יום רביעי , יולי 6 2022

מדריך לצפייה מושכלת ב"אבודים"

   הערב שודר בישראל פרק המאה של הסדרה "אבודים".

כמה מחבריי שאלו אותי, האם אני עדיין נהנה מהסדרה בעונתה הנוכחית. השבתי להם שכן, למרות העלילות המפותלות, דרך העברת הסיפור הלא שגרתית והקושי לשמור בזיכרון את כל פרטי הפרטים, שמתגלים כחשובים לעלילה הראשית.

 

   כיוון שהצפייה באבודים אינה קלה כלל וכלל, החלטתי להגיש לכם מדריך לצפייה מושכלת. שני עזרים טקטיים שיסייעו לכם להבין את העלילה.

 

תחילה, המעקב השבועי שמבצע אתר ZAP2IT אחרי כל פרק ופרק בסדרה. עלילת הפרק מנותחת מכל הכיוונים, כולל ביחס לפרקים הקודמים.

בצורה מאוד מאוד חכמה ונכונה בעיניי מחלק הכותב ריאן מקגי את עלילת הפרק לקטגוריות: "האנשים שעל האי", "האנשים שבהווה", "האנשים שבעבר", "האנשים שבעתיד שהפך לעבר" וכדומה.

כיאה לאדם בעל ג'וב רציני ביותר, ריאן שלנו לא מפספס אפילו לא משפט או חצי סצינה  בפרק, מה שלעיתים גורר פירוט מעט טרחני של האירועים.

אבל בסופו של דבר מדובר בטור, שמסייע לסדר את העלילה בראש.

הנה למשל הטור על הפרק ששודר הערב.

   בשבועות האחרונים נחשפתי גם למבזקי הוידאו הקצרים של אתר TVGUIDE הנקראים GETTING LOST.

גם שם מוגשת לצופה עזרה ראשונה אמיתית בהבנת העלילה, וכן ראיונות טלפוניים ומול המצלמה עם שחקני משנה, שכיכבו בפרק המסוים שנידון.  

 

ואגב, בניגוד לרוב הסדרות האחרות, שבהן "פרק לקט" הוא בדרך כלל מקור לעצבים, ב"אבודים" הלקטים מבורכים , כיוון שהם מסדרים לנו היטב את העלילה בראש.

 

   כך למשל הפרק ששודר בשבוע שעבר, "הסיפור של שישיית אושיאניק", סידר בקו ישר את כל מה שקרה לג'ק,קייט,הרלי,סעיד,סון ולפידוס מאז שעזבו את האי ועד ששבו אליו.

 

   ולכל מי שלא עקב, שלא שמע או ששכח: העונה הבאה של אבודים, השישית במספר, תהיה גם האחרונה. פרק הסיום כבר נכתב ויוצרי הסדרה מבטיחים, שהוא יסגור עבור הצופים את כל המעגלים. או לפחות את רובם.ד'או!!!!

 

 

 

יש לבדוק גם

בואו נדבר על זה: רק רוצחים בבניין עונה 2 פרקים 1-3

אם צריך לחפש סיבה אחת, אחת בלבד, לשלם ל"דיסני פלוס", זו הסדרה "רק רוצחים בבניין". …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.