יום שבת , אוגוסט 18 2018
Home / כללי / בואו נדבר על זה: "ההוראה" מאת מתיו קווירק
ההוראה מאת מתיו קווירק

בואו נדבר על זה: "ההוראה" מאת מתיו קווירק

   מהי "ההוראה"?

 

מהי אותה הוראה שבבסיסה מתנהלת כל עלילת המתח שנפרשת בפנינו במותחן המצוין הזה?

 

או, אי אפשר להרחיב על ההוראה.

 

כי הסבר מהות ההוראה יהיה בבחינת קלקולון ("ספוילר") נוראי, כי הבנת "ההוראה" שאחריה רודפים כולם היא אחד החלקים המהנים בעלילת הספר.

 

כך בדיוק צריך להיכתב "מותחן טיסה"- קצר , מהודק, עם עלילה שמתחילה מיד בתנופה ואינה עוצרת, עלילה שנפרשת על פני ימים ספורים, ועל מיקום גיאוגרפי מוגבל, אבל כוללת בתוכה עבריינים מסוכנים, בכירים בשוק ההון ומערכת האכיפה, גיבור מוכר מספר קודם, אח עבריין ועולם עברייני שהגיבור קיווה שהותיר מאחוריו לתמיד.

 

מייק פורד, הגיבור של "מועדון ה-500", שחוזר כאן שוב להיות הגיבור שהקורא מלווה, הוא פשוט דמות מעולה. עורך דין בחייו הנוכחיים, בן לעבריין, אח לעבריין ועבריין בעצמו, שהחליט לחזור למוטב, ואף זכה בפיס- כלומר בארוסה אוהבת מהמעמד העליון, שאביה כמובן שונא אותו שנאה עזה וסבור שהוא אינו ראוי לביתו.

 

אלא שהעבר של מייק רודף אחריו, וכשהוא מגיע לבקר את אחיו ג'ק, שאותו לא ראה כמה שנים, כדי להזמינו לשמש כשושבין בחתונתו, הוא נקלע למזימה שבבסיסה מעשה שוד עם שלל פוטנציאלי בהיקף של מיליארדי דולרים, וכמובן חבורת עבריינים מסוכנים, שנדמה שידם מגיעה לכל מקום.

 

מייק נשאב בעל כורחו למזימה, ועליו מוטלת המשימה להשיג , או יותר נכון לגנוב את "ההוראה".

 

הוא משקר לארוסתו, מאחר לפגישות, חוזר להתרועע עם אביו והשותפים העבריינים של אביו כדי לחפש מוצא מהסבך, סומך על האנשים הלא נכונים, ובעיקר מנצל את כל כישרונו כנוכל-לשעבר ואדם שמצליח לראות שלושה מהלכים קדימה כדי לנסות לצאת מהסבך מבלי למות, ומבלי לסכן את הקרובים לו.

 

אה, כן, ורצוי שהמזימה הפלילית  המסוכנת לא תיפול על כתפיו כשהכל ייגמר.

 

התוצאה היא ספר מתח שנקרא בנשימה עצורה, ושעובר משיא לשיא במהירות הבזק, עם הסברים כלכליים מספקים שייתנו לקורא נושאי שיחה במסיבות הקוקטייל הבאות שבהן ינכח, וכמובן שוטרים מושחתים, עבריינים עם לב זהב, ונשים יפות ומסוכנות. לכאורה אוסף קלישאות אבל אוסף שנרקח ביד מומחה למותחן מצוין.

 

המלצת קריאה חמה!

בדוק גם

בואו נדבר על זה: סמוך על סול עונה 4 פרק 1 – פתיחת העונה!

כמעט שנה וחודשיים חלפו מאז פרק סיום העונה השלישית של "סמוך על סול". פופ טארטס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *