יום ראשון , פברואר 23 2020
Home / כללי / חדשות טלוויזיה: מארס בערוץ ביוגרפיה

חדשות טלוויזיה: מארס בערוץ ביוגרפיה

   מה יקרה בערוץ ביוגרפיה בחודש מארס? הנה הודעת הדוברת:

 

פול ניומן (Paul Newman)

אולד בלו אייז

כיצד נוצרת אגדה?… סיפורו של פול ניומן מרכז בתוכו שלל ניגודים: בן לאב יהודי ולאם נוצריה, נצר למהגרים מזרח-אירופים שהפך לסמל כל-אמריקאי, אדם שקידש את מוסד הנישואין אך התאהב באישה אחרת, אייקון סקס בינלאומי שהיה מסור לחיי משפחה… וגם: יפיוף שקיבל “רגל בדלת” בזכות מראהו אך הפך לאחד מגדול שחקניה של הוליווד, יזם שהשיק מותג מצליח לרטבים לסלט שרווחיו מופנים לצדקה ונהג מירוצים חובב! אולי ניגודים אלה הם האחראיים ליצירת אחד משחקני המסך הכריזמטיים ביותר בכל הזמנים.

 

 

יום שישי ה-5 במרץ בשעה 22:10. בכורה!

 

 

 

 

 

בילי קריסטל (Billy Crystal)

גיבור האנדרסטייטמנט הניו יורקי

 

כשמסתכלים על סיפור חייו של בילי קריסטל (“הנסיכה הקסומה”, “כשהארי פגש את סאלי”, “תעצרו את העיר אני רוצה לרדת”) מבינים את סוד קסמו של השחקן והסטנדאפיסט שנבחר להגיש את טקס האוסקר כבר שמונה פעמים.

קריסטל, יליד 1948, גדל בניו יורק במשפחה יהודית, ובמהלך חייו התחכך בתקוות גדולות ובאכזבות עמוקות במקביל, בחיי יומיום ובחיי זוהר. אביו היה  מוסיקאי שהיה מיודד עם מיטב אמני הג’אז בניו יורק, בהם ענקים כלואי ארמסטרונג ובילי הולידיי (שלקחה את קריסטל הזאטוט לראות את הסרט הראשון בימיו), אך היה גם בעליה של חנות תקליטים צנועה בניו יורק שפרנס בקושי את משפחתו. קריסטל, שהתייתם מאביו בגיל צעיר, טעם כך את טעמם של התבגרות מוקדמת ושל קשיים כלכליים, והבין את שבריריותו של תא משפחתי. אל המשחק הגיע–  על אף ששימש כבדרן המשפחתי מגיל צעיר– באופן עקיף, לאחר שתקוותיו לשחק בייסבול מקצועני התבדו בצורה אכזרית. כפי שקרה פעמים רבות בחייו של קריסטל, כשדלת אחת נסגרה השניה נפתחה, ובזכות מפח הנפש הספורטיבי הוא א. פגש באהבת חייו (לה הוא נשוי מזה 43 שנה) ב. פנה לכיוון משחק.

דרך שלל האנשים המציגים את סיפור חייו בביוגרפיה המוקדשת לו עולה ייחודיותו של קריסטל בנוף הסטנד-אפיסטים והשחקנים ההוליוודי כמי שהשכיל למצוא מקום שפוי במירוץ, ומציג תמהיל נוגע ללב של אנושיות והומור.

 

 יום שבת ה-6 במרץ בשעה 22:10. בכורה!

 

אוגוסטו פינושה ((Augusto Pinochet

סיפור הבלהות הצ’יליאני

אוגוסטו פינושה היה מפקד הצבא בממשלת השמאל הפרו-סוציאליסטית של סלוואדור איינדה בצ’ילה.

ב-1973 בתמיכת מפלגות הימין והממשל האמריקאי (שפחד מהתחזקותו של גוש קומוניסטי בדרום אמריקה) תפס פינושה את השלטון בהפיכה צבאית והכניס את המדינה לחלום בלהות שנמשך 17 שנה.

במהלך שנים אלה של משטר צבאי טוטאליטרי נחטפו, עונו ונרצחו אלפי אזרחים שהוגדרו כמתנגדיו של המשטר, ועשרות אלפים נכלאו במחנות ריכוז ובמתקנים סודיים שהוקמו לצורך כך בידי פינושה ועושי דברו שהשיתו אווירת טרור ופחד בצ’ילה.

