרעב והשלכותיה. סרט מטלטל שלא מניח לצופה גם לאחר סיומו ומעניק מבט ייחודי על היכולות הגופניות ותעצומות הנפש שהאדם מגלה על עצמו כאשר הוא נמצא במצב בלתי אפשרי.

ספיישל פסטיבל קאן

פסטיבל קאן ממשיך להיות פסטיבל הקולנוע החשוב בעולם ומהווה חלון ראווה קולנועי נוצץ לסרטים מכל העולם.

yes3 מתמיד במסורת ארוכת השנים שלו ומלווה את כל ימי הפסטיבל באירוע טלוויזיוני חגיגי, עשיר, איכותי ומגוון במיוחד. לאורך כל ימי הפסטיבל נשדר בערוץ רק סרטים שהשתתפו בפסטיבל, בסך הכל מעל ל-110 סרטים.

לראשונה השנה ייערך הספיישל באיכות הגבוהה ביותר בערוץ yes3HD
השנה נשדר בבכורה כמה מהסרטים הגדולים ביותר שיצאו מהפסטיבל בשנים האחרונות. בסך הכל כ-17 בכורות, רובן בבלעדיות, שישודרו בכל יום ברצועה המרכזית של 22:00, ובסופי השבוע גם בשעות אחר הצהריים – בין השאר ישודרו סרט לבן, נביא, יום שלישי אחרי החגים, טולפן, מחוץ למים, מחפשים את אריק, אמא (במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3) ועוד. אחריהם, נשדר בכל לילה יצירת מופת אחרת שהתגלתה לעולם בפסטיבל ומאז נכנסה לפנתיאון הקולנוע העולמי. בין השאר ישודרו ברצועה זו עירום של מייק לי, חלומות של אקירה קורוסאווה, שעת הצוענים של קוסטריצה, סיפור קצר של רצח של קישלובסקי ועוד. השנה, יותר מתמיד, הסרטים הגדולים של קאן, רק בyes3.

הבמאיות והבמאים של קאן

את סופי השבוע נקדיש לבמאים ולבמאיות של קאן: בשנים האחרונות נוהג הפסטיבל לטפח את הקול הנשי, ולהקרין סרטים רבים של במאיות, גם במסגרות המובילות של הפסטיבל.  בימי שישי נשדר רק סרטים שבוימו על ידי נשים ושהוקרנו בפסטיבלים האחרונים. בין השאר ישודרו בבכורה כוכב בהיר של ג’יין קמפיון, מחוץ למים שביימה אנדריאה ארנולד והחיים החדשים שלי.

העדפה אמנותית נוספת שמובילה את הבחירות של המנהלים האמנותיים של הפסטיבל היא לטפח במאים מסוימים ולהקרין שוב ושוב את סרטיהם. אותם במאים גדולים יככבו בשבתות של הספיישל. בין השאר ישודרו בבכורה סרט לבן זוכה דקל הזהב של מיכאל הנקה, מחפשים את אריק של קן לואץ’, נביא זוכה הפרס הגדול של חבר השופטים של קאן שביים ז’אק אודיאר, ואגורא של הבמאי הספרדי אלחנדו אמנאבר.

טולפאן Tulpan בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום חמישי ה-12/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן

במאי: סרגי דבורצבוי, קזחסטן, 2009

שחקנים: אסקט קוצ’ינצ’ירקוב , סמאל יסילנמובה

טריוויה: הסרט השתתף בעשרות פסטיבלי קולנוע ברחבי העולם, וזכה לפרסים רבים, בהם גם ציון לשבח בפסטיבל קאן 2008.

תקציר: דרמה קומית המתרחשת במרחבים העצומים של ערבות דרום קזחסטן, מקום ממועט בטכנולוגיה, תחבורה או אנשים, אך שופע בנופים עוצרי נשימה ובהרבה אנושיות ורגש. גיבור הסרט הוא חייל משוחרר המבקש לעבור לשלב הבא של חייו, ולהגשים את חלומו להיות בעל עדר כבשים. על מנת לעשות זאת, עליו קודם כל להינשא, ולכן הוא מבקש את ידה של הבחורה הפנויה היחידה באזור. היא לא רוצה אותו כיוון שאוזניו גדולות מדי, העבודה עם בעלי החיים אינה כה פשוטה כפי שחשב מלכתחילה, וחייו החדשים לא הולכים בדיוק לפי התכוניות.

