יום רביעי , יולי 15 2020

בואו נדבר על זה: אבודים עונה 6 פרק 9

ריקרדוס ! אחרי המתנה שנמשכת כבר חמש שנים, קיבלנו סוף סוף את סיפור הרקע של ריצ’רד אלפרט, האיש שהוגדר על ידי בן ליינוס כ”יועץ”, האיש שלא מתבגר, האיש שהפך לבן אלמוות ביוזמת ג’ייקוב.

כיף להיות צודק. ריקרדוס אכן הגיע לאי על סיפון ספינת ה”בלק רוק”. זה קרה בשנת 1867
כשריקרדוס נמכר כעבד לבעלי הספינה, שיעדם המקורי היה אמריקה. ריקרדוס שלנו, מסתבר, הרג בשוגג רופא, שסירב לתת לו תרופה לריפוי רעייתו האהובה, איזבלה.
אחרי שנידון למוות , עשה הכומר המוודה עסקה עם איש עסקים, שקנה את ריקרדוס , כיוון שהזדקק לעבד דובר אנגלית.

סערה גדולה מטלטלת את ה”בלוק רוק” לכיוון האי המסתורי שלנו. הספינה היא האחראית לניפוץ הפסל, וכשריקרדוס מתעורר הוא מגלה שהם עמוק בתוך הג’ונגל, ורק הוא וכמה עבדים שרדו. אחד מבעלי הספינה מנסה להרוג את העבדים, אבל אז מגיע העשן השחור מיודענו, קוטל את כולם , מתבונן היטב בריקרדוס, הכבול בשלשלאות, וחס על חייו ( חס או שמא לא יכול לפגוע בו ? המממ ).

אחרי כמה ימים , שבהם הוא גוסס לאיטו, ריקרדוס רואה לפתע את רעייתו האהובה , איזבלה. היא מספרת לו שהם בגיהינום, וחייבים לברוח לפני שהשטן יחזור. ריקרדוס משדל את “איזבלה” לברוח, ונבהל לשמוע כשלכאורה מפלצת העשן תוקפת אותה.

עובר עוד פרק זמן לא ברור, ומי מגיע ומעניק לריקרדוס מים ? האיש בשחור המקורי ( כנראה ), ההוא שדומה לסולן של “הפט שופ בויס”. הוא מתוודה, שהוא אכן מפלצת העשן, אבל משדל את ריקרדוס ללכת להרוג את ג’ייקוב באמצעות פגיון. ריקרדוס מאמין לו ופוסע לעבר החוף, אבל ג’ייקוב מתקיל אותו מאחורה ו”מפוצץ” אותו במכות. כשג’ייקוב מבין, שהאיש בשחור שלח את ריקרדוס, הוא מתיישב לספר לו על האי. הוא מסביר , שאסור לתת לאיש בשחור לעזוב את האי, כי אחרת הרוע הצרוף שבו יתפשט לכל העולם. ג’ייקוב מודה, שהוא הביא את ה”בלק רוק” לאי בניסיון למצוא מועמדים ראויים להחליפו.

כשנראה כי ריקרדוס מאמין לו, הוא מציע לו עבודה- להיות ה”עוזר”/”יועץ” שלו ולתקשר עם האנשים שיגיעו לאי בעתיד. ריקרדוס מבקש לראות שוב את אשתו, וג’ייקוב אומר, שהוא לא יכול לתת לו זאת. ריקרדוס מבקש שימחל לו על חטאיו, וג’ייקוב שוב משיב בשלילה. ואז, כמו כל נוצרי טוב בעל יצר הלקאה עצמית, ריקרדוס מבקש לחיות לנצח , ואת זה, אומר לו ג’ייקוב, הוא בהחלט יכול להעניק לו.

ריקרדוס חוזר לג’ונגל, שם האיש בשחור ממתין לו. לפי הבעת פניו, מבין האיש בשחור, שריקרדוס שוחח עם ג’ייקוב. הוא לא מפגין כעס, ואומר לריקרדוס שאם ישנה את דעתו, בכל זמן שהוא, ההצעה שלו להצטרף אליו עומדת בעינה.

