שבת , מרץ 28 2020
Home / כללי / בואו נדבר על זה: אבודים עונה 6 פרק 8

בואו נדבר על זה: אבודים עונה 6 פרק 8

הפרק השמיני בעונה האחרונה של “אבודים” נפתח בסצינה קלאסית נוספת שעברה שינוי בעקבות יצירתו של היקום החלופי.

סוייר-ל.א. שוכב עם רעייתו של נוכל, ומנסה עליה את תרגיל “המזוודה נפתחה לי במקרה ונשפכו ממנה חבילות דולרים”. אלא שביקום החלופי היא לא נופלת בפח, ומאיימת על סוייר-ל.א. באקדח. הוא מצידו טוען שהחדר מוקף שוטרים, ואז אומר את מילת הקוד שהיא….להפלור !

אל החדר נכנסים שוטרים באקדחים שלופים ובראשם מיילס-ל.א. רגע, הוא משליך תג מכסף לעברו של סוייר ל.א. שהוא, כך מסתבר לנו, דיטקטיב ג’יימס פורד !

ברשותכם, אמשיך לקרוא לו סוייר ל.א.

יום לאחר מכן, בתחנת המשטרה, מטלפן סוייר ל.א. לרשימה של אנשים ששמם “אנתוני קופר” בניסיון לאתר את הנוכל, שגרם לאביו לירות באימו למוות ולהתאבד, אי שם באלבאמה בשנת 1976 . מיילס-ל.א. מגיע, וסוייר ל.א. מנתק את הטלפון. מיילס חוקר אותו על סוף השבוע שבילה לכאורה בפאלס ספרינגס, וסוייר מתחמק מתשובה. לפחות הוא מסכים לצאת לפגישה עיוורת עם הבחורה, שמיילס מסדר לו.

הפתעה! הבחורה היא שרלוט, המדענית הג’ינג’ית שמתה מדימומים במוח בעקבות קפיצות האי בזמן. ביקום החלופי היא עדיין ארכיאולוגית, והיא וסוייר ל.א. מממשים את הקליק שנוצר ביניהם ומסיימים במיטה בדירתו.
בזמן שסוייר קופץ למקלחת, שרלוט ( מסיבה שעדיין לא ברורה לנו ) ממהרת לחטט במגירות שלו ומוצאת אלבום ובו תמונת ילדות של הבלש ומשפחו והכותרת “סוייר” .

סוייר ל.א. מגלה אותה מחטטת , צורח עליה וזורק אותה מדירתו.

למחרת הוא נתקל במיילס הזועם, שמתעמת איתו, אבל לא על שרלוט. הוא מתעמת איתו על הנסיעה ל”פאלס ספרינגס”. מיילס, שחושד בשותפו, ערך כמה בדיקות וגילה שסוייר ל.א. בילה בסידני, אוסטרליה. סוייר מסרב לגלות לו למה, ומיילס מודיע, שהם כבר לא שותפים.

מאוחר יותר סוייר ל.א. חוזר לדירתו עצבני. אחרי צפייה ב”בית קטן בערבה” הוא מחליט ללכת לדירתה של שרלוט ולבקש סליחה. היא , עדיין עצבנית, אומרת לו שהוא פספס את ההזדמנות שלו.

למחרת סוייר מתוודה בפני מיילס ומגלה לו, שהוא מחפש אחרי אנתוני קופר, שהציג עצמו בפני אימו כ”סוייר”, רימה אותה, וגרם לאב לרצוח את האם ולהתאבד. “כשאמצא אותו, אהרוג אותו” – מתוודה סוייר בפני מיילס ההמום.

רגע לאחר הוידוי מתנגשת בעוצמה מכונית במכוניתו של סוייר. הוא יוצא למרדף קצר אחרי הנהג….שמתברר כ-קייט ל.א. ! וסוייר בהחלט מרוצה ממה שהוא רואה.

ובחזרה לאי.

סוייר משכנע את ג’ין ללכת עימו ועם חבורת לוק הרשע בניסיון לרדת מהאי. בחבורה גם קייט, שמגלה עד כמה קלייר השתגעה.

קלייר מנסה לרצוח את קייט כיוון שלקחה ממנה את אהרון, אבל לוק הרשע מציל את קייט ומבקש את סליחתה. הוא מספר לה, שלפני שנטל את גופו של לוק, הייתה לו אמא משוגעת, והוא עדיין מנסה להתגבר על כך. “עכשיו גם לאהרון יש אמא משוגעת, והוא יצטרך את עזרתך”- אומר לוק לקייט ההמומה. מאוחר יותר מבקשת קלייר את סליחתה של קייט , מחבקת אותה וממררת בבכי.

