יום רביעי , ינואר 29 2020
Home / כללי / מחכים ל-AVATAR

מחכים ל-AVATAR

   שמונה חודשים לפני שעת השין, ההיסטריה הולכת וגוברת, ההתרגשות הולכת ומעצימה והמתח כמעט מקפיא עורקים. יש חובבי קולנוע, בארצות הברית וברחבי העולם, שעבורם הקיץ המטורף ועמוס הסרטים שמצפה לנו, הוא רק המתאבן לדבר האמיתי.

כי בשמונה עשר בדצמבר ייצא לאקרנים בארצות הברית סרטו החדש והמסקרן של ג’יימס קמרון, AVATAR.

 

   לא הרבה ידוע על מותחן המדע הבידיוני הזה שצולם בטכנולוגיית תלת מימד מיוחדת שפותחה בפיקוחו של קמרון. בעצם, מעט מאוד כן ידוע. טריילר עדיין לא הופץ, אפילו לא תמונות סטילס מהסט. כל מה שאנו יודעים זה שמדובר בסרט על חייל נכה, שמשתמש בטכנולוגיה חייזרית כדי להשתתף בלחימה בכוכב מרוחק בשם פנדורה . אה כן, והכוכב הראשי של הסרט הוא סם וורת’ינגטון האוסטרלי ( בסוף החודש נראה אותו מול כריסטיאן בייל ב”שליחות קטלנית: התעוררות).

 

   אז מדוע מעורר הסרט הזה עניין כה רב ? קודם כל כי מדובר בסרט הראשון שג’יימס קמרון מביים מאז מפלצת הקופות “טיטאניק”.  וגם כי הטכנולוגיה התלת מימדית החדשנית, שבה הוא צולם, אמורה להבטיח חוויית צפייה שונה מכל מה שהכרנו עד עתה. מעריצים נלהבים (מדי) טוענים שהסרט ייצור מהפכה בדומה למהפכה של “זמר הג’אז”, הסרט המדבר הראשון שהופץ בעולם וחיסל את הקולנוע האילם.

   כמובן, כשהציפיות מרקיעות שחקים, אז פוטנציאל האכזבה הוא גבוה גם כן. סרטים שמצפים מהם ליותר מדי עלולים להיכשל כישלון טוטאלי בקופות, בין אם בגלל התחרות מצד סרטים אחרים, בין אם בגלל איכות התסריט ובין אם בגלל בעיות קומוניקציה בין הסרט לצופים. קמרון עצמו כבר הודה, שהוא מודאג ש”אוואטר” לא יעמוד בציפיות הרבות ויקרוס בקופות.

 

עוד פרטים בכתבה הזו מה”ניו יורק טיימס”

 

http://www.nytimes.com/2009/04/25/movies/25avatar.html?th&emc=th

Check Also

וידאו: עלובי החיים

עלובי החיים | Les Miserables צרפת | 2019 | 103 דקות בימוי: לאדג’ לי משחק: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.