יום שלישי , מאי 18 2021

אובמה מגיב על הזכייה המגוחכת בפרס נובל

“איני מרגיש ראוי להיות באותה חברה עם הזוכים הקודמים שהשפיעו על העולם”- בהחלט משפט מלא כנות מצידו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, בהתייחסו לזכייתו השערורייתית בפרס נובל לשלום.

מדוע שערורייתית, אתם שואלים? ובכן, שנייה לפני שאתם מתנפלים עליי ומקטלגים אותי כ” אנטי אובמה ” אדגיש, שאין בליבי על הנשיא האמריקני. אבל להכתיר נשיא שנמצא בתפקידו כשמונה חודשים כזוכה בפרס נובל לשלום זו פשוט בדיחה לא מצחיקה. לאובמה פשוט לא היה עדיין זמן לעשות משהו בתחום.

קחו למשל את נאום קהיר של אובמה. נאום הסטורי, יפה ומעניין. האם משהו זז באזור בחודשים שחלפו מאז הנאום? שום כלום.

אז על מה בדיוק מקבל אובמה את פרס נובל? כתמיד, הנשיא הורבאלי והפוטוגני מצא הגדרה מתפתלת ומעניינת: ” אני מקבל את הפרס הזה כמעין קריאה ודירבון לפעולה שלי למען השלום “.

חברי הטוב מישל אמר לי בצהריים, שאובמה ייצא ענק אם יכריז , כי הוא אינו ראוי בעת הזו לפרס ויוותר עליו. הנאום שמייד תראו איננו בגדר ויתור על הפרס, אבל הוא כנראה הדבר הכי קרוב לכך. כי אובמה פשוט מודה, שהוא אינו ראוי לפרס.

Visit msnbc.com for Breaking News, World News, and News about the Economy

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: עוד עונה לדיטקטיב סטייבלר, נערכים ל”ברוקלין”

אחרי התמהמהות לא ברורה, רשת NBC הודיעה על חידושה של סדרת “חוק וסדר” החדשה, “פשע …

אין תגובות

 1. הראל לייבוביץ

  בהחלט תמוה להעמיד אחד שלא עשה עדיין כלום באותה שורה עם מנהיגים דגולים שעשו רבות והביאו באמת שלום.

 2. הראל, בין אותם “מנהיגים דגולים שעשו רבות והביאו באמת שלום”, נמנה גם יאסר ערפאת.

  פרס נובל לשלום הוא פרס מוזר ביותר, שקשה לאמוד מי באמת ראוי לקבל אותו. וזאת בניגוד לפרסי הנובל האחרים, שמוענקים על פריצות דרך בתחומי המדע השונים.

  אני חושב שכוונותיו של אובמה טובות, אבל עד עכשיו ראינו ממנו הרבה מאוד דיבורים ומעט מאוד מעשים. הענקת הפרס לאובמה מדיפה ריח עז של פוליטיקה.

 3. צחי

  הפרס כן מוצדק. אובאמה הוא המנהיג היחיד שמדבר ופועל דיפלומטית למען שלום, פירוק גרעיני וצדק בזמן שכל שאר מנהיגי העולם בעיקר עסוקים בפוליטיקה קטנה, ליבוי השנאה וישיבה בחיבוק ידיים בציפייה למשהו שיקרה.

 4. צחי, פרשן אמריקאי כלשהו ניסח את זה בצורה יפה – באותה מידה אפשר לתת את הפרס למיס עולם, כי הן תמיד מדברות על כך שהן רוצות שלום עולמי ופירוק גרעיני.

  אובמה עוד לא הביא לא הוכחות ולא קבלות. בינתיים הכל דיבורים באוויר ללא שום התקדמות נראית לעין.

 5. עידו

  זה לא פרס, זו הצהרה פוליטית. בדיוק כמו שמוחמד אל ברדעי והנרי קיסנג’ר קיבלו את הפרס בעבר.

  וכן, זה הזוי. ובגלל שאנחנו בבלוג על תרבות פופולרית, אפשר לומר שזה כמו שהאקדמיה תיתן פרסים לבמאים שצפויים לביים את הסרט הטוב ביותר של השנה.

  אובאמה, הנשיא שבשבוע האחרון מנהל דיונים מרתונים על איך להרוג כמה שיותר (טרוריסטים) באפגניסטאן וכנראה יאלץ לשלוח לשם עוד אלפי חיילים, היה צריך לוותר על הפרס בעת הזו. כרגע זו נבואה שעלולה לרדוף אותו ורק לחזק את התחושה ההולכת וגוברת בארה”ב שבבית הלבן יש נשיא שהוא יותר נביא-משיח-נואם-בחסד מאשר פוליטיקאי שיכול להוביל מהלכים מורכבים.

 6. אלברט

  הוא קיבל את הפרס על כך שהוא נבחר, ארוע בעל משמעות היסטורית חשובה יותר מכל מה שהוא יעשה או לא יעשה בקדנציה או שתיים שלו….

 7. “ומה עם אל-גור?!?!”

  סתם, אני מסכים איתך. אני פשוט חושב שהפרס הזה הולך ומאבד כל רלוונטיות שהייתי לו אי פעם (אם הייתה לו) בשנים עברו.

  זיגמונד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.