יום רביעי , יולי 6 2022

המהפכה מתחילה עכשיו- תם העידן האנלוגי בארצות הברית

זה יקרה הלילה בחצות שעון ארצות הברית : 12 ביוני 2009- כל תחנות הטלויזיה בארצות הברית, ארציות ומקומיות, יעברו לשדר באותות דיגיטאליים בלבד. עידן השידור האנלוגי באמריקה מסתיים.

לא מדובר בעניין של מה בכך. השינוי אמור היה להתרחש ב-17 בפברואר השנה. אלא שלנשיא הטרי דאז ברק אובמה הגיעו דיווחים על כך שאזרחים רבים טרם עשו את ההכנות הנדרשות להתאמת הטלויזיה שלהם למציאות החדשה, ולכן החליט אובמה לדחות את המעבר לשידור דיגיטלי בלבד בעוד ארבעה חודשים.

אלא שהפעם מדובר בתאריך סופי. אובמה הבהיר בהודעה, שפרסם הבית הלבן ביום חמישי האחרון, כי יותר לא יהיו דחיות: "אני מפציר בכל מי שטרם התכונן למעבר לשידור דיגיטלי לעשות זאת בהקדם, כדי שלא תנותקו מעולם החדשות והודעות החירום ב-12 ביוני"- לשון הודעת הנשיא.
ההערכה בקרב המחוקקים וראשי תעשיית הטלויזיה היא שכעשרים מיליון בני אדם צופים גם בימים אלה בטלויזיה באמצעות אנטנה מיושנת, שקולטת אותות אנלוגיים בלבד. המספר הזה כולל בתוכו עניים, שלא יכולים להרשות לעצמם חיבור לכבלים או ללויין, אוכלוסיה מבוגרת, שמטבע הדברים אינה פתוחה לחידושים טכנולוגיים, ותושבים באזורי ספר , בכפרים קטנים וכדומה.

איזה הכנות צריכים התושבים לבצע? ובכן, מי שמסתמך על אנטנה בקליטת השידורים צריך לרכוש ממיר , שיאפשר לטלויזיה שלו לקלוט את האותות הדיגיטאליים. מחיר ממיר שכזה נע בין 40 ל- 80 דולר .

באתר הרשמי www.dtv2009.gov יכולים האזרחים ליהנות מקופון הנחה בסך 40 דולרים לרכישת הממיר, ומסע יחסי הציבור של הממשל ושל הספקים שמבטיחים התקנה זולה נמצא בעיצומו כבר זמן רב.

מה ההיגיון שבביטול השידור האנלוגי? הממשל הפדראלי הודיע, שפינוי התדרים האנלוגיים יאפשר גלישה בפס רחב עוד יותר, וכן יקל על גופי ההצלה והחירום ( משטרה, מכבי אש ) לתקשר ביניהם בחופשיות בתדרי חירום מיוחדים.

אבל לפי כל ההערכות, למרות התהליך המסודר שבו מבוטל השידור האנלוגי , הטלויזיה בבתים רבים תשדר מהלילה רק שלג .

והתוצאה המאוד מצערת מבחינת תחנות הטלויזיה- אובדן כמות לא קטנה של צופים משמעו ירידה בנתוני הצפייה, הרייטינג. ובמציאות של ירידה בהכנסות מפרסום וצניחה בצפייה במסך הקטן זה בהחלט יכול להיות משמעותי מאוד לתחנות המקומיות, שרבות מהן נאבקות בימים אלה על קיומן.

"פופ טארטס" יעקוב מקרוב אחרי המעבר לשידור דיגיטאלי בלבדי ויעדכן אתכם בימים ובשבועות הקרובים בתוצאות הטובות והפחות טובות.

יש לבדוק גם

בואו נדבר על זה: רק רוצחים בבניין עונה 2 פרקים 1-3

אם צריך לחפש סיבה אחת, אחת בלבד, לשלם ל"דיסני פלוס", זו הסדרה "רק רוצחים בבניין". …

אין תגובות

  1. עמית צור

    אומנם אצלנו היום שבו יחדלו לשדר אנאלוגית עוד נראה רחוק, אבל כבר בתחילת חודש אוגוסט הקרוב ניתן יהיה לקלוט שידורים דיגיטלים, באמצעות ממיר שניתן יהיה לרכוש ברשתות השיווק (בהתחלה דיברו 400 ש"ח, אבל מעריכים שזה יהיה יותר), שמתחבר לאנטנה קטנה (כמו פעם, שהייתה אנטנה מעל הטלוויזיה). בשלב זה ניתן יהיה לקלוט רק את הערוצים 1,2,10,33 ו 99. חבל שלא הכניסו גם את ערוץ 9 (הרוסי) ואת ערוץ 24 (למרות שאם חשבתי שיותר גרוע ממה שהיה לא יכול להיות, מאז ההשתלטות של קשת הדבר היחיד שיותר שקוף מאולפן שלהם זה התוכן). בסה"כ אלו ערוצים שמתקיימים מפרסומות, כך שחוץ מלשמור על התחת של HOT ו YES לא ברור לי למה לא…

    בעקרון, מלבד השיפור באיכות השידור והחיסכון העצום של עלויות השידור האנאלוגי שיבוטל בעתיד אין כאן הרבה חידוש (למעט האפשרות לקלוט את ערוץ 10 ללא כבלים או לוויין) אבל האמת היא שיש כל כך הרבה אנשים שכבולים כיום לYES ו HOT ולא רק בגלל חוזה דרקוני. למיטב ידיעתי לפי החוק ברגע שמתנתקים מהם הם מחוייבים לחבר בחזרה לאנטנה שעל גג הבניין, רק שזה לא כך. אני נתקל בשני מקרים של התנתקות בשנתיים האחרונות שהטכנאי טען שהתשתית לאנטנה הרוסה ושזה לא משהו שהחברה שבה הוא עובד עשתה, ואז לבן-אדם נשארות שתי אפשרויות – או להשאר מחובר ולשלם 180 ש"ח בחודש בשביל לראות 2.5 ערוצים, או להשאר בלי טלוויזיה. בכלל.

    בכל מקרה. בחזרה לנושא הפסקת השידור האנאלוגי. עבדתי בעבר בתמיכה של חברת כבלים. זה היה בדיוק בתקופה ש YES נכנסו לשוק, והכבלים נכנסו לתחום הדיגיטלי. מנסיוני המר, החל מהלילה בחצות יהיו ה-מ-ו-ן אנשים מבוגרים אומללים. והכוונה היא לא רק לקשישים בני 90. גם מבוגרים בני 60-70, אנשים חכמים ומשכילים, רופאים ועו"ד, החל מגיל מסויים נהיים טכנופובים, וכל שינוי, קטן ככל שיהיה, הופך לבלתי אפשרי עבורם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.