סופ”ש 13-14 במאי

אימהות וילדים Mother and Child בכורה!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD

מועד שידור: יום שישי ה-13/05 בשעה 21:30

במאי: רודריגו גרסייה (“דברים שאפשר לדעת עליה”), ארה”ב, 2010

שחקנים: אנט בנינג (“הנשים”), נעמי ווטס (“מלהולנד דרייב”), סמואל ל. ג’קסון (“ספרות זולה”), קארי  וושינגטון (“ריי”)

תקציר: דרמה נוגעת ללב על עולם האימוץ ואימהות דרך סיפוריהן שלוש נשים מיוחדות. קארן (בנינג) נאלצה למסור לאימוץ את הבת שנולדה לה כאשר הייתה בת 14 ומאז היא לא מפסיקה לחשוב עליה ועל מה שנאלצה לעשות; אליזבת’ (ווטס) היא עורכת דין מצליחה , אשה חזקה ושאפתנית המנהלת רומן עם הבוס שלה ומעולם לא זכתה להכיר את אמה הביולוגית; לוסי (וושינגטון) נשואה ומאושרת בנישואיה אך מנסה כבר זמן רב להביא ילדים לעולם ללא הצלחה ומחליטה לפנות לאימוץ. סרט על נשיות, אהבה והרגעים הקטנים והגדולים שהופכים את החיים לכל כך מעניינים ומיוחדים.

הטינה 3 The Grudge 3 בכורה בלעדית!

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שישי ה-13/05 בשעה 22:30

במאי: טובי וילקינס, ארה”ב, 2008

שחקנים: ג’והנה בריידי, גיל מקיני, שוני סמית’, אמי איקטה

תקציר: לרגל יום שישי ה-13 שבה קיאקו למסע הרג קטלני בפעם השלישית. הפעם היעד הוא ג’ק, הניצול היחידי מהסרט הקודם. הוא מאושפז במחלקה הפסיכיאטרית – כפי שקורה למי שמאמין ברוחות, ועוד רוחות רצחניות – ומאמין כי קיאקו עוד תשוב לסיים את המלאכה. כדי להילחם בקיאטו, מגיעה מטוקיו בחורה בשם נאוקו, המתמחה בגירוש רוחות רעות.

מחוץ למים Fish Tank בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שישי ה-13/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן, הבמאיות של קאן

במאי: אנדריאה ארנולד (“דרך אדומה”), בריטניה, 2009

שחקנים: קאתי גארביס, קירסטון וורינג (“זה עולם חופשי”), מייקל פאסבינדר (“רעב”, “ממזרים חסרי כבוד”, “אקס מן: ההתחלה”).

טריוויה: זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל קאן 2009, זוכה פרס הבאפטא  לסרט הבריטי הטוב ביותר. קייטי ג’ארוויס המגלמת את מיה מעולם לא שיחקה בסרט לפני סרט זה, מלהקת הסרט ראתה אותה רבה עם חבר שלה באמצע הרכבת בלונדון ומיד החליטה לזמן אותה לאודישן.

תקציר: סרטה השני של הבמאית הבריטית המוערכת אנדריאה ארנולד. סיפור התבגרות ריאליסטי וכואב על נערה ממעמד הפועלים החיה בשיכון עלוב וההתמודדות שלה עם העולם מסביב.

מיה (קייטי ג’ארוויס בסרטה הראשון) היא בת 15 הנוהגת לקלל, ללכת מכות עם כל מי שרק אפשר ולריב עם אמה הפרחה ואחותה המעצבנת. כאשר היא פוגשת את החבר הכריזמטי החדש  של אמה (הכוכב האירופאי העולה, מייקל פאסבינדר) היא מרגישה שסוף סוף מצאה מישהו שמבין אותה ובין השניים נרקמת לאט מערכת יחסים מיוחדת. זהו סרט אינטימי על תהליך התבגרות של נערה קשת יום באנגליה שכל מה שהיא רוצה זה להשתחרר מהאקווריום שלה – המציאות החונקת שבה היא נמצאת ולהיות רקדנית מפורסמת.