לאחר שנות הטיהור הראשונות הלך שלטונו של פינושה ו”התרכך” לאורך השנים, עד לפינויו את כס הנשיא ב-1988. על אף הפשעים המיוחסים לו ואופיו הקשה והרודני של משטר פינושה, התקשו אזרחי צ’ילה (וכן העולם) לייחס למשטר אופי פאשיסטי חד-משמעי. תפיסה זו חוזקה בטיעונים כי משטרו של פינושה היה צריך להפעיל יד-חזקה בשביל למוע אפשרות ממשית של מלחמת אזרחים. בשל תפיסה מעורפלת זו של אופי המשטר ובחסות החוקה החדשה של צ’ילה, שנחקקה ב-1980 והכשירה את פעולותיו, – ועל אף הוצאת צווי מעצר עבורו באירופה על ביצוע פשעים כנגד האנושות –  מעולם לא הועמד פינושה לדין בצ’ילה עצמה על הפשעים החמורים אותם ביצע.

 

 

 יום רביעי ה-31 במרץ בשעה 20:30. בכורה!

 

 

צ’אנג קאי שק ((Chiang Kai-Shek

יריבו של מאו צה טונג ומייסד טיוואן

 

צ’אנג קאי שק התבלט עוד בנעוריו כצעיר משכיל ונועז. כאשר גזז את צמתו המסורתית איבד לצמיתות את מקומו הבטוח בסין הקיסרית והצטרף אל המורדים הלאומנים אשר ביקשו להוריד את הקיסר מכסו המלכותי.

המורדים הלאומנים, שכוחם עלה וגדל, התחרו על הנהגתה של סין בתחילה עם האימפריה הקיסרית השוקעת, ובהמשך עם המורדים הקומוניסטים בראשותו של מאו צה טונג. עם השנים, כשהוא מפגין נאמנות חסרת-דופי למפלגה ואנשיה, הפך קאי-שק למנהיג הכוחות הלאומנים, וניהל קרבות מרים ואכזריים מול מאו צה טונג-והקומוניסטים. עם גבור כוחו של מאו ביבשת ולאחר שנות מאבק ארוכות נאלצו קאי-שק ואנשיו לוותר על השלטון ולברוח לאיים הסמוכים של טאייוון. בטיוואן, הנהיגו קאי-שק ו- 2 מיליון מלוחמיו ממשל צבאי תקיף על האוכלוסיה ומשלו בה ביד רמה, עד למותו של קאי-שק בשנות ה-70. אולם, היה זה שלטונו של קאי שק אשר בידל את טיוואן מאופייו הקומוניסטי-טוטאליטארי של שלטון מאו בסין, והוביל אותה אל קיום יוצא דופן כרפובליקה פרו-מערבית לצד סין.

 

 יום רביעי ה-17 במרץ בשעה 22:10 (במסגרת רצועת “אייקונים”). בכורה!

 

 

צ’רלי שין ((Charlee Sheen

הפרחח הפרוע של הוליווד

 

השחקן כחול-העיניים פרץ ככוכב צעיר בשנות ה-80 בסרטים “פלטון” ו”וול סטריט”, ובמהלך העשור האחרון התפרסם בעיקר מתפקידיו בסיטקומים “ספין סיטי” ו”שני גברים וחצי”. שין, שגילה אופי מרדני וחיבה לצרות עוד מגיל צעיר, הוא בנו של השחקן מרטין שין (“אפוקליפסה עכשיו”) אשר גדל בתוככי הברנז’ה ההוליוודית. לאחר שהועף מהתיכון שבועות ספורים לפני סיום הלימודים, החליט שין לקחת את בקשת אביו שימצא עבודה לכיוון המתבקש, והוא – קריירת משחק. בניגוד לאחיו השחקן אמיליו אסטבז, אימץ שין את שמו של אביו במטרה ששמו יפתח לו דלתות בתעשייה. ההימור עבד: היה זה דווקא מזגו הפרוע (ה”אטיטיוד” שלו, כמו שאומרים באנגלית) שהפך אותו לכוכב נעורים בשנות ה-80. במהלך שנות ה-90 התפרסם שין פחות בשל פרוייקטים קולנועיים נחשבים ויותר בשל חיבתו לאלכוהול, סמים וכוכבות פורנו. לאחר מס’ נישואים כושלים, תלונות על אלימות בתוך המשפחה וגמילות חוזרות ונשנות, מציג שין פרסונה של ליצן שהתבגר, אך ממשיך לשמור על מקומו בכותרות.

 

 יום שישי ה-19 במרץ בשעה 22:10. בכורה!

