יום שלישי , אפריל 7 2020
Home / כללי / ביקורת: "גברים שבוהים בעיזים"

ביקורת: "גברים שבוהים בעיזים"

ג’ורג’ קלוני עם שפמפם ומבט מטורף בעיניים, ג’ף ברידג’ס מזכיר את ימי ה-DUDE  , יואן מקגרגור בתספורת ילד טוב וקווין ספייסי בתפקיד אורח. מה יכול להיות רע?

מה?

הכל!

תחושת האכזבה לא הגיעה מיד. ברגעים הראשונים של “גברים שבוהים בעיזים” האמנתי, שהעסק יעבוד. נכון, לא פרצתי בצחוקים משוחררים מול המסך, לא הבנתי אם אני אמור לחייך או להרגיש מבוכה, אבל ידעתי, שכשקלוני יגיע, הכל יסתדר.

הסיפור, למי שפספס: עיתונאי אמריקני נוסע לעראק ( כך כותבים את שם המדינה בעברית בתעתיק מדויק מערבית ) ועולה על עקבותיו של בכיר לשעבר ביחידה על טבעית של צבא ארצות הברית. השניים יוצאים למסע מוטרף במדבר , ולאט לאט מגלה העיתונאי, שבשנות השמונים של המאה הקודמת הצבא האמריקני איבד את הראש.

“לא תאמינו כמה מכל זה אמיתי” מכריזה הכתובית בתחילת הסרט, ואכן מסתבר שהאמריקנים ניסו להקים יחידה של לוחמים בעלי כוחות על טבעיים. האם הם באמת חשבו, שאפשר לבהות בעז עד שליבה יעצור , ושניתן לעבור דרך קירות? ממש לא ברור. גם העובדה שהעיתונאי שינה את השמות האמיתיים כשחיבר את הספר, שעליו מבוסס הסרט, מחשידה מאוד. אבל , בימי המלחמה הקרה והמירוץ המטורף של אמריקה וברית המועצות הכל יכול היה לקרות- קופים וכלבים הרי נשלחו לחלל, לא ?

הבנתם, אם כן, עד כמה נתוני הפתיחה היו מצוינים מבחינתי. אבל העסק פשוט לא עובד.

התחושה העיקרית שלי היא שלו הונח הגה הבימוי בידיים מיומנות יותר, למשל טים ברטון או האחים פארלי, התוצאה הייתה מצחיקה הרבה יותר.

קלוני מעביר היטב את הטירוף והטמטום הגלומים ביחידת “הנזירים הלוחמים”. אבל החומר שהוא עובד עימו פשוט לא טוב. הבדיחות לא מצחיקות, הסצינות ארוכות מדי, ג’ף ברידג’ס מקשקש ומבלבל במוח ולא ברור איך כולם מסביבו מאמינים לו, וקווין ספייסי לא משכנע בתפקיד האיש הרע.

הפלאשבקים לעבר אינם מרגישים כחלק אורגני מהסרט, ואולי הבעיה הגדולה ביותר היא השעמום שמתעורר אצל הצופה. הסרט נמשך פחות משעה וחצי, אבל מרגיש כסרט של שעתיים. וזה חמור מאוד.

קוריוז קולנועי שאינו מצדיק הוצאה משמעותית על מחיר הכרטיס. המתינו לגירסת הדי וי די.

עוד כמה הערות והארות על “גברים שבוהים בעיזים”:

 1. שאפו למפיץ הישראלי שנשאר עם השם המקורי של הסרט ולא התפתה למצוא שם עברי “מסחרי יותר”. אני יכול לדמיין בקלות , כיצד מישהו אובר חוכעם היה קורא לסרט בארץ “הנזירים הלוחמים”, “נפלו על הראש בעראק”,”משוגעים במדבר”,”אחי איפה סדאם?” וכדומה.
 2. ג’ורג’ קלוני זוכה להצגה של כוכב על. הוא נכנס לסרט כרבע שעה אחרי תחילתו, וכמו דמות שממתינים לה בציפייה דרוכה הוא מוצג תחילה בצילום מהצד, כשהוא מוצלל.
 3. מישהו הבין את הסצינה שבה רעייתו של מקגרגור מחליטה להיפרד ממנו? ולמה היא החליטה? ומדוע לעורך העיתון יש יד אחת?
 4. סצינת הבריחה מהמחבלים ,שתפסו את קלוני ומקגרגור, חסרת כל היגיון. לחלוטין.
 5. הצילום הנהדר של הנופים המדבריים הוא אולי הדבר הטוב ביותר ביצירה המיותרת הזו.
 6. זיהיתם נכון. הגנרל שבתחילת הסרט מנסה לעבור דרך הקיר, ובהמשך מתברר כי הוא אחד התומכים הנלהבים של פרויקט ג’דיי מגולם על ידי סטיבן לאנג, הלא הוא המפקד הרשע מ”אווטאר”.
 7. זהו הסרט הראשון בכיכובו של קלוני שמגיע לארץ בתקופה הקרובה. בעוד כשבועיים ינחת כאן “תלוי באוויר” , שבו קלוני מגלם דמות שונה לחלוטין.

Check Also

מהלילה בארה”ב: עונה 3 של The Last O.G.

הסדרה הקומית בכיכובו של טרייסי מורגן חוזרת לעונה שלישית, מהלילה בארה”ב, בערוץ הכבלים בייסיק TBS …

No comments

 1. דוד

  ראיתי את הסרט ולא הרגשתי משועמם והקצב היה די טוב הדיאלוגים לא ארוכים מידי. ניגשתי לסרט הזה ללא כל ציפיות ואפילו לא ידעתי שקלוני משתתף בו ואולי האכזבה שהרגשת זה שהציפיות שלך היו יותר מידי גבוהות. בסך הכל סרט סביר לחלוטין הוא לא מוצלח במיוחד אך גם לא הייתי מגדיר אותו כקוריוז קולנועי

 2. ניר

  ראיתי אותו ביום שישי. נורא. פשוט נורא. 90 הדקות המבוזבזות של חיי, אפילו בהשוואה ל5 מתוך 6 סרטי “המסור” שראיתי.

 3. אא

  תלוי באויר של קולני סרט מציון בו קולני ב1 מתפקדיו הטובים

 4. galit

  מה עם: “העז שתקעה אותי”?

 5. brad and angie

  we gave up on this movie after 15 minutes — and it was at home

 6. זהר פסוניאן

  וגם:
  “בהיה קטלנית” / “מבט קטלני”
  “העז ירדה מהפסים”
  “זומביעז”
  “בדרך לעירק עוצרים באבראנל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.