יום שני , אוגוסט 3 2020

ביקורת: 24 , פתיחת עונה 8

   נו, מה אתם אומרים על סבא ג’ק באואר ? יפה לו להירדם על הספה ולצפות בסרטים מצוירים, לא?

 

אבל ג’ק, כמו ג’ק, יישאב מהר בחזרה לימי המאבק בטרוריסטים עלומים בעלי מזימות רצחניות. גם אם הפעם, לאור הזדקנותו, זה יקרה הרבה הרבה יותר לאט.

 

פתיחת העונה השמינית של 24  מזכירה בצורה מאוד לא מפתיעה את פתיחת העונה השביעית, השישית, הרביעית, השלישית והשנייה. על החמישית דילגתי כי זו הייתה פתיחה מופתית שכנראה לא תשוחזר עוד- החיסול הסיטונאי תוך עשר דקות של כל כוכבי 24 בעבר ( פאלמר, מישל והניסיון לחסל את קלואי ) יצרו טור דה פורס של טלוויזית אקשן משובחת.

 

אבל, הכותבים כנראה עייפים, ולכן הנבלים והגיבורים החדשים מזכירים בצורה מאוד מאוד צפויה את נבלי וגיבורי העבר. לכל אחד יש סוד, לכל אחד יש מה להסתיר.

 

—————————–ספוילרים למי שלא צפה בפרקים 1 ו- 2—————————————

 

את הטוויסטים הרחתי מקילומטר. העיתונאית הבלונדינית שניסו למכור לנו כחפרפרת שרוצה להתנקש בנשיא המוסלמי הייתה , כמובן, חפה מפשע. בינתיים.

 

ואילו אחיו הנאמן של הנשיא המוסלמי, האיש שאמור להיות הקרוב אליו ביותר, משתף פעולה עם מזימת ההתנקשות.

 

מול הנשיא המוסלמי ניצבת שוב נשיאת ארצות הברית אליסון טיילור, שלא מצליחה לרגש אותי. היא מרגישה לי “מרגרינה” מדי, והעובדה ששיערה אפור אינה הופכת אותה לבעלת כריזמה ואינטליגנציה. בודאי לא בהשוואה לנשיא המיתולוגי דייויד פאלמר.

 

ועדיין- העסק מותח. העסק עובד. כשג’ק רץ ומתנשף, כשקלואי רוטנת מתחת לשפם וכשיחידת CTU  קמה לחיים- הצופה נשאב לעלילה ומוצא עצמו במתח. עד לפרק הבא.

 

עוד כמה הערות והארות על שני הפרקים הראשונים בעונה השמינית של 24  :

 

1.   באמריקה , כמדי שנה, משודרת פתיחת העונה כסוג של מיני סדרה בת ארבעה פרקים- שני פרקים ביום ראשון ושניים בשני. בשל כך עדיף להתייחס לארבעת הפרקים כמקשה אחת. אבל בשל מגבלות השידור בישראל אפרסם רק בשבוע הבא את הביקורת על פרקים 3  ו- 4.

 

2.   חמודה טרי הקטנה. האם לא נראה אותה יותר?

 

 3.   איך נפלו גיבורים. השחקן בניטו מרטינז, קפטן אסוודה ב”המגן” , מידרדר לתפקיד אורח של טרוריסט שמסתובב עם קליע בכתף עד למותו הבלתי נמנע.

 

4.   CTU    המחודשת מעוצבת נהדר. שימו לב לאוזניות הבלוטות’ שנמצאות דרך קבע על אוזני כולם.

 

5.   הניסיון להפוך את קלואי לגיקית מחשבים שאינה מעודכנת בתוכנות החדשות לא עובד.

 

6.   לא ברור מי ליהק את קייטי סאקהוף, סטארבאק מ”בטלסטאר גלקטיקה”, לתפקיד גיקית מחשבים. אבל זה ממש לא עובד. אני יכול רק לקוות שבמסגרת אחד מפיתולי העלילה העתידיים היא תחטוף ליד אקדח ותתחיל לירות לכל הכיוונים.

 

7.   גם סיפור החיים האישיים המסתוריים שלה ממש לא מעניין אותי כרגע, ונראה כמו עוד עלילת משנה חסרת עניין בשרשרת של עלילות משנה שראינו בעבר ( בעיית ההתמכרות של בעלה של קלואי, קים והנמר בעונה 2 וכדומה ).

 

8.   פרדי פרינז ג’וניור מגלם סוכן צעיר ונמרץ בשם קול, לכאורה דגם צעיר ומשוכלל של ג’ק באואר. חנון המחשבים התורן אף מכנה אותו “קפטן אמריקה”. בינתיים הוא ממש לא משאיר רושם על הצופה.

 

9.   מיקלטי ויליאמסון המצוין מלוהק לקלישאת מנהל CTU  שלא מבין כי חייבים להקשיב לג’ק. כל הזמן. תמיד.

 

10.   בשבוע הבא- דמויות מהעבר צצות והשלום בסכנה. נמתין בסבלנות.

Check Also

וידאו: ההיסטוריה על פי ג’ון אוליבר

ג’ון אוליבר קושר בין ג’ורג’ וושינגטון, ווצ’מן, היסטוריה אמריקאית ועוד ועוד. בבקשה שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

No comments

  1. מ-ע-ו-ל-ה. עדיין הקסם נשאר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.