אונדין Ondine בכורה בלעדית!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD

מועד שידור: יום שבת  ה-14/05 בשעה 21:30

במאי: ניל ג’ורדן (“משחק הדמעות”), אירלנד, 2010

צילום: כריסטופר דויל (“מצב רוח לאהבה”, “גבולות השליטה”)

שחקנים: קולין פארל (“תא טלפון”), אלישה בשלדה, אליסון בארי, סטיבן ריאה (“משחק הדמעות”)

תקציר: דרמה קסומה ומרגשת על אהבה, משפחה ואמונה. הדייג האירי סיראקוס (קולין פארל) אלכוהוליסט בגמילה, חי עם בתו הסובלת ממחלת כליות,  ודג דגים לחופיה של קורק באירלנד. חייו משתנים לחלוטין כאשר הוא מציל מהמים בחורה יפה ומסתורית מטביעה. הבחורה טוענת ששמה הוא אונדין, שפירושו “באה מהים”. סיראקוס מפגיש את הבחורה המסתורית עם בתו הקטנה וזו משתכנעת כי אביה דג “סלקי” – יצור מהמיתולוגיה האירית, כלב ים קסום שהשיל את פרוותו והתגלגל לדמותה של אישה, המביאה מזל לסובבים אותו. סיראקוס אינו מאמין בסיפורי אגדות אך כאשר הבחורה פוצחת בשירה על גבי הסירה שלו מזלו מתחיל להשתפר פלאים.

אבא שלך מלך World’s Greatest Dad בכורה!

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שבת ה-14/05 בשעה 22:30

במאי: בובקאט גולדת’ווייט (Sleeping Dogs Lie), ארה”ב, 2008

שחקנים: רובין וויליאמס (“פישר קינג”), דריל סברה (טרילוגיית “ספיי קידס”)

תקציר: סאטירה ארסית ומלאה בהומור שחור שזיכתה את רובין וויליאמס בביקורות הטובות ביותר שקיבל בשנים האחרונות. וויליאמס מגלם את לאנס, אדם שתמיד רצה להיות סופר מצליח, אך כיוון שכל כתביו נדחו ולא זכו להתפרסם, הוא מסתפק בלימוד שירה בתיכון לתלמידים משועממים שלא סובלים אותו. לאחר שבנו היחיד מת בנסיבות מביכות, כותב לאנס מכתב התאבדות בשמו. למרבה ההפתעה, המכתב מתפרסם והופך ללהיט אצל תלמידי בית הספר.

מחפשים את אריק Looking for Eric בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שבת ה-14/05 בשעות אחר הצהריים ספיישל פסטיבל קאן, הבמאים של קאן

במאי: קן לואץ’ (“כשהרוח נושבת”, “16 מתוק”, “קוראים לי ג’ו”), בריטניה, 2009

שחקנים: סטיב אווטס, אריק קנטונה, ג’רארד קירנס

טריוויה: מועמד לפרס דקל הזהב, קאן 2009

תקציר: קן לואץ’, אחד מהבמאים המצליחים ביותר בתולדות פסטיבל קאן, ואחד הקונטרוברסליים ביחסו לישראל, חוזר עם דרמת מעמד פועלים, אך הפעם עם הרבה הומור ונגיעות של פנטזיה. לצורך כך הוא מגייס את אחד משחקני הכדורגל הטובים בתולדות אירופה – הכדורגלן הצרפתיאריק קנטונה.

האחרון משחק את עצמו בתור מוזה בדיונית (או שמא מציאותית) לדוור קשה יום ממנצ’סטר:  אשתו השנייה נעלמת לאחר שהייתה אמורה להשתחרר מהכלא; בניו החורגים נשארים איתו; ובתו הביולוגית מנסה לשכנעו לשוב אל אימה. מבולבל וחסר ישע הוא פונה אל אלילו – כוכבה האגדי של מנצ’סטר יונייטד, אריק קנטונה, בבקשה לעצה ולכמה טיפים להצלחה בחיים…

נביא A Prophet בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שבת ה-14/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן, הבמאים של קאן

במאי: ז’אק אודיאר (“על שפתיי”), צרפת, 2009

שחקנים: טאהר ראח’ים, נילס ארסטרופ (“לבי החסיר פעימה”), עאדל בנשריף

טריוויה: זוכה הפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן 2009. מועמד לפרס האוסקר 2010. מועמד לגלובוס הזהב 2010. זוכה הבאפט”א, זוכה 9 פרסי סזאר.

