יום שישי , ספטמבר 25 2020

חדשות טלוויזיה: הספיישלים של דוקטור הו ו"טורצ'ווד 3 " סוף סוף בישראל!

הנה ההודעה הכל כך משמחת של דוברות יס:

 

ימי  שבת  ב13:40 וב- 20:05 מה- 3/4

בערוץ  yes stars Action HD 

 

עם תום עונתה הרביעית של דוקטור הו, עברה התוכנית שינוי בצוות ההפקה. הכותב הראשי ראסל טי דיוויס, ויחד איתו צוות הפקת הסדרה, פרשו והוחלפו בסטיבן מופט (“ג’קיל”, “זיווגים”) שאחראי לכתיבת כמה מהפרקים היותר מוצלחים של הסדרה.

 יחד איתם הודיע על פרישתו מתפקיד הדוקטור דיוויד טננט (שהפך לדוקטור האהוב ביותר בכל הזמנים) שמעביר את השרביט למאט סמית’, שיגלם את הדוקטור בעונה החמישית.

 

עד למעבר זה, וע שתגיע העונה החדשה באביב 2010 כתב דיוויס 5 ספיישלים בכיכובו של טננט, והם הפרקים האחרונים בהחלט בהשתתפותו. הם כוללים את:

1. “הדוקטור הבא” (ספיישל חג המולד)

2. “כוכב המתים”

3. “מי המאדים”

4. “סוף הזמן – חלק א'”

 5. “סוף הזמן – חלק ב'”

 

הפרקים, שהיו שירת הברבור של טננט בתפקיד, זכו לרייטינג עצום, ושודרו על פני כמעט שנה, ואפשרו לצופים להיפרד ממנו. הם זכו לרייטינג גבוה במיוחד וכוללים מספר רגעי שיא בהתפתחות דמותו של הדוקטור, כולל פרידה מרגשת מכל המלווים שלו, בספיישל האחרון.

 

הדוקטור הבא (The Next Doctor):

ישודר בשבת –  3/4 בשעה: 13:50 (ש.נ ב-19:55)

 

בהחלטת ליהוק מבריקה, לוהק דיוויד מוריסי (ששיחק לצידו של טננט ב”בלאקפול”) לתפקיד “הדוקטור”. הדוקטור (טננט) מגיע לאנגליה בערב חג המולד 1851, ופוגש שם אדם מסתורי בשם “הדוקטור”, שנלחם בסייברמנים ומדבר איתו על “הטארדיס” ועל “המברג הסוני”.

הדוקטור משוכנע בתחילה שמדובר בגלגול עתידי שלו (הדוקטור הבא) אך הוא מגלה שמדובר באדם בשם ג’קסון לייק, שזכרונותיו של הדוקטור הושתלו בו בטעות.

השניים מחליטים להלחם בגברת הארטיגן (דרלה קרווין), שהפכה את עצמה למלכת הסייברמנים ומתכננת להשתלט על אנגליה.

 טריילר: http://www.youtube.com/watch?v=4Nx5lMbLEqA

 

כוכב המתים (Planet of The Dead):

ישודר בשבת –  10/4 בשעה: 13:40 (ש.נ ב-20:05)

 

כוכב המתים הוא הספיישל הראשון שצולם ב-HD מלא (מאותו הרגע כל הספיישלים והעונה הבאה מצולמים כך), כשהצוות כולו נסחב (יחד עם אוטובוס קומתיים) עד למדבריות דובאי.

 

הדוקטור עולה לנסיעה באוטובס דו קומתיים, שעליו עולה במהלך מרדף משטרתי ליידי כריסטנה דה סוזה (מישל ראיין “ג’קיל”, “האישה הביונית”), גנבת מומחית של יצירות אומנות.

הם, וכל נוסעי האוטובוס נשאבים לתוך חור ומוצאים את עצמם בצד השני של היקום, במדבריות סאן היליוס, שם הם מגלים שהאוכלוסייה הושמדה בידי נחיל של חייזרים טורפים (מאד מזכיר את הנוסע השמיני) אשר אוכלים כל דבר/אדם/חפץ שנקרא בדרכם. והם עושים הכל כדי למצוא דרך לחזור לכדוה”א ולסתום את החור בטרם הנחיל יפלוש לכדור הארץ.