בחזרה לזמן הווה. ריקרדוס חוזר לשרידי ה”בלק רוק” אחרי שהגיע למסקנה , שהימים הארוכים שבילה בשירותו של ג’ייקוב היו מיותרים. הוא חופר באדמה ומוצא את שרשרת הצלב שקבר לפני מאה וארבעים שנה. הוא צועק לשמיים “התחרטתי, אני מקבל את הצעתך”, כשהוא מכוון לאיש בשחור ( שכיום נראה כמו ג’ון לוק ).

אבל אז מופיע הרלי, ומודיע לריקרדוס שרעייתו שלחה אותו אליו. בתחילה הוא לא מאמין, אבל אז הרלי מתחיל לדבר עימו ספרדית, ומספר לו שאיזבלה עומדת בצמוד אליו. ריקרדוס עוצם עיניים, לרגע הוא מצליח לשמוע את איזבלה ולתקשר עימה.

אבל הרגע חולף, וריצ’רד מבין שאיזבלה עזבה. כשהוא רואה את הרלי מוטרד, הוא שואל אותו מה קרה. והרלי משיב : “היא אמרה עוד משהו. היא אמרה שאתה חייב לדאוג, שהאיש בשחור לא יעזוב את האי. אחרת כולנו נגמור בגיהינום”.

בחזרה לעבר. ג’ייקוב והאיש בשחור שוב נפגשים, הפעם על גבעה ביער. “תן לי ללכת, ג’ייקוב”- מפציר האיש בשחור באיש בלבן. אבל ג’ייקוב מסרב, ומעניק לו את בקבוק היין כדי “שיעזור להעביר את הזמן”. “עוד נתראה”- אומר ג’ייקוב ועוזב, והאיש בשחור עונה “מוקדם יותר מכפי שציפית”.

נקודות לדיון:

1. יופי של פרק. על אף שרק בפרק הזה הכרנו את סיפור האהבה של ריקרדוס ואיזבלה, אותי הוא ריגש ממש כמו דזמונד ופני. שימו לב שהפרק נמשך כשלוש דקות מעל לזמן הרגיל.
2. מוטיב ה”אנחנו בגיהינום” הוא כמובן קריצה למעריצים הרבים, שהעלו בעונה הראשונה תיאוריה ולפיה האי הוא “כור המצרף” בדרך לגיהינום.
3. ההוראות שנותן האיש בשחור לריקרדוס הן אחת לאחת ההוראות שנתן דוגן לסעיד כשביקש ממנו להרוג את….האיש בשחור.
4. מברוכ ג’ק. עכשיו גילית שג’ון לוק “חי”, או יותר נכון שהאיש בשחור מסתובב באי בדמותו של לוק.
5. סופית ורשמית- הרלי רואה אנשים מתים.

נסיים בפרומו לפרק העשירי, שייקרא THE PACKAGE

וזה הפרומו הקנדי של הפרק

הצצה ראשונה

Check Also

yes טוענת: ביטלנו את הדיליי באינטרנט

גול!!!!!!!!!!   פריצת דרך עולמית – אין יותר Delay בשירותי הטלוויזיה על גבי האינטרנט של …

No comments

 1. רן

  באמת היה אחלה של פרק —> שהביא הרבה תשובות כמו:

  1. איך הפסל נשבר
  2. איך כל אנשי הסיפון מתו ורק ריקרדוס נשאר בחיים
  3. הבנו גם איך ריקרדוס יודע לטינית (למרות שהיה אפשר להניח שהוא למד את זה
  בזמן שחי על האי)
  —-> מישהו שם לב לעניין שהציפור שהארלי שמע בעונה ה-1 שקוראת בשמו
  הייתה גם בפרק הזה (זה היה די בולט) <—–

  אם היה עוד אז אני לא זוכר…………….. אבל באמת פרק פצצה!!!!

 2. אוהד

  הבעיה שצצה לי זה שבאחד הפרקים הקודמים שדארמה היו על האי הפסל היה שלם ולא שבור

  ואם תשימו לב שפרקים בעונה הזאתי מתרחשים ב 2007 כביכול אבל הפלאשים מתרחשים ב 2004

 3. מרינה

  בסצנה עם ריקרדוס ואיזבלה הרלי מאד מזכיר את מלינדה, הלוחשת לרוחות, כאשר עוזר לריקרדו לתקשר עם אשתו המתה.
  וכן, אחד הפרקים החזקים עד עכשיו של העונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.