תקציר: דרמת כלא מחוספסת ומסעירה מאחד הבמאים המרתקים והחכמים ביותר שפועלים כיום בקולנוע האירופאי. זהו סיפורו של מאליק, צעיר מוסלמי שנזרק לכלא לאחר שתקף שוטר. ללא ניסיון פלילי, חסר כל השכלה ובלי אף חבר בכלא, הוא מסומן מיד. חברי הכנופיה הקורסיקנית ששולטים בכלא ביד רמה בוחרים בו כדי שיבצע עבורם רצח אכזרי. עד מהרה הוא הופך למשרתם של מנהיג הכנופיה, טיפוס רב עוצמה ומטיל אימה, ומעורר עליו את זעמם של שאר האסירים המוסלמיים הרואים בו כבוגד. אולם בהדרגה מתברר שמאליק אינו כה תמים כפי שהוא מצטייר כלפי חוץ.

רחובות הדמים Streets Of Blood בכורה בלעדית!

ערוץ: yes4 ו-yes4HD

מועד שידור: יום שבת ה-14/05 בשעה 22:00

במאי: צ’רלס וינקלר, ארה”ב 2009

שחקנים: ואל קילמר, קרטיס “50 סנט” ג’קסון, שרון סטון, מייקל ביין

תקציר: שותפו של הבלש אנדי (קילמר) נהרג במהלך סופת ההוריקן “קתרינה”. האם הוא נהרג או נרצח? אנדי מחליט לחקור את מותו ביחד עם שותפו החדש סטן, אך במהרה מסתבכים השניים עם העולם התחתון.

אמא Mother (2009) בכורה ארצית בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3

מועד שידור: יום שלישי ה-17/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן

במאי: בונג ג’ון-הו (“זיכרונות מרצח”, “המארח”), דרום קוריאה, 2009

משחק: קים הי-ג’א, וון בין, ג’ין גו

טריוויה: הוקרן במסגרת “מבט מסוים” בפסטיבל קאן 2009. זכה בעשרות פרסים ברחבי העולם וכיכב ברשימות הסרטים הטובים של השנה אצל מבקרים רבים בעולם.

תקציר: מסעה הנואש של אם מסורה להוכיח את חפותו של בנה שהואשם ברצח עומד בלבו של אחד המותחנים הטובים ביותר של השנים האחרונות, מהבמאי האדיר בונג ג’ון-הו, אחד הבמאים המדוברים ביותר בעולם בשנים האחרונות. האמא בכותרת הסרט היא אמו של דו-ג’ון, בחור רפה שכל, שלמרות ניסיונותיה הנואשים להגן עליו, נופל שוב ושוב קורבן לטיפוסים מפוקפקים המנצלים את תמימותו. כאשר המשטרה עוצרת את דו-ג’ון בחשד שרצח נערה צעירה, מסרבת האם לקבל את הבשורה. היא הרי מכירה את בנה ויודעת עד כמה הוא נתון להשפעה. כנגד כל הסיכויים, היא לוקחת על עצמה לחקור את מקרה הרצח ולמצוא את האשמים האמיתיים, וכל האמצעים לעשות זאת כשרים.

יום שלישי אחרי החגים Tuesday After Chirstmas בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום חמישי ה-19/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן

במאי: ראדו מונטאן, רומניה, 2009

שחקנים: מימי בראנסקו, מירלה אופריסור, מריה פופיסטאסו

טריוויה: הסרט הוצג בפסטיבל קאן 2010 במסגרת מבט מסוים. מירלה אופריסור זכתה על תפקידה המרגש בפרס האקדמיה הרומנית.

תקציר: תעשיית הקולנוע הרומנית הפכה בשנים האחרונות לכוח מוביל בקולנוע העולמי.  “יום שלישי אחרי החגים” מצטרף ליבול המשובח שמגיע מרומניה ומככב בפסטיבלי הקולנוע המובילים בעולם (“4 חודשים, 3 שבועות ויומיים”, “מותו של מר לאזרסקו” ועוד), כאשר הוא נוקט באותו סגנון רזה ומדויק שמאפיין אותם. הפעם ההתמקדות אינה באנשים בשולי החברה, אלא במעמד הביניים, שמתעסק במתנות לחג המולד, בטיפולי שיניים ובבעיות זוגיות. פול אוהב את רלוקה, רופאת שיניים איתה הוא מנהל רומן סוער כבר חצי שנה. אך הוא אוהב גם את אשתו, אם בתו הקטנה, שכמובן אינן יודעת דבר על הרומן ועל האישה האחרת. לקראת עונת החגים, אותה מבלה כל אדם עם אוהביו, מרגיש פול שאינו מסוגל יותר לשאת את החיים הכפולים ושהגיעה השעה לבחור.