 

 

רוברט פיקטון – הרוצח מחוות החזירים

 ROBERT PICKTON: THE PIG FARMER KILLER))

סיפורו של הרוצח הסדרתי ה”פורה” ביותר של קנדה

 

ביוגרפיה מצמררת במיוחד על מקרה מהשנים האחרונות, המביאה את סיפורו של רוברט “ווילי” פיקטון, חוואי החזירים הקנדי שפיתח את כישוריו כשוחט לדרגה חדשה של מומחיות.

סיפור התעצבותו של פיקטון לידי רוצח סדרתי כוללת את מיטב קלישאות הז’אנר: איי קיו נמוך, ילדות קשה בחוות חזירים מבודדת בחסות אם פסיכופאטית, ועבודה במשחטת החזירים המשפחתית להשלמת החסר הנפשי. הנער הזנוח והמבודד גדל להיות מבוגר מופרע ומבודד, אשר ירש מהוריו את חוות החזירים לאחר מותם, והיה חופשי לנפשו. היה זה “לואו טראק”,  הרובע המפוקפק והידוע לשימצה של העיר ואנקובר, בו מצא פיקטון לראשונה חברה אוהדת שלא מיהרה לשפוט אותו,  ונשים שהסכימו ללכת עמו הביתה תמורת כסף וסמים.

במהלך שנות ה-90 רצח פיקטון וביתר את גופותיהן של כ-50 נשים – רובן ככולן מכורות לסמים שעסקו בזנות – כשהוא מנצל את משחטת החזירים שבבעלותו ואת קשריו עם מפעל מקומי לעיבוד בשר כדי להיפטר מן הראיות. קורבנותיו של פיקטון שהיו נשים משולי החברה הוגדרו כנעדרות לאורך כמעט-עשור השנים שלקח למשטרה הקנדית להבין שישנו רוצח סדרתי משתולל, ולפעול כנגדו. לאחר חקירה מאומצת פשטה המשטרה לבסוף על החווה ועצרה את פיקטון. שנתיים נדרשו לצוותי המז”פ של המשטרה בשביל לסרוק כל ס”מ בשטח החווה ולאסוף את העדויות אשר יביאו להעמדתו, לבסוף, לדין. 

 

 יום רביעי ה-10 במרץ בשעה 21:20. בכורה!

 

נשים על הקצה – עונות 7 – 6 (Snapped)

אישה, אקדח, אישה

 

סדרת הדוקו הקיצונית המציגה את סיפוריהן של נשים רוצחות חוזרת בעונות חדשות.

 הן יכולות להיות יורשות של מיליונים או נשים קשות יום; נשות קריירה או עקרות בית; צעירות או מבוגרות; רווקות או אמהות לילדים. הן יכולות לפעול מתוך הגנה עצמית או איום, מתוך תאוות בצע או נקם. שונות ככל שיהיו, בסופו של דבר – כולן עברו את הקצה ברגע אחד בו לקחו את חייו של אדם, אם ישירות ואם בעקיפין, והצטרפו למועדון המפוקפק של נשים רוצחות.

מדי פרק מוצג סיפורה של אישה אחרת, ופסיפס הסיפורים שמייצרת הסידרה מנסה לענות על השאלה: מה גורם לנשים לרצוח?

פרק מדי ערב בשעה 19:30. עונות חדשות!

ש.ח. בשעה 23:00.

 

 

 

התערבות (Intervention)

במאמץ אחרון להציל את יקיריהם, מבצעים חברים ובני משפחה “התערבות” למכורים לסמים, אלכוהול ושאר רעות חולות. הסדרה המצליחה, המרגשת והמזעזעת לעיתים מגיעה לערוץ ביוגרפיה עם עונות חדשות וסיפורי התמכרות מטלטלים וקורעי לב.

* מדי יום שלישי בשעה 22:10. עונה חדשה!

 

 

 

 

המחלקה העל-חושית (Paranormal State)

סדרת ריאליטי שבמרכזה צוות סטודנטים שיוצא לחקור תופעות על-חושיות ביזאריות. חמושים במיטב הטכנולוגיה וטכניקות המחקר יוצאים חברי הצוות לנסות ולפצח תופעות מיסתוריות, הטרדה של רוחות ושאר מרעין בישין. 

* מדי חמישי בשעה 22:35 (עד ל-18 במרץ). עונה חדשה!

Check Also

וידאו: מארס בנטפליקס

חודש מארס ייצא לדרך בראשון הבא, והנה ה”בקרוב” החודשי של נטפליקס שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.