יום שישי , מאי 14 2021

בואו נדבר על זה: "שובר שורות", סיום העונה השנייה

שני  דברים מרכזיים קרו לוולטר ווייט בשעות האחרונות של העונה השנייה של “שובר שורות”. בסיום הפרק הלפני- אחרון הוא לא מנע את מותה של ג’יין, ובסיום הפרק האחרון התמוטטו חייו האישיים דקות מעטות לפני ששברי מטוס צנחו על ביתו.

את מה שקרה לאחר שהדובי הורוד צנח לבריכה נראה כנראה רק בתחילת העונה הבאה, אבל המשמעות ברורה: וולטר ווייט יפעל מעכשיו בשטח לא מוכר, שבו המשפחה שעבורה הפך לעבריין הפנתה לו עורף.

כי השקרים של וולטר השיגו אותו. ודווקא ברגע כל כך קריטי, כשלראשונה זה זמן רב איבד את שליטתו העצמית והורדם לקראת הניתוח המסובך שעבר. ההערה שפלט על שני מכשירי הטלפון הנייד שברשותו זעזעה את עולמה של סקיילר.

אבל סקיילר, כרעיה נאמנה, לא נטשה את וולטר, אלא המתינה עד שיוכל לעמוד שוב ברשות עצמו, ורק אז התעמתה איתו וסיפרה לו את כל ממצאי החקירה החשאית שלה.

בעונה השנייה עבר וולטר ווייט סדרה של מהפכים, שבסופם הפך לאדם מעט יותר אטום וכנראה גם יותר קשוח מכפי שהיה. במקביל לנסיגה בגידול הסרטני שלו חלה החרפה בפעילותו העבריינית, עד שלרגעים הורה לשותפו המסטול להרוג את מי ששדד מהם סחורה, וברגעים אחרים ביקש להתנער מההוראה הקודמת. לשיא הגיעו הדברים בסצינה מקפיאת הדם שבה כמעט וניגש להציל את ג’יין, אבל אז החליט להימנע מכך מתוך מחשבה, שמותה של ג’יין יפתור את בעיותיו.

את מרבית הפרק האחרון לעונה מעביר וולטר בניסיון לגמול את ג’סי מההירואין ולהחזיר אותו לחיים. אולי מתוך תחושת אשם על שהניח לג’יין למות, אולי מתוך רגש אבהי קמאי שמקנן בו. אבל וולטר, כך נראה, לא ממש מצליח במשימה הזו.

במקביל מגלה איש העסקים הבכיר, שעוסק בהברחות סמים, את זהותו האמיתית של וולטר, במהלך ביקור במטה הסוכנות למלחמה בסמים באלבוקרקי. דמותו האניגמטית והמצוינת בודאי תלווה אותנו גם בעונה הבאה.

קשה להאמין שאנו צריכים לחכות עכשיו כשנה עד לעונה השלישית של “שובר שורות”. אבל אין ספק, שהסדרה הנהדרת הזו תצליח להפתיע אותנו גם בשלב הבא בחייו של וולטר, שבו ינסה לפייס את משפחתו ובמקביל להתמודד עם פעולותיו העברייניות, וסביר להניח שגם להמשיך בהן.

עוד כמה הערות והארות על פרק סיום העונה של “שובר שורות”:

1.   הבחור שמגלם את ג’סי פינקמן הוא פשוט שחקן נהדר. הוא ממש שכנע אותי בהצגת האבל והאומללות שלו אמש.

2.   מעריצי סטאר טרק, זיהיתם את אביה של ג’יין? כן, כן, זהו Q מ”הדור הבא”.

3.   סוף סוף, אחרי סדרת פלאשבקים לא ברורה לאורך כל העונה, התברר בדיוק מה קרה בחצר משפחת וייט. עכשיו ברור, ששקיות הגופות הן כנראה של אנשים חסרי מזל שצנחו מהמטוסים המתנגשים בשמיים. אציין בגאווה שניחשתי את ההתפתחות הזו רגע לפני כתוביות הפתיחה, כשעל הרכב המסחרי התגלתה הכתובת NTSB, ראשי תיבות של הסוכנות הפדראלית “המשרד לבטיחות תחבורה ותעופה”.

4.   איזו תצוגת משחק של בריאן קרנסטון. לא ייאמן שזה האיש שגילם את דוקטור טים ווטלי ב”סיינפלד”.

5.   רבים מכתירים את “שובר שורות” כ”הסדרה הטובה ביותר כיום בטלוויזיה”. הרשו לי לחלוק עליהם. זו סדרה נהדרת, אדירה, הצילום והעריכה בה מעוררים התפעמות, אבל אני עדיין חושב ש”דקסטר” ו”מד מן” טובות ממנה. ( אני מתייחס רק לסדרות שמשודרות בימים אלה, ברור ש”הסופרנוס” במקום הראשון ברשימת כל הזמנים שלי).

6.   יאללה , וולטר, קח את החיים בקלות, הצלחת לנצח לזמן קצר גידול סרטני אלים. סע לסקיילר, תשפיל את עצמך כמו גבר!

יש לבדוק גם

לייט נייט: סת’ , כריס, קיגן מייקל, זואי ועוד ועוד

סטיבן קולבר סת’ מאיירס ג’ימי קימל ג’יימס קורדן ג’ימי פאלון טרבור נואה קונאן שתפו עם …

אין תגובות

 1. אוהב את דקסטר מאוד. אבל שובר שורות הרבה יותר טובה ממנה. וממד מן.
  וכמובן שהסופרנוס מקום ראשון 🙂 (אתמול בלילה היה ש.ח. של סיום עונה 4, מהפנט)

 2. עמית צור

  סדרה אדירה, ללא ספק, אבל דווקא דקסטר ומד מן? יש לי מועמדים הרבה יותר ראויים. למה בשביל להיות הסדרה הטובה ביותר צריך להיות דרמהמותחן? מה עם המשרד? מה עם הסימפסונס? מה עם קליפורניקיישן?