סופ”ש 20-21 במאי

מרתון שודדי הקאריביים

לרגל שובו המשמח של קפטן ג’ק ספארו בחלק הרביעי של סדרת ההרפתקאות המסחררת והמשעשעת, מעניק ערוץ yes2 (עם שידורים נוספים בשעות הצהריים בערוץ yes5) לצופיו הזדמנות לרענן את זיכרונם עם שידור שלושת הסרטים הקודמים – מהפגישה של וויל טרנר ואליזבת סוון עם הפיראט הנועז ג’ק ספארו, מנהיגה הבלתי מעורער (לרוב) של הספינה המיתולוגית הפנינה השחורה ועד לקרב הסופי. אז היכונו לסוף שבוע של פיראטים נועזים, קרבות לחיים ולמוות, קללות עתיקות, מפלצות קדומות, עולמות מופלאים, הו הו הו ובקבוק מלא רום!

שודדי הקאריביים: קללת הפנינה השחורהPirates Of The Caribbean: The Curse Of The Black Pearl

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום חמישי ה-19/05 בשעה 22:30 וב- yes5 ו yes5HD בשעה 15:00

שודדי הקאריביים 2: תיבה של איש מת Pirates Of The Caribbean: Dead Man’s Chest

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שישי ה-20/05 בשעה 22:30 וב- yes5 ו yes5HD בשעה 15:00

שודדי הקאריביים 3: סוף העולם Pirates Of The Caribbean: At World’s End

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שבת ה-21/05 בשעה 22:30 וב- yes5 ו yes5HD בשעה 15:00

במאי: גור ורבינסקי, ארה״ב

שחקנים: ג’וני דפ (“סליפי הולו”), אורלנדו בלום (“שר הטבעות”), ג’פרי ראש (“נאום המלך”), קירה נייטלי (“גאווה ודעה קדומה”)

החיים החדשים שלי A Brand New Life בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שישי ה-20/05 בשעות אחר הצהריים ספיישל פסטיבל קאן, הבמאיות של קאן

במאית: אוני לקומט, דרום קוריאהצרפת, 2009

שחקנים: קים היון-סאוק, פארק דו-יאון, קו א-סונג

טריוויה: הסרט הוצג לראשונה בפסטיבל קאן 2009. הוא זכה בפרס מיוחד בפסטיבל ברלין 2010, וכן כיכב בפסטיבלים רבים אחרים בעולם.

תקציר: לסרטה הראשון בחרה הבמאית אוני לקומט לספר את הסיפור המרתק ויוצא הדופן של ילדותה. זהו סיפורה של ילדה קטנה שבגיל קטן לוקח אותה אביה לטיול ומשאיר אותה בבית יתומים. המומה וכואבת היא מסרבת להיכנע למציאות העגומה. בכל שבוע מגיעים למקום זוגות אירופאים המבקשים לאמץ את אחת הילדות, אך בעוד חברותיה עושות הכל כדי למצוא חן, היא שומרת על ארשת פנים זועפת, כיוון שהיא יודעת שמשפחה חדשה פירושה ויתור על החלום שהאב יחזור וייקח אותה איתו. דרמה מרגשת עד דמעות, בהשתתפותן של צוות ילדות דרום קוריאניות, שללא כל ניסיון קודם במשחק כובשות את לב הצופים.

כוכב בהיר Bright Star בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שישי ה-20/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן, הבמאיות של קאן

במאית: ג’יין קמפיון (“הפסנתר”), אוסטרליה/בריטניה 2009

שחקנים: אבי קורניש (“אליזבת: תור הזהב”), בן וישו (“אני לא שם”), פול שניידר (“לארס והבחורה האמיתית”)

טריוויה: מועמד לפרס דקל הזהב, קאן 2009; מועמד באוסקר 2010 ופרסי הבאפטא עבור התלבושות;

תקציר: סיפור אהבה מרגש ונוגע ללב, המבוסס על חייהם של המשורר הבריטי ג’ון קיטס ואהובתו- פאני בראון. השניים נפגשים כאשר המשורר מתארח בביתו של השכן של משפחת בראון. מה שמתחיל  בעקיצות ורתיעה הדדית, מתפתח אט אט לרומן עןדי, סודי וכובש. השניים כותבים זה לזו מכתבי אהבה מלאי רגש והרומן ביניהם נחשף. אהבתם גוברת על כל המכשלות, אך האם היא יכולה להפתעות החיים?

עד שתאהב אותי Serious Moonlight בכורה!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD

מועד שידור: יום שבת  ה-21/05 בשעה 21:30

במאית: שריל היינס (שחקנית “תרגיע”), ארה”ב 2010.