אבל העניין העיקרי באי הוא משימת איסוף המידע שאליה שולח לוק הרשע את סוייר. הוא מפליג לאי השני, שם התרסקה טיסת אג’ירה, בניסיון לבדוק מי האנשים שנמצאים שם.

כל נוסעי המטוס שניצלו הפכו בינתיים לערימת גופות מרקיבה, ולאחר דין ודברים קצר עם אישה בשם זואי, סוייר מובל אל….הצוללת של וידמור, שהוצגה לנו בסוף הפרק הקודם !

ולא רק זאת- סוייר רואה, שאנשיו של וידמור מקימים עמודי הגנה חשמליים כדי למנוע את כניסת העשן השחור, בדיוק כפי שהיה בכניסה ל”כפר האחרים”.

סוייר משוחח עם וידמור ומציע לו עסקה: אני אוביל לכאן את לוק הרשע, אתם תחוסו עליי ועל כל מי שיהיה בחברתי ותאפשרו לנו לעזוב את האי.
וידמור לוחץ את ידו, אבל ברור שהשניים אינם סומכים אחד על השני.

ואכן, כשהוא חוזר לאי הראשי סוייר מספר ללוק הרשע את כל מה שאמר לוידמור.

מאוחר יותר הוא מתיישב לצד קייט ומגלה לה את תכניתו האמיתית: סוייר מתכוון לשסות את לוק הרשע ווידמור זה בזה, לסמוך על כך שלא ישימו לב אליו, ולעזוב את האי יחד עם קייט בצוללת.

אה, כן, ומה קרה שסוייר הפשיר פתאום כלפי קייט? ובכן, באי השני הוא עורך סיור בכלובים שבהם החזיקו ליינוס ואנשיו בו ובקייט, ונתקל אפילו בשמלה היפה שלבשה קייט, כשהשניים תינו אהבים בכלוב. רגשותיו לקייט, כך נראה, התעוררו מחדש, והוא אפילו שב וקורא לה “פרקלס”/”נמשים”.

כמה שאלות לדיון:

כיצד וידמור יודע מיהו באמת לוק הרשע?

האם זואי היא מישהי שכבר פגשנו בעבר ביקום המסובך של אבודים?

ויש לי עוד שאלת זיהוי לבעלי זיכרון טוב ממני- יש לי תחושה שהבחור שחיפש את אחיו בתחנת המשטרה ביקום החלופי, ולרגע קצר נתקל בסוייר הוא גם מישהו שראינו בעבר. זיהיתם? אנא ספרו לנו בתגובות למטה.

בינתיים, כמדי שבוע, הנה הפרומו לפרק הבא, שייקרא AB AETERNO ויספר לנו , כנראה, את סיפורו של ריצ’רד אלפרט

הנה הצצה ראשונה מספר 1

והצצה ראשונה מספר 2 לפרק

Check Also

חדשות טלוויזיה: רק 21 פרקים

   מסימני הקורונה.   העונה הנוכחית של "האנטומיה של גריי", העונה ה-16 במספר, תכיל עשרים …

No comments

 1. hagar

  הבחור שחיפש את אחיו זה אח של צ’רלי. הייתה להם להקה ביחד לא?

 2. שרלוט לא מחטטת במגירות של סוייר, אלא מחפשת חולצה ללבוש.

  היא מבקשת מסוייר חולצה, והוא אומר לה Help yourself.

 3. אפי טריגר

  תודה, הגר, נראה לי שאת צודקת. את מפיקה במקרה בשלישי?
  V – אם ככה נראה לך שבחורה מחפשת חולצה, לא הייתי רוצה לגור איתך. היא בבירור השתמשה בעניין החולצה כתירוץ למצוא משהו על סוייר

 4. אלי

  כן זה היה האח של צ’רלי, שכזכור נתפס על ידי המשטרה בפרקים הקודמים בגלל החזקת סמים במטוס שבו היה ג’ייק.

 5. יונתן

  זה לא “בואו נדבר על זה”, אלא “בואו נראה: תסריט של הפרק ואז הדגמה כמה אני לא זוכר מהסדרה”. מה הקטע?

 6. אפי טריגר

  אתה לא חייב לקרוא, אימבציל

 7. רן

  אני לא הבנתי איך זה שווידמור בכלל ידע שלוק מת?

