יום שני , פברואר 6 2023

קיץ 2009: "סטארטרק" הרוויח 114.7 מיליון ברחבי העולם בסופה"ש

"סטארטרק" העלה חיוכים רבים על פניהם של בכירי אולפני "פרמאונט". הערב התקבלו המספרים הסופיים, ומסתבר שהגירסה החדשה של ג'יי ג'יי אברמס לסדרה המיתולוגית הרוויחה בסוף השבוע (חמישי בלילה עד ראשון ) 79.2 מיליון דולר- כך על פי הערכות פרמאונט.

מדובר בכשישה מיליון דולר פחות מהכנסות "אקס מן המקור:וולברין" בסוף השבוע שעבר, אולם בפרמאונט לא מאוכזבים מכך. להיפך. באולפנים העריכו, שהפוטנציאל של "סטארטרק" לסוף השבוע הראשון עומד על הכנסות של בין חמישים לשישים מיליון דולר. אבל שורה של ביקורות חיוביות ( לא כולל הביקורת שלי חחח ) סייעו כנראה לסרט לזנק לשיאים חדשים מבחינת סדרת "מסע בין כוכבים".

לעומת זאת, בשוק הבינלאומי הפתיחה של "סטארטרק" הייתה לא יותר מסבירה. הסרט הוצג בכ-5000 מסכים מחוץ לצפון אמריקה וגרף מכולם יחד 35.5 מיליון דולר. יחד עם ההכנסות המקומיות גרף "סטארטרק" בשלושה ימים 114.7 מיליון דולר.

בחזרה לצפון אמריקה. באופן לא מפתיע וכצפוי בקיץ, הכנסות "וולברין" צנחו בסוף השבוע השני שלו בבתי הקולנוע בכשישים ושמונה אחוזים. בסוף השבוע הנוכחי הוא אגר "רק" 27 מיליון דולרים. הכנסותיו המצטברות אחרי עשרה ימים בבתי הקולנוע עומדות על 129.6 מיליון דולר. עכשיו המטרה שלו היא לעקוף את הכנסות הסרט הקודם בסדרה,"אקס מן:המפלט האחרון", שהרוויח בצפון אמריקה 234 מיליון דולר. ההערכות הן ש"וולברין" יצליח לעשות זאת עד לסיומו של הקיץ.

מסקנות הביניים- שני סרטי ענק כבר יצאו לבתי הקולנוע, שניהם לא נכשלו, "וולברין" שיחק אותה למרות ההדלפה המוקדמת לאינטרנט, ו"סטארטרק" הצליח כנראה לייסד סדרת סרטים חדשה ולהחיות את המותג הגווע. אנו עדיין מחכים לסרט, שיפציץ עם 100 מיליון דולר הכנסות בסוף השבוע הראשון.

עכשיו נראה מה יעשה "מלאכים ושדים" בסוף השבוע הקרוב.

יש לבדוק גם

love is in the air

  love is in the air כנס רומנטיקה, ספסל שידוכים, חגיגת ג'אז ואהבה, סדנת סלסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.