יום שלישי , מאי 18 2021

חדשות טלוויזיה: אוקטובר בערוץ ביוגרפיה

ערוץ ביוגרפיה

רק אנשים. בלתי נשכחים.

היילייטס אוקטובר 2010

סדרה חדשה בשידור בכורה באוקטובר

רובי (Ruby)

סדרת הדוקו-ריאליטי האנושית והמרגשת שהפכה לתופעה בארה”ב ומספקת הצצה לחייה של אחת הנשים הכובשות שנראו על המסך זה זמן מה. רובי, היא אישה מקסימה ומשעשעת מאד ששוקלת כ-250 ק”ג. ביקור אצל הרופא מבהיר לה שחייה בסכנה ושהיא חייבת לרזות ומיד. רובי נדרשת להשיב לעצמה את השליטה על חייה אבל זה ממש לא קל.

מדי רביעי ב-22:10, החל מה-06/10. בכורה!

ביוגרפיות בבכורה

דרו ברימור (DREW BARRYMORE)

בגיל 7 סומנה דרו ברימור כדבר הבא של הוליווד אחרי שכיכבה בלהיט הענק של שפילברג אי.טי.  בגיל-12 היא כבר הייתה הילדה הרעה הרשמית של הוליווד עם רקורד של התמכרויות לסמים ואלכוהול ופרשיות אהבים פרועות. מאז, עברו הרבה מים בנהר וכיום ברימור היא כוכבת על, מפיקה מצליחה ואחת השחקניות האהובות בהוליווד.דרוחודשיוחר.

יום שישי ה-15/10 בשעה 18:00 בכורה!

אד אוניל (Ed O’Neil)

הוא ידוע יותר בשמו הטלוויזיוני “אל בנדי” מוכר הנעלים הכושל מהסיטקום המצליח נישואים פלוס. אבל אד אוניל לא התכוון לנוח על זרי הדפנה של נשואים פלוס. ב-30 השנים האחרונות, פיתח אוניל קריירת משחק  מצליחה במיוחד ולאחרונה חזר שוב לקדמת הבמה עם הסדרה הסופר מצליחה “משפחה מודרנית” ששלטה בטכס האמי האחרון.

יום שישי ה-22/10 בשעה 17:10 בכורה!

(TV-Ography: Married With Childrenנשואים פלוס (

סיפורה של המשפחה הכי מופרעת בטלווזיה, שניפצה את האשליה שאיפיינה את תוכניות הסיטקום בשנות ה-80 שעסקו בחיי המשפחה המושלמת. נשואים פלוס לא הייתה עוד תוכנית, היא הייתה פרועה, קיצונית, וולגרית, מינית – בקיצור, הכל חוץ ממיינסטרים.

יום שישי ה-22/10 בשעה 18:00 בכורה!

שידורים מיוחדים באוקטובר

35 שנה לעלייתה של תוכנית המערכונים הקומית Saturday Night Live (סאטרדיי נייט לייב). ספיישל מיוחד עם ביוגרפיות של האנשים המצחיקים והסיפורים המצחיקים פחות מאחורי התוכנית האגדית.

יום שישי ה-08/10 החל מהשעה 14:40

עונות חדשות לסדרות בערוץ

אמריקה: ארץ כנופיות (Gangland)

עונה חדשה לסדרה שמאפשרת הצצה מרתקת לעולמם הסודי של כנופיות הרחוב הכי הזויות ואלימות בארצות הברית. הסדרה חושפת קטעי וידיאו אותנטיים של חברי הכנופיה בעת ביצוע מעשי אלימות, שוד מזוין וסחר בסמים.

מדי ראשון ב-22:10, החל מה-24/10. בכורה!

שרדתי עונה 4 (I SURVIVED SEASON 4)

עונה חדשה של הסידרה “שרדתי” המגוללת את סיפוריהם האישיים של אנשים רגילים אשר יום אחד, ללא אזהרה וללא התראה מוקדמת, מוצאים את עצמם באמצעו של סיוט אלים עם סיכויים סבירים לסיים את חייהם.

מדי ראשון-חמישי ב- 19:30, החל מה-17 באוקטובר בכורה!

סדרות חדשות בבכורה!

רובי (Ruby)

“…אני מנחשת שאני שוקלת כ-250 ק”ג. העולם לא מותאם עבורי, לא מותאם לאנשים בגודל כזה. אנשים שרואים אותי חושבים – איך בשם אלוהים היא נהייתה כל כך שמנה?…  נורא קל לשפוט אנשים שמנים, לצחוק עליהם, להפנות אליהם אצבע מאשימה ולומר – המצב שלכם הוא באשמתכם, הרי כל מה שאתם צריכים זה פשוט להתחיל דיאטה. אבל זה לא נכון.  אני חייתי בתוך “הקליפה” הזו כל חיי, וכל פעם שניסיתי לנצח אותה לא הצלחתי.