תסריט: אדריאן שלי (“מלצרית”)

שחקנים: :מג ריאן, טימותי האטון (“בחורות יפות”), קריסטן בל (“להתאהב ברומא”), ג’סטין לונג (“הוא פשוט לא בקטע שלך”)

תקציר: בפעם הבאה תחשוב פעמיים לפני שאתה בוגד במג ריאן!

ללואיז (ריאן) עו”ד קשוחה ומצליחה ממנהטן יש תוכניות לסופ”ש רומנטי עם בעלה מזה 13 שנים (האטון). מהרגע שהיא מגיעה לבית הכפר שלהם הדברים רק משתבשים – היא מגלה שבעלה בוגד בה ורוצה לעזוב אותה לטובת בחורה צעירה ויפה. בניסיון נואש להשאיר את בעלה אתה היא קושרת אותו בעזרת סרט דביק לאסלה ומסרבת להתירו עד שיבין שהוא עדיין אוהב אותה. הסיפור ממשיך ומסתבך כאשר הגנן שלהם מחליט לשדוד את הבית. כעת לואיז ובעלה מוצאים עצמם מנסים לפתור את הבעיות בנישואיהם בנסיבות בלתי רגילות ובלתי צפויות ביותר.

אגורא Agora בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שבת ה-21/05 בשעות אחר הצהריים ספיישל פסטיבל קאן, הבמאים של קאן

במאי: אלחנדרו אמנאבר (“הים שבפנים”), ספרד, 2009

שחקנים: רייצ’ל ווייז (“הגנן המסור”), מקס מינגלה (“סוריאנה”) , אוסקר אייזק (“גוף השקרים”), אשראף ברהום (“הכלה הסורית”, “לבנון”), אושרי כהן (“הכוכבים של שלומי”, “השיר שלנו”), יוסף סוויד (“הבועה”)

טריוויה: זוכה שבעה פרסי גויה לשנת 2010.

תקציר: אפוס היסטורי של הבמאי הספרדי הנהדר אלחנדרו אמנאבר, המתאר את התמודדותה של האימפריה הרומית הגדולה בהתפשטותה המהירה והסוחפת של הדת החדשה – הנצרות, דרך סיפורה של אחת הגיבורות הנסתרות של ההיסטוריה – היפאטיה, אולי המדענית הראשונה בהיסטוריה..

באלכסנדריה של סוף המאה הרביעית חיה המדענית, האסטרונומית והפילוסופית היפאטיה (ווייז). היא משקיעה את כל כולה בלימודים ומזניחה לחלוטין את הצד הרומנטי של חייה, וזאת למרות חיזוריהם הנלהבים של שני מעריציה : האחד תלמידה החרוץ והשני העבד המסור שלה. כאשר הספרייה הגדולה, בה היא מלמדת מידי יום, מותקפת על ידי המאמינים הקנאים של הדת החדשה, היא נקלעת בחוסר רצון לעיצומו של מאבק דתי ופוליטי, המאיים למוטט את כל ההישגים והתגליות שלה ושל עמיתיה המדענים.

סרט לבן White Ribbon (Das Weisse Bande) בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שבת ה-21/05 בשעה 22:00 ספיישל פסטיבל קאן, הבמאים של קאן

במאי: מיכאל הנקה (“מחבואים”), גרמניה, 2009

שחקנים: כריסטיאן פרידל, ליאוני בנש, אולריך טוקור

טריוויה: זוכה שלושה פרסים בפסטיבל קאן 2009, כולל פרס דקל הזהב. זוכה גלובוס הזהב 2010. זוכה פרס האוסקר האירופאי לסרט הטוב ביותר. מועמד לשני פרסי אוסקר. זוכה 7 פרסי האקדמיה הגרמנית, כולל לסרט הטוב ביותר. בנוסף הסרט זכה בעוד עשרות פרסים של פסטיבלים ואגודות מבקרים ברחבי העולם וקיבל ביקורות משתפכות לרוב.

“אחת היצירות המרשימות ביותר שנוספו לתרבות בעת האחרונה” אורי קליין, הארץ

“יצירת מופת.. הגדול בסרטי העשור האחרון” מאיר שניצר, מעריב

תקציר: סרטו עתיר השבחים והפרסים של מיכאל הנקה מתאר בשחור לבן מפעים חיים בכפר גרמני בימים שלפני מלחמת העולם הראשונה. לכאורה הכל שקט ושלו, אולם מתחת לפני השטח מתבצעים מעשי אלימות הפוגעים פעם אחר פעם בבני הכפר. מי אחראי לאותם מעשים? לזאת אין תשובה. חקירה שמוביל המורה מצביעה דווקא על ילדי הכפר המחונכים להפליא, והמלאכיים למראה.

