יום ראשון , פברואר 23 2020
Home / כללי / חדשות טלוויזיה: ינואר בערוץ הטיולים

חדשות טלוויזיה: ינואר בערוץ הטיולים

ינואר 2011 בערוץ הטיולים

מסע שורשים בניהם ובנותיהם של מהגרים שבים אל ארץ אבותיהם חיים על הים  שתי משפחות זונחות את היבשה לטובת אודיסיאה ימית

אפיק 30 ב- yes וערוץ 47 ב-HOT

חיים על היםSea Nation סדרה חדשה!

ימי שלישי, החל מה-11 בינואר ב-22:00

אשת המסעות המשופשפת ומנחת הטלוויזה מגאן מקורמיק ומשפחתה, יחד עם חברתה הטובה שאנון (המכונה “המוח מאחורי השיגעון”)ומשפחתה שלה, עוקרות את עצמן מביתן שבניו יורק על מנת לחיות על הים. הסדרה שצולמה לאורך שישה חודשים, על שמונה ספינות שונות ו – 25 איים תעקוב אחריהן בעודן מפליגות אל הלא נודע עמוסות בתקווה ולא פחות מכך, בחרדה. יחדיו הן יבקיעו מבעד לג’ונגל הסבוך של דומיניקה, יאכלו ארוחת צהריים עם ביליונר המחזיק באי משלו, ויהיו עדות למציאות הקשה של ילידי האיטי.

בריטניה, 2009. 11 פרקים

מסע שורשים Family Footsteps סדרה חדשה!

ימי שני, החל מה-17 בינואר בשעה 22:00

סידרה אוסטרלית המספקת ל-4 צעירים הזדמנות לשוב ולבקר בארץ מולדתם של הוריהם המהגרים. במהלך שהותם שם למדים התיירים כיצד היו נראים חייהם לולא עזבו ההורים את מכורתם.

אנחנו נתלווה אל פאטי וליז בת ה-31 שהוריה היגרו מפרו לאוסטרליה כאשר הייתה בת 6 בלבד. אביה של פאטי הוא שאמאן וכך גם הייתה אימו, והיא זו שהזהירה את האב מפני ה”מתנה” שירשה פאטי הקטנה. כל חייה פסעה פאטי, נוצריה הדוקה, תחת הצל שהטילה עליה נבואת הסבתא. כעת היא שבה אל ארץ הוריה על מנת להתמודד פנים מול פנים עם התרבות והמורשת המקננות עמוק בתוכה.

בפרק אחר נצטרף קוואקו אדג’יי, סטודנט להנדסה חובב מועדונים. הוא אוהב  כדורגל, את חבריו, מכוניות מהירות והחיים הטובים: לגור בבית הוריו המרווח שבפרברי מלבורן. מוצאו של קוואקו הוא משבט האשנטי של גאנה, שבט הידוע בלוחמיו חסרי החת ובמסורת התיפוף והריקוד שלו. משפחת אדג’יי היגרה לאוסטרליה ב-1989, כאשר קוואקו היה רק בן שלוש. אין לו שום זיכרון מארץ מולדתו; שום ידע על אורח החיים בעיר אפריקאית שואנת כמו קומאסי, המקום בו נפגשו הוריו. אימו חרדה משובו לגאנה אך קוואקו נחוש להראות לה כי היא טועה.

שרה בת ה-31 היא בת לאם אוסטרלית ואבא מצרי. כילדה ונערה הלכה שרה בעקבות אביה שניסה להטמיע את עצמו כליל באקלים התרבותי האוסטרלי. תוך כך דחתה כל דבר מצרי ואימצה לחיקה כל דבר אוסטרלי. על אף שגדלה כאוסטרלית לכל דבר מורשתה האבודה שבה לרדוף אותה. כאשר הייתה בת 12 התגרשו הוריה ואביה התחתן מחדש עם לבנונית מוסלמית וגילה מחדש את התרבות המוסלמית. עבור שרה המסע חזרה למצרים הוא דרך להתחברות מחודשת עם אביה, עם תרבותו ועם דתו.

בריטניה, 2009. 11 פרקים

Check Also

חדשות טלוויזיה: העתיד של דאנאיי גורירה

   דאנאיי גורירה היא כמובן "מישון" ב"המתים המהלכים" והגנרלית ב"הפנתר השחור" .   בשבועות הקרובים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.