דוקו-דרמה מרגשת המתארת את מסעה של רובי אל הרזון. הסדרה אמנם עוסקת בהרזייה, אך קסמה הגדול הוא בתיאור יכולתו של אדם להשתחרר מכבלים מגבילים ולצאת לדרך חדשה, ובתיאור כובש-לב של חייה של רובי ושל יחסיה מלאי האהבה והעזרה ההדדית עם האנשים סביבה, המתגייסים לעזרתה. רובי, אישה גדולה במיוחד בעלת לב רחב במיוחד, עומדת בפני החלטה גורלית: אם לא תוריד לאלתר ממשקלה – תמות מעודף משקל. רובי בוחרת ללכת על האופציה הראשונה ופוצחת במסע פנימי וחיצוני מאתגר במיוחד להשלת הקילוגרמים.

הרבה מעבר לעיסוק בתזונה ובמשקל ולקלישאות הנהוגות בז’אנר סדרות ה”מהפך”, מציגה הסידרה לקהל את פניה האנושיים והכובשים של תופעת עודף המשקל הקיצוני (OBESITY) המתגלמים באישיותה הקורנת של רובי, ובהתגייסותם רוויית האהבה של משפחתה וחבריה של רובי לעזור לה.

רובי גטינג’ר שקלה רוב חייה הבוגרים בין 250 ל-350 ק”ג, תיאור זה אמנם נשמע עגום, אך הוא רחוק מלתאר את התמונה המלאה לגבי רובי, אישה מרשימה, מלאת חיים וכריזמטית בעלת מבטא דרומי מתנגן וצחוק מתגלגל, המעוררת באנשים הפוגשים אותה  אהדה וחיבה במבט ראשון.

מדי יום רביעי ב- 22:10, החל מה-6 באוקטובר בכורה!

פרק ראשון – הכירו את רובי

רובי נפגשת עם הרופא שלה הוא מעמיד בפניה אתגר גורלי, או שתוריד לאלתר ממשקלה או שתמות מעודף משקל. היא בוחרת לחיות ומתחילה במסע פנימי וחיצוני מאתגר במיוחד להשלת הקילוגרמים.

יום ד’, 6 באוקטובר, 22:10

ביוגרפיות חדשות בבכורה!

דרו ברימור (DREW BARRYMORE)

דרו ברימור הייתה ילדת פלא הוליוודית, נצר לשושלת הוליוודית של שחקנים, שסומנה כדבר הבא של הוליווד כבר בגיל 7 כשלוהקה לסרטו הבלתי נשכח של סטיבן שפילברג “אי.טי. חבר מכוכב אחר” (82). כשכל בנות כיתתה היו עסוקות בלשחק בבובות, ברימור הייתה עסוקה במשחקים אחרים לגמרי. היא הייתה בקושי בת 12 כשהחלה לזעזע את אמריקה עם סיפורי השתיה, הסמים והגברים שלה. עד מהרה היו גם ניסיונות התאבדות כושלים ויחסים איומים עם אמה.  הצהובונים האמריקנים לעסו את עלילותיה של ברימור עד דק והדביקו לה את הדימוי של הילדה הרעה האולטימטיבית.

בגיל העשרה, כשתולדות חייה הקצרים מלאים בהתנהגויות נועזות וחריגות, ברימור לקחה את הדימוי הפרוע שלה לשלב הבא ובעזרת עבודת יח”צ אינטנסיבית, מיתגה את עצמה מחדש כסמל סקס בתהליך ששיאו בסדרת צילומים פרובקטיביים במיוחד ל- “פלייבוי”. כששנות העשרה שלה הגיעו לקיצם מצליחה ברימור להסיר מעליה את דימוי “הילדה הרעה” ולהפוך מסמל סקס מסוכן לשחקנית קומית אהובה ופופולארית. היא מככבת בשורה של להיטים כמו “הצעקה” ו- “זמר חתונות”. למרות סדרת קומדיות מתקתקות בהן הופיעה, הצליחה לשמור ברימור משהו מהדימוי האפלולי שלה מימים עברו ולא הפכה לדובשנית מתקתקה מדי נוסח מג ראיין וחברותיה.

