יום שני , מאי 25 2020
Home / כללי / מחשבות על טקס האמי 2009- 2010

מחשבות על טקס האמי 2009- 2010

שתי סדרות שלטו בשלוש השנים  האחרונות בטקס האמי ללא מתחרים אמיתיים: “רוק 30  ” בקטגוריית הקומדיה  ו”מד מן  ” בקטגוריית הדרמה.

בטקס האמי הזה היה ברור, שהן יתקשו לשמור על מעמדן בראש הפירמידה, לאור המתחרות המצוינות שקמו להן.

האם הן הצליחו ?

שימו לב, הפוסט הזה מכיל ספוילרים על הזוכים, ולכן מומלץ לקריאה אך ורק למי שכבר צפה בטקס או יודע את התוצאות ולא מתכוון לצפות.

אוקיי?

נא לא להמשיך לקרוא.

הספוילרים מתחילים כבר בסעיף 1

אז חבר’ה,

מעתה הקריאה

על

אחריותכם

בלבד.

מוכנים?

הנה כמה מחשבות על טקס האמי, שהתקיים לפנות בוקר בלוס אנג’לס:

 1. זהו, עידן הזהב של רוק 30   הסתיים. בקטגוריית השחקנית הקומית ניצחה אידי פאלקו את טינה פיי. האמת? לא התחברתי ל”האחות ג’קי” . אבל נחמד לראות, שפאלקו הצליחה לצאת מהטייפקאסט של “כרמלה סופראנו”  ולברוא לעצמה קריירה שנייה.  בקטגוריית השחקן הקומי זכה ג’ים פארסונס מ”המפץ הגדול”, סדרה שהפכה למפלצת רייטינג באמריקה, אבל עדיין לא הצליחה לשבות אותי כצופה. לא ברורה לי בכלל הזכייה הזאת, לאור המתחרים הנהדרים שהיו בקטגורייה.
 2. בקטגוריית שחקני המשנה המצב מעניין עוד יותר- ניל פטריק האריס מ”איך פגשתי את אמא” הפסיד לאריק סטונסטריט     , שעושה תפקיד מצוין בסדרה הנהדרת “משפחה מודרנית”. מצד אחד הוא  מחזק את סטריאוטיפ ההומו המוכר- חולה על מריל סטריפ, צווחן ונשי- ומהצד השני הוא מגלה צדדים מפתיעים במיוחד באישיותו- מגלם ליצן עצבני, חולה על ספורט אלים. יופי של שחקן, יופי של תפקיד ויופי של זכייה.
 3. שחקנית המשנה בקומדיה היא , כצפוי, ג’יין לינץ’ המעולה מ-GLEE  . לולא בטי ווייט, אפשר היה לקבוע בצורה די ברורה, שזו הייתה השנה של השחקנית הותיקה ועד עתה הלא מוערכת הזו. חבל לי על המתמודדות מולה בקטגורייה, בעיקר קריסטן ויג מ”סאטרדיי נייט לייב”.
 4. ולסיום- פרס הקומדיה הוענק ל”משפחה מודרנית”. סוג של הפתעה, כי אני אישית ציפיתי ש-GLEE   תזכה. אבל אני שמח מאוד על הבחירה, משום ש”משפחה מודרנית” לקחה צעד אחד קדימה את המבנה של סדרה קומית ללא צחוקים מוקלטים. אני חולה על הזוכה הקודמת בקטיגורייה, רוק 30  , אבל היא די מתחילה לחזור על עצמה ולכן פרידתה מהפרס מוצדקת. ואני עדיין צופה נאמן שלה, שיהיה ברור.
