יום חמישי , אוגוסט 6 2020

טורצ'ווד: עונש או בונוס ?

העונה השלישית של “טורצ’ווד”, סדרת-הבת המוצלחת של “דוקטור הו”, תעלה ב-BBC בשישה ביולי, ובסוף החודש תוצג גם לבני הדודים הינקים ב-BBC AMERICA.

בניגוד לשתי העונות הראשונות, שהכילו כל אחת 13 פרקים עם סיפורים שונים, העונה השלישית היא מיני-עונה, בת חמישה פרקים בלבד, וכולם עם סיפור אחד: CHILDREN OF EARTH.

ב-בי בי סי טוענים, שמדובר באות כבוד לסדרה, ששתי עונותיה הקודמות הצליחו מבחינת הביקורת ונתוני הצפייה. לראיה, המיני-עונה תשודר בערוץ הבכיר BBC ולא ב-BBC2 או BBC3 , כפי שהיה עם העונות הקודמות.
גם יוצר הסדרה, ראסל טי דייויס ( שאחראי גם לגירסת המילניום של “דוקטור הו” ), משוכנע שהשינוי בקונספט יעשה רק טוב ל”טורצ’ווד”. “חלק מאיתנו חשב :’בואו נעשה עוד עונה של 13 פרקים’. אבל אז חשבנו: ‘למה לא לשנות ולנסות להתמודד עם סיפור אחד ארוך?’ עובדה שה-BBC מקדם את העונה החדשה כ”אירוע טלויזיוני “.

אלא שכוכב הסדרה ג’ון בארומן, המגלם את קפטן ג’ק הרקנס, חשף הלילה, כי הוא אינו מרוצה מהשינוי: “אני מרגיש שמענישים אותנו. חמשת הפרקים, המיני סדרה כפי שאני קורא להם, הם מדהימים,אין לי ספק בכך. אבל מטריד אותי שסדרות אחרות, שעוברות מ-BBC2 ל-BBC1 , לא נחתכות ולא מצטמקות. אז למה לעשות את זה לנו? זה מרגיש כאילו אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו מחדש בכל פעם”.

הויכוח בין היוצר לכוכב הסדרה על משמעות העונה המקוצרת מדגיש , בין היתר, את ההבדל בין תעשיית הטלויזיה האמריקנית לזו הבריטית. מעבר לשינוי במונחים ( באמריקה עונה= SEASON, בבריטניה עונה=SERIES ), הבריטים רואים בעונה קצרה ומושקעת כ”אירוע טלויזיוני” , וניכר שהם בוחנים היטב ובשבע עיניים את התסריט לפני הפקתו. לכן גם העונות של סדרות כמו “דוקטור הו” , “טורצ’ווד”, ואפילו סדרות פופולריות יותר כמו “חוק וסדר בריטניה” או “וידוייה הסודיים של זונת צמרת” נמשכות לא יותר מ-13 פרקים, ולעיתים רק שבעה או תשעה. בארצות הברית ככל שסדרה מצליחה יותר, העונה הבאה שלה תהיה ( סביר להניח ) ארוכה יותר , למעט במקרים של סדרות כבלים-פרימיום. בבריטניה יעדיפו לשנות את הפורמט, לרענן ובכך לנסות למשוך קהלים חדשים.

אגב, יוצר “טורצ’ווד” כבר הבטיח, שמבחינתו הסדרה יכולה להימשך עוד עשר שנים. “יש לי בראש כבר את עונה 4”, אמר ראסל טי דייויס, אבל לא פירט אם מבחינתו זו שוב תהיה מיני-עונה עם סיפור אחד או עונה רגילה בת 13 פרקים.

“טורצ’ווד: ילדי כדור הארץ” תעלה ב-BBC ביום שני, וחמשת פרקיה ישודרו מדי ערב עד לסיום ביום שישי הבא.

הנה הפרומו המושקע והמרשים:

Check Also

וידאו מצחיק: קרמיט ומיס פיגי עונים על שאלות נפוצות

קרמיט ומיס פיגי משיבים לשאלות נפוצות עליהם ועל שאר החבובות. לרגל עליית הסדרה החדשה MUPPETS …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.