בגיל 35, ברימור היא גרושה פעמיים, נטולת ילדים ועם סדרת רומנים מתוקשרים. כיום, היא הרבה יותר משחקנית. היא הייתה ממפיקות סדרת הסרטים המצליחה המלאכיות של צ’רלי  וב-2009 הפכה גם לבמאית עם הסרט “תחליקי”. כמו שהדברים נראים עכשיו, אף אחד לא יכול לעצור אותה מלהפוך לכוח משמעותי מאד בשמיים הזוהרים של הוליווד.

יום שישי ה-15 באוקטובר בשעה 18:00 בכורה!

* לפני הביוגרפיה, החל מהשעה 15:30, ישודר ספיישל “כוכבים מילדות” שיכלול את הביוגרפיות: אלילי נוער, כריסטיאן סלייטר וכריסטיאן בייל.

אד אוניל (Ed O’Neil)

כשידו תחובה בתוך מכנסיו והבעת פניו מבטאת אומללות באופן קבוע, נחקק אד אוניל בתודעה האנושית כ- “אל בנדי” אב המשפחה בסיטקום המצליח “נשואים פלוס”. אבל, בחייו המוקדמים אד אוניל היה כפסע מקריירה של שחקן פוטבול.  אחרי קריירה מוצלחת כשחקן פוטבול במכללות, הוחתם אוניל בפיטסבורג סטילס המקצוענית אבל נחתך מהקבוצה לפני תחילת העונה. עכשיו, כשעתידו כשחקן פוטבול מאחוריו, נאלץ לפנות לאהבתו הראשונה, משחק. צעדיו הראשונים כשחקן החלו בתאטרון המקומי בהצגות זניחות.

כישרונו של אוניל פרץ החוצה דווקא בתפקידים דרמטיים והוא זכה לביקורות טובות מהמבקרים המקומים. אבל, כמו שאומרים, עם ביקורות טובות לא הולכים למקדונלדס, ואוניל שהיה שרוי במצב כלכלי קשה מצא את עצמו עובד בתיכון המקומי כמורה למדעי החברה. כנראה שהמשרה בתיכון היתה פחות מספקת משאפשר לדמיין כי כעבור זמן מה ארז אוניל את חפציו ונסע לתפוח הגדול- ניו-יורק, בכדי לממש את חלומו כשחקן. הוא החל לשחק בברודוואי שם זכה להצלחה רבה אולם, פריצת הדרך הגדולה בקרירה של אוניל הייתה ליהוקו דווקא לתפקיד הקומי של מוכר הנעליים הכושל, אל בנדי, בסיטקום “נשואים פלוס”.

אוניל לא האמין כי התוכנית תזכה להצלחה, אבל אחת-עשרה השנים בהן שודרה הסדרה שכנעו אותו שטעה ובגדול. אוניל הפך לכוכב והמשיך לתפקידם מגוונים בקולנוע ובטלוויזיה. אבל נדמה שרק עכשיו, עם ההצלחה המסחררת לה זוכה הסדרה החדשה בכיכובו  – משפחה מודרנית,  הוא מצליח סוף סוף להשתחרר מצילו של שחקן פוטבול התיכונים האגדי, האיש שקבע את השיא של ארבעה טאצ’דאונים במשחק אחד, אל באנדי.

יום שישי ה-22 באוקטובר בשעה 17:10 בכורה!

הביוגרפיה תשודר כחלק מ-“ספיישל משפחות טלוויזיוניות” שיכלול גם את סיפורי הסדרות: “נשואים פלוס”, “צער גידול בנות”, “קשרי משפחה” החל משעה 15:30.

(TV-Ography: Married With Childrenנשואים פלוס (

“נשואים פלוס” הוא אחד הסיטקומים המהפכניים ביותר של עשרים השנה האחרונות. כשבני משפחת באנדי פרצו למסך, המשפחות הטלוויזיוניות המובילות היו משפחות מושלמות, חביבות ומלוקקות נוסח משפחת קוסבי וכל פרק היה מסתיים במוסר השכל בנאלי ומתקתק כשכל חברי המשפחה אוהבים זה את זה עד זרא. ואז הופיעה משפחת באנדי והפכה את הקומדיה הטלוויזיונית על פיה. מדובר היה בחגיגה של “ווייט טראש”, שבמרכזה הדוגמא הקיצונית ביותר לתא משפחתי לא מתפקד.

