יום ראשון , יוני 24 2018
Home / טלויזיה / רולטה רוסית
לוגו חדשות 10

רולטה רוסית

סדרות כתבות מיוחדת של אלון בן-דוד:
"רולטה רוסית"
כך הפך פוטין לשליט החזק ביותר בעולם
 
החל מהערב , יום א' הקרוב, 10.9.2017, נשדר במסגרת המהדורה המרכזית בחדשות 10 סדרת כתבות מיוחדת של פרשננו לענייני צבא וביטחון, אלון בן-דוד, "רולטה רוסית" – סדרה שצולמה ברחבי רוסיה ואוקראינה בעקבות ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה, שהצליח לחזק בשנים האחרונות, וביתר שאת בחודשים האחרונים את כוחו במדינתו, ברחבי אירופה, את השפעתו על הנעשה בארה"ב עד המזרח התיכון. במסגרת הסדרה ידון בן-דוד בשאלה האם העולם מצוי בעיצומה של מלחמה קרה נוספת?

 


לפני 17 שנים, כשהפך ולדימיר פוטין לנשיא רוסיה, הוא ביקש להתקרב למערב ואף שקל להצטרף לברית נאט"ו, סמל עצמתו הצבאית של הגוש המערבי. היום, 17 שנים אחר כך, אותו פוטין מבקש להוביל סדר עולמי חדש, המשיב את רוסיה לעצמתה בזירה הבינלאומית, ומבקש להשפיע על עוד ועוד חלקים בעולם. במסגרת הסדרה, יביא אלון בן-דוד את נקודת המבט הרוסית – של העומד בראשה, וגם של הציבור הרחב כלפי ארה"ב והמערב וינסה לפענח את הכמיהה הרוסית ל"לחזור לעצמה" בזירה העולמית.

 


בפרק הראשון בסדרה – יתמקד בן-דוד בדמותו ואישיותו של נשיא רוסיה – כיצד הפך איש הקג"ב, שגדל במערכות השלטון הסובייטיות, למנהיג נערץ בארצו ושנוי במחלוקת כל כך מחוצה לה? בפרק נביא מסע מיוחד לאזורי הספר של רוסיה, שם זוכה פוטין לתמיכה מוחלטת והערצה.

 


בפרק השני בסדרה – יתמקד בן-דוד במאמציה של רוסיה לבסס את עצמה כמעצמת-על בזירה הבינלאומית, דרך השפעה על סכסוכים גם כאן, במזרח התיכון. האם לוחמת הסייבר ולוחמת התקשורת הם למעשה "המלחמה הקרה החדשה"?

 


בפרק השלישי בסדרה – תיעוד מיוחד מחזית הלחימה במזרח אוקראינה, בין צבא אוקראינה לבין הכוחות הבדלנים הרוסים, שעל פי הטענות בקהילייה הבינלאומית, פועלים בהוראת הקרמלין. מדוע חשובה כל כך לפוטין השליטה על שטחים שהפסידה רוסיה עם התפרקות בריה"מ?

 


בפרק הרביעי והאחרון – האם ישנו סיכוי שהציבור הרוסי יבקש להחליף את פוטין? בפרק יפגוש בן-דוד את גיבוריה של האופוזיציה הנרדפת ברוסיה, על מנהיגיה הנכנסים והיוצאים מהכלא, ומשפחותיהם של מתנגדי המשטר שמצאו את מותם, בשנים האחרונות, בנסיבות מסתוריות. האם רוחות השינוי שנראה היה שנשבו ברחובות מוסקבה ב-2011 תמו לגמרי?

 


"רולטה רוסית"
סדרת כתבות מיוחדת של אלון בן-דוד
עורך אחראי: טל מוסקוביץ', מפיקה: יונת דרור, תחקיר: חמוטל רוזן ורוני שצ'וצ'ינסקי, צילום: איוון אלכסייביץ', עריכת וידאו: סאני ברמן

 

בדוק גם

שכנים מהגיהינום

"שכנים מהגיהינום" סדרת כתבות של מאור צור, החל מהערב במהדורה המרכזית: איך התדרדרו סכסוכי שכנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *