יום שלישי , פברואר 25 2020
Home / כללי / סתיו 2009 : יומן הגימנזיסט הערפד

סתיו 2009 : יומן הגימנזיסט הערפד

     שתי סדרות חדשות, שמתחרות על קהל בני הנעורים, עולות השבוע לראשונה על המסך באמריקה : אמש ( רביעי ) שודר ברשת FOX פרק הפתיחה של הדרמה המוסיקאלית GLEE. הלילה ( חמישי ) ישודר ברשת THE CW פרק הפתיחה של דרמת הערפדים החדשה THE VAMPIRE DIARIES   .

 

GLEE היא הסדרה שרשת FOX שפכה מיליונים על קידומה מאז האביב האחרון. פרק הפתיחה שודר באופן יוצא דופן בחודש מאי, עוד בעונת השידורים הקודמת, בניסיון ליצור באזז לקראת עליית הסדרה בסתיו. מבקרי הטלוויזיה ואנשי הפרסום קיבלו למשרדיהם פונפונים צבעוניים ועוד כל מיני פריטי ציוד של מעודדות ותיכוניסטים חרמנים, כחלק מקידום הסדרה, שמוגדרת כ”גירסה מתוחכמת יותר של תהילה “. והשיא- הרשת הודיעה שלא תשדר את נאום הנשיא אובמה על ביטוח בריאות ממלכתי, כיוון שהוא מתנגש עם שעת השידור של GLEE .

 

ההשקעה השתלמה מבחינת הביקורות האוהדות שפורסמו על הסדרה בשבועות האחרונים. השאלה הגדולה היא כמובן האם הביקורות הטובות יעשו רושם על בני הנוער ויגרמו להם לנהור למכשירים ולצפות בסדרה מדי רביעי בערב? הפתיחה המוקדמת, השבוע, עוד לפני ששאר הרשתות השיקו את לוחות הסתיו שלהן, אמורה לספק ל- GLEE מקדמה נאה. אבל הניסיון מלמד, שמקדמה נאה לא תמיד מספיקה להמשך. לכן, כמו במקרה של כל הסדרות החדשות שיושקו בסתיו, מסקנות יוסקו רק לאחר שידורם של שניים-שלושה פרקים לפחות.

 

   המקרה של THE VAMPIRE DIARIES מסקרן אותי יותר מ-GLEE  . האם לבני הנוער יש מקום בלב לעוד סיפור ערפדים? או שמא הם יסתפקו ב”דם אמיתי” הנועזת ובסדרת סרטי הקולנוע “דמדומים”?

 

אין ספק, רשת THE CW מנסה בלי בושה לרכוב על גל ההצלחה של הערפדים, ששוטפים את הוליווד בשנתיים האחרונות. למרבה ההפתעה, גם במקרה הזה המבקרים בהחלט אהבו את התוצאה, וסיפקו ביקורות אוהדות לפרק הפתיחה.

 

THE VAMPIRE DIARIES זכתה לאחת ממשבצות השידור הנחשקות של הרשת מעוטת הרייטינג: חמישי בערב, בצמוד ל “על טבעי” המצליחה יחסית. כדי לפנות מקום לערפדים נזרקו סופרמן ו”סמולוויל” בלי בושה לערבי שישי , הנחשבים מסורתית לערבי צפייה חלשים. המשמעות ברורה: ברשת THE CW בונים על THE VAMPIRE DIARIES כאחת מסדרות הדגל, שיביאו לנהירת קהל צעיר לרשת וישרדו על המרקע לאורך כמה עונות. משהו בסגנון של “גוסיפ גירל” ובתקווה ( מבחינת הרשת ) גם “90210 ” ו”מלרוז פלייס”.

 

נמתין ונראה.

Check Also

שירת סרטני הנהר

חדש בהוצאת כנרת, זמורה שירת סרטני הנהר דליה אוונס מאנגלית: שאול לוין   הספר הנמכר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.