משפחת באנדי הייתה משפחה וולגרית וכושלת שחבריה תיעבו ובזו אחד לשני – גם בתחילת הפרק וגם בסופו. הבאנדים היו  עניים אך בזבזנים, בורים, גזענים, מניפולטיבים, אלימים וחסרי מזל. כל אחת מהדמויות בסדרה הייתה קריקטורה קאלטית לחלוטין. אל – אבי המשפחה (אד אוניל) שחקן הפוטבול הכושל שהפך למוכר נעלים לא יוצלח, רעייתו פגי (קייטי סיגל), העצלנית ותאבת הבצע, ביתם קלי שלקחה את מושג השרמוטה הבלונדינית המטומטמת למחוזות חדשים והבן באד החרמן שאף בחורה לא מוכנה לגעת בו במקל. נשואים פלוס הציבה מראה עקומה, ביקורתית  וסאטירית למוסד המשפחה האמריקאי אבל ככל שהסיטאוציות הקצינו זכו בני המשפחה לאהבה גדולה יותר מהקהל האמריקאי.

יום שישי ה-22 באוקטובר בשעה 18:00 בכורה!

ספיישל 35 שנה לסאטרדיי נייט לייב ((SNL

ביום שישי, ה-8 באוקטובר, ערוץ ביוגרפיה חוגג יום הולדת 35 לתוכנית המצליחה Saturday Night Live (סאטרדיי נייט לייב) במסגרת החגיגה צופינו יהנו מטעימה מאותם אנשים שהביאו אותה לפסגה.

ביוגרפיות שישודרו במסגרת הספיישל: החל מהשעה 14:40

הצד הטראגי של הקומדיה Tragic Side Of  Comedy הסיפור העצוב של האנשים הכי מצחיקים בעולם. ספיישל המוקדש לקומיקאים פולחניים כג’ון בלושי, ריצ’ארד פריור ורבים נוספים, שעלו לצמרת ואז התרסקו בסיומה של חגיגה חסרת מעצורים של סקס, סמים והרס עצמי. בשעה 14:45

צ’בי צ’ייסChevy Chase התפרסם בתוכנית המערכונים המיתולוגית “Saturday Night Live” וזכה לתהילה והצלחה גדולה בשל סגנונו הקולי והבלתי-מתאמץ. לא רבים ידעו כי הוא מנסה לקבור מאחוריו עבר קשה. בשעה 16:20

ביל מוריי Bill Murray סיפורו של השחקן והקומיקאי המוערך שהפך מכוכב צעיר פרוע בסאטרדיי נייט לייב לכוכב על בראשית שנות ה-80 עם מכסחי השדים ולהיטים נוספים עד שהגיע למעמדו כיום כשחקן אופי אקצנטרי ומוערך וחביב המבקרים. בשעה 17:10

אדי מרפי Eddie Murphy דיוקנו של אדי מרפי, השחקן והקומיקאי האפרו-אמריקני שפרץ לתודעה בתכנית המערכונים “סאטרדיי נייט לייב”, זכה להצלחה רבה כאמן סטנד-אפ ועל המסך הגדול, ובשנים האחרונות מככב בקומדיות לכל המשפחה. בשעה 18:00

בן סטילר Ben Stiller הקומיקאי היהודי שהפך לאחד הקומיקאים המצליחים של שנות האלפיים עם להיטי קופות קורעים מצחוק דוגמת הכל אודות מרי, זולנדר, פגוש את ההורים ורעם טרופי. בשעה 19:40

אדם סנדלר Adam Sandler השחקן היהודי שגילם את סוכן המוסד זוהן בסרט ‘אל תתעסקו עם הזוהן’ ותורם כסף לילדי שדרות הוא גם אחד השחקנים הקומיים המצליחים ביותר בהוליווד. בשעה 20:30

עונות חדשות לסדרות בערוץ

אמריקה: ארץ כנופיות (Gangland)

תופעת הכנופיות מלווה את ההיסטוריה האמריקאית לכל אורכה, הסדרה “אמריקה: ארץ כנופיות”, מעניקה חדירה לעולמן המסוכן של כנופיות הרחוב הקטלניות בארה”ב. היא מתעדת את ההווי הסודי והאכזר של כנופיות הרחוב האלימות, שהפכו בהדרגה לבעיה של ממש בכל רחבי ארה”ב. מדובר בתופעה חברתית המתפתחת בשולי הערים ומשתלטת בהדרגה על עולם הפשע. חברי הכנופיה מתפקדים כמו משפחה, הם מלוכדים, מאוחדים ונאמנים אחד לשני. הכנופיות מתאפיינות בסממנים המגדירים את חבריה, החל מקעקועים, סלוגנים, סמלי גרפיטי, סגנון לבוש ושיער וטקסים המגדירים אותם, כל אלה מהווים כלים לזיהוי חבריה וכן מבדילים בין הכנופיות השונות. בשל ריבוי כנופיות נוצרות מעין מלחמות של ממש בינהן, שהפכו לחלק מהתרבות הפופולארית בארה”ב.