 5. בואו נעבור לקטיגוריית הדרמה. למרות הציפיות של חלקכם, “אבודים”  לא זכתה לכבוד אחרון, לא בקטגוריית הסדרה ולא אצל שחקני המשנה. פרס השחקן המשנה בדרמה הלך, בצורה סופר סופר מוצדקת, ל-ארון פול  הנהדר, שמגלם את ג’סי בסדרת המופת “שובר שורות”. פול ההמום, שממש לא ציפה לזכות, זכה לסטנדינג אוביישן מוצדק מהקהל. המצלמה התעכבה קלות על פניו המאוכזבות של טרי אוקווין, שעשה תפקיד נהדר כג’ון לוק ב”אבודים”  וכעת יצטרך למצוא סדרה אחרת כדי לקוות לאמי עתידי.
 6. השחקן הראשי בדרמה הוא, שוב, בריאן קרנסטון    מ”שובר שורות”. זכייה שלישית ברציפות, וגם מוצדקת. הסדרה הנהדרת הזאת מצליחה מדי עונה להאפיל על העונה הקודמת, לא רק בזכות הכתיבה הנהדרת אלא גם ובעיקר בזכות קרנסטון, שמגלם את וולטר ווייט המדהים.
 7. הלם אחז אותי כשהוכרז שמה של  קירה סדג’וויק כזוכה בפרס השחקנית הטובה בדרמה. היא עושה תפקיד חביב ב”המפענחת”, אבל חבר’ה- זו ממש לא הייתה העונה להעניק לה את הפרס לראשונה. מה, לא צפיתם בג’נוארי ג’ונס ב”מד מן” ? מה עם גלן קלוז, שזכתה בפרס בשנתיים הקודמות? נכון, הסדרה שלה דמג’ס ניזוקה השנה ברייטינג, אבל היא עדיין עשתה תפקיד נהדר. אגב, הפייבוריטית בשואוביז לזכייה הייתה ג’וליאנה מרגוליס על תפקידה בסדרה החדשה “האישה הטובה”. אבל סדג’וויק זכתה. לא מוצדק בעליל.
 8. בפרס סדרת הדרמה קטפה “מד מן” שוב את הפרס, ובצדק גמור. על אף ש”שובר שורות” סיימה עונה שלישית מופתית, אין עדיין מתחרה אמיתית לצורה שבה מספרים סיפור ב”מד מן”, כולל הקצב האיטי במכוון אך המעולה.
 9. בפרס שחקנית המשנה בדרמה גברה ארצ’י פנג’אבי מ”האישה הטובה” על מתחרות נהדרות כגון אליזבת’ מוס וכריסטינה הנדריקס מ”מד מן” ושרון גלס הותיקה מ”סוכן מחוק”.
 10. אוקיי, בואו נעבור למסביב.
 11. ג’ימי פאלון היה חביב כמנחה, אבל לא מבריק. אני אישית הייתי שמח לעוד טקס בהגשת ניל פטריק האריס.
 12. נאמבר הפתיחה בסגנון GLEE   ובהשתתפותם של פאלון, טינה פיי, ג’ון האם ועוד רבים וטובים היה מעולה ואני מקווה להביא אותו עבורכם כאן ב”פופ טארטס” בהמשך היום.
 13. ג’נוארי ג’ונס ( בטי דרייפר ) יפהפיה אמיתית. כל מילה מיותרת.
 14. כריסטינה הנדריקס ( ג’ואן הג’ינג’ית  ) היא אישה בכל רמ”ח איבריה וכל מילה מיותרת.
 15. עצוב לראות כיצד הזדקנה קלייר דיינס. לפחות היא זכתה באמי על תפקידה בסרט הטלוויזיה, שהוקרן בארץ ב-YES
 16. אח, ריקי ג’רוייס. כל גיחה שלך לבמה בכל טקס תמיד מעמידה בצל את המנחה. הבדיחה המעולה של ג’רוייס בערב הזה, לטעמי ? על חשבון מל גיבסון, כמובן. הנה תרגום חופשי.

“מל גיבסון? לא, אני לא אצחק עליו. הוא עבר הרבה, עבר עליו הרבה. טוב, אולי לא כמו שעבר על היהודים…”

17. ג’ול עשתה ביצוע יפה מאוד לשיר שליווה את הקליפ המסורתי של האמנים, שמתו בשנה האחרונה.

18. יופי של עיצוב תפאורה ושימוש מושכל במסכי הוידאו הענקיים.