ילד Boy בכורה ארצית בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3

מועד שידור: יום שלישי ה-24/05 בשעה 22:00

במאי: טאיקה ויטיטי, ניו זילנד, 2010

שחקנים: טה אהו אהו אקטון וויטו, אי קורה אלברט

טריוויה: הסרט הוצג לראשונה בפסטיבל סנדנס 2010 בו היה מועמד לפרס הראשי. הוא זכה בפרס מיוחד בפסטיבל ברלין 2010.

תקציר: 1984, מייקל ג’קסון הוא מלך העולם, אפילו בניו זילנד הרחוקה. בוי בן ה-11 חי בחווה יחד עם סבו ואחיו ומעריץ את ג’קסון מכל הלב. היחיד אותו בוי מעריך כמו ג’קסון, אם לא יותר, הוא אביו שנעדר מהבית כבר שבע שנים. והנה אחרי ההיעדרות הארוכה חוזר האב הביתה. כל אותו הזמן הוא ישב בבית הכלא, ועכשיו כשהוא חזר, בוי מגלה שלא מדובר בגיבור כל יכול כפי שדמיין, אלא בטיפוס מעט מוזר, קצת מפוזר ועם אינסוף תחביבים ועיסוקים. האם יצליח האב להפוך בכל זאת למודל לחיקוי עבור בנו?

ערב עם בוב דילן

מזל טוב לבוב דילן. אחד היוצרים הגדולים והמרתקים בתולדות הרוקנ’רול, ואחד האישים המשפיעים של המאה העשרים, חוגג ב-24.5 יום הולדת 70. הוא הפציע בתחילת שנות השישים כזמר עם ומחאה; העלה את מוזיקת הרוק לגבהים חדשים עם מילים מכושפות ואניגמטיות שינקו את השראתם מגדולי המשוררים; קומם עליו את אוהדיו כשחיבר את הגיטרה לחשמל (אך זכה למעריצים רבים אחרים); התנצר ואז חזר חזרה ליהדות; והמשיך ליצור ולעשות מוזיקה מצוינת (לפעמים יותר, לפעמים פחות) במשך כל השנים.

לכבוד יום הולדתו, ולרגל בואו הצפוי להופעה בארץ, טאץ ווד, מקדיש לו yes3 את ערב השידורים של יום רביעי, ה-25.5, עם שידור מיוחד של אני לא שם (בשעה 19:45), הביוגרפיה יוצאת הדופן שביים טוד היינס, בה שישה שחקנים שונים (בהם הית’ לדג’ר, ריצ’רד גיר, כריסטיאן בייל וקייט בלאנשט) מגלמים את בן דמותו של דילן לאורך השנים; ועם שידור של המערבון הקלאסי של סם פקינפה פט גארת’ ובילי הנער (בשעה 22:00) שאת הפסקול הנהדר שלו כתב דילן (כולל Knocking On Heaven’s Door הקלאסי) והוא גם משחק בו באחד מתפקידי המשנה.

סופ”ש 27-28 במאי

הרקדן האחרון של מאו Mao’s Last Dancer בכורה בלעדית!

ערוץ: yes1 ו-yes1HD

מועד שידור: יום שישי ה-27/05 בשעה 21:30

במאי: ברוס ברספורד (הנהג של מיס דייזי), אוסטרליה, 2009

שחקנים: צ’י קאו, ברוס גרינווד, קייל מקלכלן (“עקרות בית נואשות”), אמנה שול (“מרכז הבמה”).

תקציר: דרמה מרגשת וסוחפת. סיפורו האמיתי ומעורר ההשראה של הרקדן הנפלא לי שונסין, המבוסס על רב המכר האוטוביוגרפי שלו. לי שונסין נולד למשפחה קשת יום בפרבר קטן בסין. בגיל אחת עשרה נבחר לי הצעיר ע”י יועציה של אשת המושל מאו צ’ה טון להירשם לאקדמיית הריקוד היוקרתית של בייג’ין. לקראת סיום שנות שלטונו של מאו הוא נוסע במסגרת חילופי תלמידים לארה”ב לבית הספר לבלט האמריקאי. שהותו בארה”ב מעוררת שינוי משמעותי בחייו של לי. הוא מתאהב בבחורה אמריקאית ומבין לראשונה את ההיבטים השליליים של השלטון הקומוניסטי הדיקטטורי של מאו. למרות החיבה הרבה שהוא מקבל בארה”ב מרגיש לי בדידות ומתגעגע לארצו, אך במהרה הוא מוצא את עצמו במרכז תקרית בינלאומית מתוקשרת בין ארה”ב לסין, בין המזרח למערב.