חברי הכנופיה שמרביתם לא צמחו אל תוך “החלום האמריקאי” מצאו עצמן גולשים לתוך עולם של עוני ואלימות שגרם להם להתאגד לכדי כנופיה. הסדרה מביאה ראיונות נדירים של חברי הכנופיות האלימות והמפחידות ביותר בארה”ב וכן תיעוד אותנטי של קטעים שבהם נראים חברי הכנופיה במהלך מקרי שוד, סחר בסמים ועוד.

מדי ראשון ב-22:10, החל מה-24/10  בכורה!

* חלק מ”פשע בימי ראשון” ( בשעה 20:30 ביוגרפיה העוסקת בפסיכופטים, בשעה 21:20-Homicide File ב-21:45 Runaway Squad וב-22:10 Gangland).

תקציר פרק ראשון:

ממש מחוץ ללוס אנג’לס, מתנהלת מלחמה סודית בין כנופיות רחוב אסייתים. בחזית שולטת הכנופיה האסייתית המרושעת “Boyz, או “ABZ. היא הוקמה על-ידי מהגרים קמבודים ווייטנאמים באזור דרום קליפורניה. מדובר על קבוצה רצחנית שהפכה את אזור “שליטתה” לשדה רצח. במהלך הזמן אחד מחברי הכנופיה נרצח כנראה על-ידי כנופיה אחרת שנלחמת לשליטה באזור, חברי כנופית ABZ יוצאת להילולת הרג נקמנית המותירה שובל של טבח נקמני.  ראשון ה-24 באוקטובר בשעה 22:10

תקציר פרק שני:

באזור קולומבוס אשר במדינת אוהיו שבארצות הברית, שולטת הכנופיה הגזענית הלבנה המכונה “הצבא הרפובליקני הארי” או בשמה הידוע ARA. חברי הכנופיה מחזיקים בכלי נשק רבים וכן חומרי נפץ. כנופית AGA הציבו לעצמם כמטרה להפיל את הממשלה הפדרלית בכל האמצעים הדרושים. בכדי לממן את מהפכתם הגזענית, חברי הכנופיה עוסקים בעיקר בלשדוד בנקים ורשתות שונות, חברי הכנופיה ידועים באופי האכזרי והחצוף של פשעיהם.

ראשון ה-31 באוקטובר בשעה 22:10

שרדתי עונה 4 (I SURVIVED SEASON 4)

עונה חדשה של הסידרה “שרדתי” המציגה את סיפוריהם האישיים של אנשים רגילים אשר יום אחד, ללא אזהרה וללא התראה מוקדמת, מוצאים את עצמם באמצעו של סיוט אלים עם סיכויים סבירים לסיים את חייהם. אנשים אלה הביטו למוות בעיניים – וזכו לחזור חזרה לארץ החיים, לעיתים בשל אומץ רב ונחישות ראויים לציון, ולעיתים בשל פיתול גורל שרירותי. הסדרה “שרדתי“, המורכבת מראיונות עם הניצולים, אינה מציגה אלימות גראפית, תמונות זוועה או שחזורים של אסונות ופשעים. דווקא המקום הרב שמשאירה התוכנית לדימיון הצופים, וההזדהות הגדולה עם האנשים המספרים את סיפורם, היא שהופכת את הסידרה לאחת המצמררות והמפחידות ביותר על מסך הטלויזיה.

מדי ראשון-חמישי ב- 19:30, החל מה-17 באוקטובר בכורה!

משבצת שידור קבועה בערוץ ביוגרפיה:

מדי שני החל מהשעה 20:30.

שני על-טבעי > משבצת השידור של ימי שני ממשיכה!

משבצת מיוחדת וייצוגית לטרנד הטלויזיה העל-טבעית כבש את המסך.

במסגרת ערב השידורים השבועי ישודרו בלשים על-חושיים (Dead Famous) התוכנית החוקרת אלו “שאריות על-טבעיות” השאירו גיבורי תרבות מפורסמים במותם (20:30),

ילדים על חושים (PSYCHIC KIDS: CHILDREN OF THE PARANORMAL)- סדרה המשלבת בין גיל ההתבגרות לבין התמודדות עם חוויות על טבעיות (21:20)

וסיפורי רוחות (My Ghost Story) – תיעוד מצמרר ומסקרן של אנשים שנפל בחלקם מפגש עם העולם שמעבר (22:10).

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: עוד עונה לדיטקטיב סטייבלר, נערכים ל”ברוקלין”

אחרי התמהמהות לא ברורה, רשת NBC הודיעה על חידושה של סדרת “חוק וסדר” החדשה, “פשע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.