  אחרי זה באה השאלה —–> כיצד וידמור יודע מיהו באמת לוק הרשע?

 8. אוהד

  הפרק הכי חלש עד עכשיו שהיה בעונה

 9. רובי

  אפי, יש משהו בדבריו של יונתן.
  זו אינה דרך לקבל ביקורת.

  יותר מעניין יהיה לשמוע את דעתך מאשר סינופסיס של הפרק.
  תודה על הבלוג. הוא מוצלח.

 10. טילי

  האם רק אני שמתי לב שבחיטוטיה של שרלוט היא נתקלה בספר “גבעת ווטרשיפ”?
  נדמה לי שכבר ראינו את הספר הזה אצל סויר פעם… כעת הוא מספק השראה לעלילת הפרק, ואולי אף כמה תשובות…

  גבעת ווטרשיפ הוא למעשה אלגוריה על החברה האנושית ומספר על “הרפתקאותיהם של חבורת ארנבונים שנמלטים מהארנביה שלהם בעקבות חששו של אחד מהם מאסון קרב ובא”. הם מחפשים אחר מקום חדש לחיות בו ומוצאים ארנבייה חדשה, לא פחות מסוכנת מקודמתה.

  אחד הארנבונים הוא “רם-ראש (Bigwig) – ארנבון חזק ופראי, שמאס ביחס שלו זכה בארנביית הבית”. הם שולחים שליחים לארנבייה שלישית וכשהשליחים חוזרים הם מספרים סיפורי אימה על ארנבייה זו, המתנהלת תחת משטר טוטליטרי וקפדני, ונשלטת בידי ארנבון מטיל אימה בשם הגנרל אשבול (Woundwort). (לוק?)
  על רם-ראש עצמו (סוייר?) הוטלה משימה אישית – לחדור לארנבייה תחת מסווה של ארנבון בלי בית, שמטרתו להתסיס את הרוחות ולארגן בריחה. משימתו של רם-ראש צולחת בידו למרות השתבשותן של תוכניותיו, והארנבונים מצליחים לחלץ מספר רב של נקבות מהארנבייה.

  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%91%D7%A2%D7%AA_%D7%95%D7%95%D7%98%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%A4

 11. דודי

  אפי, לפי הפרסומים ולפי imdb לעונה הזאת היו אמורים להיות 12 פרקים, איך פתאום יש 16?

 12. אפי טריגר

  במקור היו אמורים להיות 16 , כשהפותח והסוגר כפולים. בינינו, אתה מתלונן שיש יותר פרקים ממה שתוכנן ? אני חושב על המשבר שאעבור כשהסדרה תסתיים

 13. אוהד

  אל תדאג אתה תסתדר אני מאמין המשבר הגדול יהיה שפצצת אטום תנחת עלינו מכיוון אירן ואז כולנו נהיה “אבודים”

 14. דן

  חבר’ה…מישהו צריך לומר את זה:
  הסדרה הזו נהפכה לקשקוש אחד גדול. היוצרים זורקים מיליון רעיונות, ללא כל קשר הגיוני.
  בסדר, אז הם מערבבים דמויות בין שני היקומים. הרי, דוור יכל לפגוש כל אחת מהנשים שהופיעו בעונות האחרונות במקום את שארלוט וזה היה סתום וחסר משמועת באותה מידה.

  שתי העונות הראשונות היו נהדרות. מאז יש ירדיה דרסטית. הכל נהיה מופרך וחסר כל סיבה. זה לא שהפרקים לא עשויים בצורה מותחת, קצבית ויעילה. וזו הסיבה שאני ממשיך לראות. אבל במקרו, סיפור המסגרת פשוט מפגר.

  וסתם אנקדוטה מאפיינת. בעונה הראשונה (אני חושב), באחד הפלאשבקים, ראינו שחלק מהדמויות באי הופיעו בהזיות של צא’רלי. דהיינו, כל הסיפור של האי רק נרקח בראשו. הכותבים לחלוטין התעלמו מהרעיון הזה וזרקו עוד עשרה רעיונות אחרים.

  די נמאס….שיסתיים כבר!

 15. רן

  חחחחחח אוהד הרגתה אותי (כן………. לא נשמע טוב התרתי משמע)

 16. בילי ב.

  גם אני שמתי לב לספר, גבעת ווטרשיפ
  אבל לא זכרתי שהוא היה לסויר גם על האי, ויותר מכך ממש לא זכרתי על מה עלילת הספר. זה היה אזור דימדומים בהודו כשקראתי את זה…

  אז תודה לטילי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.