נקמה כפולה Sorority Row בכורה בלעדית!

ערוץ: yes2 ו-yes2HD

מועד שידור: יום שישי ה-27/05 בשעה 22:30

במאי: סטיוארט הנדלר (Whisper), ארה”ב,

שחקנים: בריאנה אוויגן (“סטפ אפ 2”), רומר וויליס (הבת של דמי מור וברוס וויליס), קארי פישר (“מלחמת הכוכבים”), אודרינה פאטרידג’ (כוכבת תוכניות הריאליטי “לגונה ביץ'” ו”ההילס”)

תקציר: חבורת נערות מתעצבנות על חבר בוגדני של אחת מהן ומתכננות נקדמה. הן יגרמו לו לחשוב שחברתו מתה, וכך בעודו מתאבל על האבדה הוא יתחרט על מעשיו הרעים. אולם התוכנית המצוינת הזאת משתבשת בצורה הנוראית ביותר, ומישהו מת. לא עובר זמן רב והנקמה מגיעה, והיא אפילה ומלאת דם.

ג’ינדאביין Jindabyne בכורה בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD

מועד שידור: יום שישי ה-27/05 בשעה 22:00

במאי: ריי לורנס (“לנטנה”), אוסטרליה, 2006

שחקנים: לורה ליני (“המופע של טרומן”), גבריאל בירן (“החשוד המיידי”).

תקציר: בעת מסע דיג עם שני חברים, מגלה סטיוארט קיין גופה של נערה אבורג’ינית שנרצחה. משום מה השלושה מדווחים על כך לשלטונות רק לאחר שלושה ימים. ההתמהמהות התמוהה מזעזעת את קלייר קיין, אשתו, והיא מתחילה לשאול שאלות על התנהגות בעלה וחבריו. התשובות שהיא מגלה מערערות  את יחסי השניים ומעירות שדים מרבצן.

הלוזרים The Losers בכורה בלעדית!

ערוץ: yes4 ו-yes4HD

מועד שידור: יום שבת ה-28/05 בשעה 22:00

במאי: סילביין ווייט (“אני תמיד אדע מה עשית בקיץ האחרון”, “אחוות הריקודים”)

שחקנים: אידריס אלבה (“רוקנרולה” ), ג’ייסון פטריק (“שומרת אחותי”), ג’פרי דין מורגן (“בעל מזדמן”)

תקציר: צוות יחידת עלית מצליח לחמוק מניסיון התנקשות. הם מחליטים להתאחד במטרה לגלות מי הדליף את המידע עליהם ומי הזמין את ניסיון ההתנקשות בהם. מה קורה כאשר הם מגלים כי המטרה העיקרית לנקמתם, היא הם עצמם…

פה ושם Here & There בכורה ארצית בלעדית!

ערוץ: yes3 ו-yes3HD במסגרת פסטיבל הקולנוע של yes3

מועד שידור: יום שישי ה-31/05 בשעה 22:00

במאי: דארקו לונגולוב, סרביהארה”ב, 2009

משתתפים: דיוויד תורנטון, מירג’נה קרקוביץ, סינדי לאופר

טריוויה: זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל טרייבקה

תקציר: קומדיה משעשעת שבוחנת עד כמה באמת גדול הפער בין ניו יורק לסרביה:  סקסופוניסט אמריקאי כושל מניו-יורק מוצא דרך קלה להרוויח קצת כסף – בחור סרבי מציע לו תשלום בכדי שייסע לבלגרד, יינשא שם לחברתו, ויביא אותה עמו לארה”ב. אך העניינים מתחילים להשתבש במהלך שהותו בבלגרד כאשר הסקספוניסט מוצא עצמו מתאהב באמו של הבחור ששלח אותו.

Check Also

וידאו: מארס בנטפליקס

חודש מארס ייצא לדרך בראשון הבא, והנה ה”בקרוב” החודשי של נטפליקס שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.