19. גם הניסיון לפלפל את קטגוריות התסריטאים, במאים, מפיקים באמצעות הצגת שאלה זהה למועמדים היה נחמד מאוד. כך למשל סיפר היוצר של “מד מן”, מת’יו ויינר, שהרשת ביקשה ממנו “לשפץ” ציטוט אמיתי של שייקספיר כדי שהוא יהיה מובן יותר לצופים. היוצרים של “אבודים” סיפרו, שהרשת כתבה להם, כי פסל ענק עם שש אצבעות ברגליים יהיה מוזר מדי לצפייה. אז הם החליטו להפוך אותו לפסל עם ארבע אצבעות ברגליים. בויה!

20. אה, כן, היו קצת בדיחות קונאן. ובאופן מפתיע הוא לא זכה בפרס “תכנית הוראייטי/בידור” הטובה ביותר. הפרס הלך, בפעם המי יודע כמה, ל”דיילי שואו עם ג’ון סטוארט”. מוצדק ביותר, למרות הכל.

21. השנה הוקדם טקס האמי בכשבועיים וחצי לעומת המועד המסורתי. המשמעות היא שעדיין אנו צריכים להמתין כמעט שלושה שבועות מלאים עד לפתיחת עונת הסתיו החדשה בטלוויזיה האמריקנית. חבל.

Check Also

וידאו מצחיק: סלנג בריטי עם ג’רוייס

ריקי ג’רוייס מלמד אותנו סלנג בריטי. באדיבות “וניטי פייר” שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

No comments

 1. אסף

  בריאן קרנסטון הוא לא רק מיסטר וויט (בסדרה שהתחילה מדהים אבל בעיני איבדה את דרכה בעונה שלישית שהפכה לאופרת סבון) אלא גם – ויש שיאמרו בעיקר – טים ווטלי, רופא השיניים הכי חשוב בסיינפלד. זה שעשה ריגיפטינג לג’רי, נדלק על איליין, רצה להמיר את דתו ליהדות בשביל הבדיחות, ויש חשש שעושה אורגיות עם האססיסטנטיות שלו בזמן שהמטופלים שלו תחת הרדמה.

 2. מיסטר טי

  בהחלט אסף, לנצח הוא טים ווטלי

 3. assafTV

  קירה סדג’וויק נ-ה-ד-ר-ת ומגיע לה סוף כל סוף לזכות לאחר כל השנים בהם היתה מועמדת אך לא זכתה. בחירה נכונה ומוצדקת ביותר!

 4. הסרט על טמפל עם קלייר דיינס כבר הגיע ארצה ישר לשידורים טלוויזיונים. אני דיי השתעממתי ולא שרדתי עד סופו. קטעי הקישור של מרבית מעניקי הפרסים היו השנה חלשים ביותר. בגדול – ניל פטריק האריס היה פשוט יותר מצחיק… (למרות חיבתי גם לפאלון).

 5. הטקס בשנה שעברה היה בהחלט משעשע יותר. למרות חיבתי לפאלון האריס היה פשוט מצחיק יותר. גם קטעי הקישור של מגישי הפרסים היו ברובם חלשים.

  סרטה של קלייר דיינס נחת בארץ ישר להקרנות טלווזיוניות. אני לא שרדתי עד הסוף…

 6. גיל

  הדבר היחיד שאני לא מסכים איתו הוא נושא ג’ים פרסונס, אולי זה בגלל שאתה לא צופה של הסידרה, אבל הוא יצר דמות גאונית, דמות שכתובה בצורה כל כך מופרכת, כל כך מוקצנת, כל כך מעצבנת ולא נורמלית שמעטים השחקנים שיצליחו כמוהו להציג אותה בצורה כל כך אנושית וLIKABLE (מצטער, לא מצאתי מילה טובה בעברית).

 7. אסף הרופא

  הנה נאמבר הפתיחה ביוטיוב, למי שרוצה

  http://www.youtube.com/watch?v=PjkDxlhleN8&feature=player_embedded

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.