אך למרות הסוף הטוב הדוקטור מתבשר על ידי אחת הנוסעות ש”השיר שלו מסתיים” (כפי שחזו בני האוד בעונה הרביעית) וש”הוא ינקוש 4 פעמים”.

טריילר: http://www.youtube.com/watch?v=0omhrBhtyEw

 

מי המאדים (The Waters of Mars):

ישודר בשבת –  17/4 בשעה: 13:40 (ש.נ ב-20:05)

 

אולי הספיישל האפל ביותר בתולדות הדוקטור, הוא מוצא את עצמו הפעם ב-2059 בבסיס “בואי 1”, על המאדים.

הדוקטור פוגש את אדלייד ברוק (השחקנית הקלאסית וזוכת הטוני לינדזי דאנקן, “רומא”, “צדק פלילי”) המפקדת האגדית של המשימה. הדוקטור מגלה שאחד הפילטרים של המים בבסיס מקולקל ושכל מי ששתה אותם עבר השתלטות עוינת של וירוס חייזרי השואף להשתמש במעבורת החללית כדי לברוח ממאדים ולהגיע לכדור הארץ שם הם ידביקו את כולם.

אדלייד נחושה לא לאפשר להם לברוח והיא מנסה להימלט יחד עם חברי צוותה שעדיין לא נדבקו ולפוצץ את הבסיס יחד עם החייזרים. הדוקטור מגלה שהוא נמצא שם בדיוק ביום שבו – על פי תיעוד ההיסטוריה בעתיד – הבסיס מתפוצץ על כל יושביו, כולל קפטן ברוק. הטרגדיה הזאת, יודע הדוקטור, תגרום לנכדתה של אדלייד להמשיך במורשתה ולהיות הראשונה שתטוס לחלל במהירות האור, שם היא ובני משפחתה יתיישבו ויצרו התיישבות חדשה למין האנושי.

למרות שהדוקטור יודע שאסור לו לשנות את התוצאה (שכן מדובר בנקודה קבועה בזמן) הוא מתחיל להתפתות לשנות את אירועי העתיד, שכן הוא אדון הזמן האחרון. אך הוא לא מודע לכך שיש כוחות חזקים יותר ממנו, שיפעלו עד הסוף הטראגי…

טריילר: http://www.youtube.com/watch?v=NubmCVGhJnY

 

סוף הזמן חלק א’ + סוף הזמן חלק ב’  (The End Of Time Part 1+Part 2)

חלק א’ – ישודר בשבת –  24/4 בשעה: 13:40 (ש.נ ב-20:05)

חלק ב’- ישודר בשבת –  1/5 בשעה: 13:40 (ש.נ ב-20:05)

 

הפרק הסופי בהחלט של הדוקטור ה-11. טימוטי דלטון (“ג’יימס בונד”) מתארח בתפקיד ראסילון, ראש מועצת אדוני הזמן. ג’ון סים (“החיים על מאדים”) חוזר לתפקיד המאסטר, כמו גם ברנרד קריבינס (ווילף) שהופך לבן הלוויה של הדוקטור וקת’רין טייט בתפקיד דונה.

 

הפעם הדוקטור מגיע לכוכב האוד. שם הם מבשרים לו שאכן שירת חייו מגיעה אל קיצה, וש-4 הנקישות שיבשרו על מותו מגיעות. הדוקטור נחוש לשנות את האירועים וכשהוא מצולק מאירועי “מי המאדים”, הוא מחליט לעשות הכל כדי לעצור את מותו.

הוא חובר לווילף והשנייים נחושים להלחם במאסטר, שחזר לחיים והחליט לשנות את אירועי העבר ולהחזיר את אדוני הזמן. אדוני הזמן, ובראשם ראסילון, הפכו למושחתים ותאבי כח, ולא אכפת להם להקריב את כדור הארץ כדי לממש את מטרתם.

