יום שישי , דצמבר 2 2022

סתיו 2009: ביי ביי לוקאס ופייטון

 

קשה לנבא מראש איזו סדרה תצליח , איזו תיכשל, מי תשפיע יותר על הצופים, מי תזכה ל"נעורי נצח" ותיכנס ל"היכל התהילה" הטלויזיוני ומי סתם תשרוד בכבוד לאורך זמן.

 

קחו את שנת 2003 כדוגמה. שתי סדרות נעורים עלו אז בטלויזיה האמריקנית: האחת מיוחצנת קשות בשם THE O.C. , שהוגדרה כ"בברלי החדשה", השנייה עם הרבה פחות באזז ורעש בשם "מגרש ביתי" ( במקור ONE TREE HILL ).

 

   שש שנים אחרי, THE O.C החזירה מזמן את נשמתה לבורא, ו"מגרש ביתי" עדיין כאן, חיה ובועטת ומספקת לרשת שבה היא משודרת , THE CW , נתוני רייטינג סולידיים עד טובים, לעיתים אף יותר גבוהים מ"גוסיפ גירל", ובודאי שיותר גבוהים מ "90210" הבינונית.

 

זאת ועוד- "מגרש ביתי" שרדה סדרה של מבחנים, שהכשילו בעבר את רוב סדרות הנעורים- עזיבת חברי הצוות המקורי, עלילות סבון שהפכו מופרכות יותר ויותר , ביקורות קשות שהפכו לקשות עוד יותר,  התבגרות קהל הצופים ואולי המבחן הגדול ביותר- "מבחן הקולג'".

 

כל סדרת נעורים אמריקנית מתחילה, כשהדמויות נמצאות  בכיתה ט או י, ומגיעה לנקודת ציון מפחידה כשהן מסיימות את התיכון ואמורות להתפזר לקולג'ים ולאוניברסיטאות השונות. פתאום מצליחים התסריטאים למצוא פתרונות הזויים, שמאפשרים לרוב הקאסט המקורי להישאר יחד באותה עיירה קטנה ( או רצועת חוף בבברלי הילס ), בניגוד לכללי החיים.

 

ב"מגרש ביתי" מצאו פתרון , שעבד לא רע- עם סיום התיכון הסדרה "קפצה" בזמן ארבע שנים קדימה, ובעונה הקודמת מצאנו את הדמויות כשהן כבר בנות 22 ( הרבה יותר קרוב לגיל האמיתי של השחקנים שמגלמים אותן ). בניגוד לציפיות, התעלול התסריטאי הזה עבד, והעונה החמישית והשישית ( שתסתיים בארה"ב בשבוע הבא ) זכו לרייטינג נאה .

 

 אבל עכשיו מגיע המבחן הגדול מכולם- מבחן עזיבת הדמויות הראשיות.

 

   אחרי חודשים של שמועות, אישרה הלילה רשת CW לאתר ! E , שצ'אד מייקל מאריי (לוקאס) והילארי ברטון ( פייטון ) יעזבו את הסדרה, ולא ישובו לעונה הבאה.

הסיבה לעזיבה לא נמסרה, אולם ההערכה היא שמדובר בחילוקי דיעות כספיים.

 

 לא מדובר בסתם חברי קאסט , שנמצאים בסדרה מאז יומה הראשון. מדובר באחד מעמודי התווך שעליו נבנתה הסדרה כולה,   כי הרי "מגרש ביתי" החלה כסיפורם של שני אחים מאותו אב ומאימהות שונות, לוקאס וניית'ן, ובסיפור אהבתם ותחרותם על ליבה של פייטון. מבחינת המעריצים האמריקנים זבי החוטם סיפור אהבתם של לוקאס ופייטון הוא הסיפור המרכזי והמעניין ביותר ב"מגרש ביתי".

 

עכשיו הם עוזבים. רק בשבוע הבא נדע אם עזיבתם תהיה ברוח טובה, או שכמו שכבר נעשה בעבר בסדרות אחרות הם יפליגו לעולם הבא בנהרות של דם. רשת CW הודיעה, שהיא תוסיף לסדרה דמויות חדשות, שיחפו על החלל שנפער עם עזיבתם של לוקאס ופייטון. אבל יכול להיות שזה כבר יהיה מבחן אחד יותר מדי עבור "מגרש ביתי". 

יש לבדוק גם

לייט נייט: זואי, ליסה, גבריאל ועוד ועוד

ג'ימי קימל סטיבן קולבר טרבור נואה שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.