יום ראשון , יולי 5 2020

AND THAT'S THE WAY IT IS

אמריקה מתאבלת היום על אחד מגדולי עיתונאיה , ובוודאי הגדול מכולם בתחום החדשות בטלויזיה: וולטר קרונקייט, אגדה טלוויזיונית במלוא מובן הביטוי, מת הלילה בגיל 92 .

כבר בשנות החמישים של המאה העשרים הפך קרונקייט מילה נרדפת ל “חדשות בטלוויזיה”. הוא החל כמגיש חדשות CBS בוושינגטון, ולאחר מכן עבר לניו יורק, להגיש את המהדורה הארצית. ב-1962 הפך למגיש הקבוע של EVENING NEWS , המהדורה המרכזית שבאמריקה משודרת, כידוע, בשש ושלושים בערב.

כשנה לאחר המינוי הקבוע סיקר את הרצח הטראומטי של הנשיא קנדי. בשנות השישים והשבעים הסוערות היה שם, כשארצות הברית נקרעה בין אזרחיה על רקע מלחמת וייטנאם. טראומת המלחמה הביאה אותו לחרוג ממנהגו ולהכריז בשידור, כי הוא מאמין שהדרך היחידה לצאת מוייטנאם היא באמצעות משא ומתן עם הצד השני. על פי הדיווחים, כשהנשיא ג’ונסון שמע את הדברים, הוא אמר ליועציו: “אם הפסדתי את קרונקייט, הפסדתי את המלחמה”.

קרונקייט היה האיש שהביא למיליוני בתים באמריקה את המראות המרגשים של הנחיתה על הירח, את המתיחות הבין- גושית לאורך המלחמה הקרה.

הוא ייזכר , ללא ספק, באמצעות משפט המפתח שעימו סיים את דיווחיו ולאחר מכן את המהדורות: AND THAT’S THE WAY IT IS. בשיא הקריירה כונה ” האיש המהימן ביותר באמריקה”.

המחליפה החיוורת קייטי קוריק הודיעה הלילה על מותו של האיש, שהיה לאגדה עוד בחייו:
Watch CBS Videos Online

והנה הודעת ההספד של הנשיא ברק אובמה

באיכות פחות טובה, הנה ההודעה על ההתנקשות בקנדי

קרונקייט מודיע על ההתנקשות במרתין לות’ר קינג

Check Also

וידאו+אודיו: הנרי קאביל על שמועות של סופרמן

הנרי קאביל התארח בפודקאסט “ביג טיקט”, שוב בגירסה מצולמת, והתייחס ישירות לראשונה לשמועות על כך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.