  אני מתחבר למה שכתבת על הבחור שמשחק את ג’סי פינקמן. לאורך כמעט כל 2 העונות היתה לי בעיה עם הדמות המזוייפת שלו, אבל בפרקים האחרונים התחלתי לאהוב אותו מאוד, וגם הבחורה שמשחקת את החברה שלו (זצ”ל) אדירה. לאחרונה גיליתי שבעונה האחרונה של בנות גילמור היא שיחקה את החברה המשובטת של רורי. דיברת על תצוגת המשחק האדירה של בריאן קרנסטון (ובצדק). צריך לראות אותה ב”בנות גילמור” כדי להבין איזו תצוגת משחק מעולה היא נותנת כאן.

 3. עדי אבישי

  מצטרף לחברה כאן בהחלט שובר שורות סידרה מצולמת היטב כתובה מצויין ובעיקר מפתיעה

 4. יואב

  לא ראיתי את מד מאן אבל כן ראיתי את דקסטר ונכון שזאת סידרה מעולה אבל היא לא מגוונת כמו שובר שורות וניראה לי ששובר שורות עושה משהו שאף סידרה לא עשתה, תמיד זסנט הפתיחה היא לא קונוונציונליט יחסית לשדרות אחרות וכול פעם היא מבוימת בצורה מדהימה, לדוגמא:
  הילד שנוסע על האופניים ויורה בקומבו.
  הסצנה שבז’אר נתפס ע”י היחידה ללוחמה בסמים.
  כל הקטעים בשחור לבן והבובה הוורודה.
  וכמובן שיר המריאצ’י שהיה קטע מדהים, במיוחד שאין לא שום קשר לז’אנר של הסידרה ומגלה לנו פרטים על העתיד בצורה מגניבה ביותר.

 5. תומר

  ממש במקרה נתקלתי בבלוג הזה ואמנם מגיב באיחור, אבל אני חייב להגיד שאני מאד מסכים עם ההערה החמישית שלך. שובר שורות אכן סדרה נהדרת, לרבות תצוגת המשחק של השחקנים הראשיים, אבל דקסטר ומד מן מתעלות עליה. כאילו קראת את מחשבותיי.
  שתי נקודות שליליות (מתוך הבודדות) בסדרה:
  1. לדעתי הדמות של וולטר ג’וניור פשוט מעיקה.
  2. מידי פעם התסריט קצת ילדותי וגס. הכוונה שלי היא שבמקרים מסויימים הוא מנסה להיות מאד מתוחכם אבל יוצא קיטשי ונדוש (לדוגמא, הרמזור הירוק בסוף פרק 4 של עונה 3).

 6. עידו

  התחברתי לסדרה בטרוף
  השחקן שמשחק את גאס(הסוחר הסיטונאי)פשוט מהמם במשחקו-עובר מחיוך לבבי למבט מקפיא דם בשנייה אחת-פשוט מדהים!
  דרך אגב-מה שם השחקן הזה?

 7. אפי טריגר

  ג’אנקרלו אספוזיטו. שחקן ותיק, שמעולם לאהצליח לפרוץ מעבר לתפקידי משנה בקולנוע.

 8. גם אני גיליתי את הפוסט הזה באיחור, אבל אני נוטה לא להסכים. לטעמי, שובר שורות היא הסדרה הטובה ביותר כרגע בטלוויזיה (אני כוללת את העונה השלישית המדהימה שכרגע הסתיימה בארה”ב), הרבה מעל לדקסטר ואפילו מד מן. מתקרבת בדילוגים קלילים (ומעיקים) אל מחוזות הסמויה והסופרנוס (ובאפי, ומשפחה בהפתעה והמשרד, למי שלא רוצים הבחנה דרמטית).

  שילוב מסחרר ממש של המשחק הכי טוב בטלוויזיה (כן, אהרון פול נהיה מעולה כמו קרנסטון ובסיום העונה השלישית הוא בלי ייאמן ממש, ושחקני המשנה נפלאים), כתיבה עם ביצים ומעוף, חוש הומור חולני ודרמהשוברת לב ואקשן עוצר נשימה (נראה אתכם רואים את 3.6 ו-3.7 בלי שקית נייר בהיכון).

  אספוזיטו, אגב, אולי מוכר לכם כבנו של יפת קוטו בעונות היותר מתקשמות של “קצח מאדום לשחור”.
  מייק “המנקה”, היה פרנק האלמותי של ויני טרנובה ב”סוכן סמוי”.
  גייל הוא הבעל של מל בטיסת הקונקורדס.
  ורק דין נוריס, האנק, לא מוכר לי מכלום, אבל הוא נותן הופעה מדהימה בעונה השלישית.

  רק עוד שנה למנייאק.

 9. בנצי ריכטר

  אני מניח שחשוב להדגיש כי הדברים כאן נכתבו לפני שידור עונה 3

 10. סופרים אללה

  עונה טובה מאוד.
  לא יאמן שכשהסידרה התחילה בארה”ב נטשתי אותה באמצע העונה הראשונה
  כי חשבתי שזה עוד גלגול של סדרות על פסיכים מהפרברים סטייל עקרות בית נואשות והעשב של השכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.