יום שלישי , יולי 7 2020

בואו נדבר על זה: 24 עונה 8 פרק 19


יופי, 24 . אחרי שחלקתי לכם שבחים בשבועיים- שלושה האחרונים, באתם והרסתם עם פרק בינוני במיוחד.

טוב, אין מה לעשות. סה לה וי. ואגב, אם אינכם רוצים לקרוא ספוילרים, עזבו את הפוסט הזה כעת!

בשבוע שעבר הזדעזעה נטלי מלמוד, כשהבינה שהנשיאה אליסון טיילור יוצאת נגד ג’ק באואר. אני חלקתי על חברתי הטובה, ואמרתי לה שיש כאן דילמה פוליטית לכאורה מאוד פשוטה: להציל הסכם שלום שאמור לסייע למיליוני בני אדם, או להתעקש על חקירה מיידית של מעורבות הרוסים בהתנקשות בנשיא חסן ובכך למוטט את שיחות השלום.

אלא שהשבוע הצליחה הנשיאה טיילור לבלבל גם אותי. הנה , בתחילת פרק 19 נדמה היה שאית’ן הנאמן הצליח לשכנע אותה לסיים את הפארסה, ולהחליט על חקירת המעורבות הרוסית. אבל אחרי שיחה קצרה עם צ’רלס לוגן השמנוני היא שוב בחרה בפתרון הזוי: להעביר את דיינה וולש לידי חברת אבטחה פרטית, שם היא תעבור עינויים.

דקות רבות לפני שאית’ן הטיח את הדברים בלוגן, אמרתי אותם אני בעצמי: הנשיא לשעבר ידע מראש על המעורבות הרוסית ותימרן את הנשיאה טיילור לפינה שבה היא נמצאת לצורך רווח אישי. גאולה פוליטית ואולי רווח נוסף, שייחשף בהמשך.

קצת קשה להבין למה הנשיאה טיילור לא רואה את זה. ואם היא כן הבינה זאת, מדוע היא לא מורה על מאסרו המיידי של לוגן והוצאת המידע ממנו בכל דרך אפשרית? הרי לא מדובר בנשיא לשעבר שירד מהבמה בכבוד. מדובר בנשיא לשעבר שהורשע באחריות להתנקשות בנשיא דייויד פאלמר!

מה פה קורה פה ?

זהו אולי החור התסריטאי הגדול מכולם, שיצרו תסריטאי 24 . וכדי שלא נשנא יותר מדי את הנשיאה טיילור, הם מראים לנו אותה דומעת, מתלבטת, חוככת בדעתה ומתייסרת. נו, באמת.

ומה קורה עם ג’ק באואר? הוא שוב מוכיח שאין שני לו. אחרי שהצליח להנחית את המסוק שגנב בשלום על גג בניין במנהטן, הוא הצליח להתחמק מכל נציגי החוק שרדפו אחריו.

וכשקלואי מנסה לטמון לו מלכודת, הוא עולה על כך מייד, מנטרל את הסוכנים העוינים, ומפקיד את גורלו בידי קול אורטיז, שכנראה יקבל את מנת האקשן שלו בחמשת הפרקים שנותרו עד לסיום העונה.

ג’ק לא מפספס, וקול אכן מחליט להמשיך עימו בדרך לאיתור דיינה וולש.

ומה עם דיינה וולש? אני אמור לרחם עליה , עכשיו כשהחבר’ה מתחילים לענות אותה? הלו! מדובר בטרוריסטית שאחראית להצלחת הסוכנים המוסלמים לרצוח את הנשיא חסן וכמעט לפוצץ פצצה רדיולוגית במנהטן. מצידי, שתעונה עד דלא ידע.

פרק רע מאוד, בואו נקווה שפרק 20 יהיה מוצלח יותר.

Check Also

אנימציה: הג’ובים של הומר סימפסון

כשאוספים הכל ביחד, מסתבר שלהומר סימפסון היו די הרבה עבודות לאורך השנים. ומגזין WIRED החליט …

No comments

 1. sheila

  ניתוח שנון ומשעשע. אהבתי!

 2. שמוליק

  נוואני עוד נשארי לראות את הפרק אחרי חצות נראה לי שבפרק הבא האקשן חוזר ברמות גבהות חזרה שאנשיא חוזרת למסלול של ההגיון

 3. מיכלשביט

  אבחנה מעצבנת על הנשיאה טיילור:
  היא פשוט לקתה במקרה קשה של “ראש בקיר”. מבחינתה, הסכם השלום הזה – ה”בייבי שלה” – ייצא לפועל גם את זה יהרוג את כולם. ההתנהגות הזו דווקא די אנושית, ואני מוצאת אותה אמינה – אם כי לא כל כך אופיינית לדמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.