הדוקטור ווילף ועוד מספר בעלי ברית מנסים לעצור אותם, והדוקטור יזכה להפרד מכולם כי “שירו נגמר”.

 

בפרק מתארחים רבים משותפי העבר של הדוקטור בעוד הוא נפרד מכולם, חלקם בתפקידים גדולים יותר (טייט, קריבינס, סים) וחלקם בתפקידי אורח קטנים, כולל: בילי פייפר (רוז), פרימה אג’ימן (מרתה), אליזבת סליידן (שרה ג’יין סמית), ג’ון בארומן (קפטן ג’ק), ראסל טובי (אלונזו) ועוד.

 

ילדי כדור הארץ – Torchwood: Children of Earth

 

שידור יומי בחול המועד פסח: החל מה- 4/4, ימים א’-ה’ ב- 21:00

 בערוץ HD yes Stars Action

מיני סדרה מרתקת, עוצרת נשימה ומרגשת.

 

ב-BBC החליטו שהעונה השלישית של “טורצ’ווד” תהיה בעצם מיני סדרה, בת 5 פרקים, שישודרו באופן יומי (כל פרק נקרא בשם יום “היום הראשון”, “היום השני” וכו’) בשעת צפיית השיא באנגליה, ויהיו נגישים  לצפיה גם למי שלא ראו פרק של הסדרה מעולם.

5 הפרקים האלו הובילו למיני סדרה שהמבקרים כינו “חמש השעות הטובות ביותר השנה בטלויזיה” ולנתוני צפיה מדהימים.

 

במיני סדרה מככבים חברי צוות “טורצ’ווד” – ארגון סודי בריטי, המבוסס בוויילס, שאינו כפוף לממשלה או לצבא ומטרתו לחקור אירועים חייזריים בבריטניה. הצוות מונה את ג’ק – מפקד החבורה, יאנטו, הכלבוניק של הצוות ובן זוגו של ג’ק וגוון –  שוטרת לשעבר ונשואה טרייה.

 

ב”היום הראשון” ילדי כדור הארץ עוצרים בפתאומיות וחוזרים שוב ושוב על הביטוי “אנחנו באים”.

במשרד הפנים הבריטי מבינים מהר מאד במה מדובר-  חייזרים שמכונים 456 (על שם התדר בו הם מתקשרים) יצרו קשר חשאי בעבר עם כדור הארץ ב1965 וסיפקו להם חיסון לנגיף שפעת שהיה מוחק חצי מהעולם. בתמורה הם ביקשו 12 ילדים, אותם סיפקה הממשלה מבית יתומים.

הפעם הם חזרו, והם דורשים הרבה יותר…

 

קפטן ג’ק הארקנס (ג’ון בארומן, בקרוב ב”עקרות בית נואשות”), מפקד צוות טורצ’ווד,  היה מי שפיקד על העברת הילדים. מכיוון שלאור האיום החדש כל מידע שידלוף יסכן את שלמות הממשלה, שר הפנים ג’ון פורבישר (פיטר קפאלדי, בהופעה דרמטית מחשמלת) מורה על חיסולם של המעורבים, כולל חיסולו של ג’ק ושולח בעקבותיהם את הסוכנת ג’ונסון (ליז מיי ברייס, “בנות רעות”) – מכונת הרג בלתי מתפשרת שמחליטה לפוצץ את מפקדת טורצ’ווד כדי להשמיד את ג’ק ושותפיו.

 

לאחר ששרדו את פיצוץ מיפקדת טורצ’ווד, ג’ק, יאנטו וגוון ההרה נמלטים על נפשם ועושים את דרכם לבירה, למרות שצוות חיסול של השירות החשאי דולק בעקבותיהם.

במהלך המנוסה אנחנו נחשפים לפרטים נוספים על אנשי טורצ’ווד – יאנטו מתוודה על אהבתו לג’ק. ג’ק  מחדש את הקשר עם בתו ופוגש את הנכד שמעולם לא ראה, וגוון, שמגלה במפתיעה שהיא בהריון, לוקחת איתה את בעלה ריס אחרי שהיא מבינה שהממשלה תחסל גם אותו אם ישאר מאחור.

 

הם יוצרים קשר עם האדם היחיד שמסכים לעזור להם – לואיס חביבה, מזכירה חדשה במשרד השר, אשר נחשפת בטעות לתיקים החשאיים ונחרדת מכך שהממשלה מנסה לחסל את הגורם היחיד שיכול להציל את כדור הארץ.

ההחלטה של ה-BBC להגביל את העונה למיני סדרה היתה אתגר וראסל טי דיוויס (“קוויר בעיר”, “כולה שלי”, “בוב ורוז”) בהחלט נענה לאתגר, ויצר מיני סדרה מורכבת, מענגת לעיתים וקורעת לב בו זמנית, המציבה בפני הצופה שאלות מוסריות קשות.

 

“ילדי הארץ” זכתה להצלחה אדירה כבר מפרק הפתיחה. עם 6.76 בפיק, הרייטינג שלה כמעט ושילש את הישגי העונה הקודמת. המבקרים העניקו לסדרה ציונים חיוביים מאד, ושיבחו את התסריט המהודק, את הפורמט החדש שהזריק זריקת מרץ לסדרה ואת האומץ התסריטאי.

 

המבקרים היללו:

“איזה שבוע עבר עלינו.. טורצ’ווד היא אוצר אמיתי” – The Guardian

 “יש המון אקשן, מתח והומור ב’ילדי כדור הארץ’ אבל מה שהופך אותה לאירוע שאסור לפספס זה האופן בו היא מציבה את הקונפליקט הקלאסי – האם צורכיהם של הרבים עולה על צורכיהם של המעטים – ורמת הבוגרות שהם מפגינים בטיפול גם באספקט המוסרי וגם באספקט הפוליטי של הדילמה” – Time Magazine

“ילדי כדור הארץ היא אחת מאירועי הטלוויזיה של השנה, ואני מעודד כל אדם בעל טעם לפנטזיה אפלה לחדור את עצמו ולהצטרף לחוויה מרגשת, מצמררת ומורטת עצבים”. TV Guide

“פשוט מבריקה” Chicago Tribune

“מותחן מבדר ומופלא.. (הסדרה) חכמה, אינטנסיבית, מאתגרת אינטלקטואלית ויותר מהכל, בלתי צפויה. קשה לי לדמיין מישהו שיצפה בפרק הראשון ולא יתמכר” Variety

“דרמה אנושית חזקה, המתבססת לא על אפקטים מיוחדים אלא על משחק אדיר, בימוי וצילום שהופכים אותה להצלחה אדירה” – Digital Spy

Check Also

שידורים ישירים בערוצי צ’רלטון

חמישי 24.9 ספורט1 14:55 גואנגז'ו R&F (סבע) – שנגחאי שנחואה  19:25 רוסטוב – מכבי חיפה …

No comments

  1. ספיישל “מי המאדים” הוא הפחות מוצלח בחמישייה. רובו נמרח ונמתח וממחזר חלקי רעיונות מפרקים קודמים. גם החלק הראשון של “סוף הזמן” מאכזב בקווי עלילה רבים ועמוסים מדי (ולא מובנים בחלקם), השני יותר מוצלח, לפחות בהשוואה לקודמו… הם בעיקר מכעיסים מכך שיש בהם כל כך הרבה נושאים שאפשר היה מכל אחד מהם לייצר פרק-שניים של זהב טהור (המאסטר, שובם של אדוני הזמן, מפגש חוזר עם דונה וסבא שלה), ודייויס בזבז את כולם על העיסה המשונה הזו. גם פגישת המחזור בפרידה קצת מיותרת, מאחר ודייויס כבר עשה זאת בסיום עונה 4, וכעת חוזר על כך באופן פחות מוצלח. מצחיק לראות שבפרידתו הוא מציל חיים, מארגן זכיות בלוטו, ורק לג’ק הוא מסתפק בארגון סטוץ ללילה – כאילו שג’ק זקוק לעזרה בתחום…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.