יום שני , יולי 16 2018
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: הטיק THE TICK פרקים 1-3
הטיק, באדיבות אמזון פריים וידאו

בואו נדבר על זה: הטיק THE TICK פרקים 1-3

   איך נגדיר את "הטיק"?

 

קומדיה? דרמה? דרמה קומית? פארודיה על ז'אנר הקומיקס וגיבורי העל? קומדיה מרירה מתוקה? 

 

אין ספק, ש"הטיק", יותר מרוב הדברים כיום על המסך שלנו, היא סדרה שוברת/פורצת/מנפצת ז'אנרים.

 

הפרקים בפורמט של סדרה קומית, פחות משלושים דקות לפרק, הדמויות מעוצבות כקריקטורות, והצופה יצחק לעיתים בקול רם.

 

אבל מתחת לכל זה יש טון של מועקה ועצב, ששזור בכל הדמויות. כולן פגומות, שזה לא מפתיע ולא מקורי במיוחד, אבל כולן גם לא ממש מצליחות לתפקד בעולם הזה בדרך שאפשר להגדירה נורמלית, וכולן חשות עצב גדול יותר מדי זמן.

 

ולא, התיאור הזה לא נועד להרחיק אתכם מ"הטיק". כי אם תצלחו את הפיילוט המעט איטי, תקבלו אחלה פרקים קצביים, מצחיקים ואפילו עם כמה המצאות מעניינות.

 

אז מה זה "הטיק"?

 

הסדרה מתרחשת בעולם שבו גיבורי על קיימים והם עובדה.

 

הגיבור הגדול מכולם הוא "סופריון" שהצליח להביס את הנבל האולטימטיבי THE TERROR "הטרור" או "האימה" ולהרוג אותם לפני כעשור. אלא שלא כולם בטוחים ש"הטרור" אכן מת.

 

בראש הלא בטוחים צעיר די אומלל בשם ארתור, שכילד ראה את "הטרור" הורג את אביו בלי להניד עפעף.  המבט האומלל של הילד בטרגדיה המשפחתית שאירעה מול עיניו הונצח בתמונת סטילס שהפכה למפורסמת.

 

ארתור מעולם לא הצליח להתגבר על הטראומה. הוא בוגר כמה וכמה התקפים פסיכוטיים וטיפולים פסיכיאטריים, אבל מצליח איכשהו להתנהל בחייו ולעבוד כרואה חשבון, בעיקר בזכות השגחה צמודה של אחותו דוט.

 

בסתר הוא מטפח בביתו אובססיה ל"הטרור", עוקב אחרי כל דיווח על כל מעשה נבלה ברחבי העיר, ועוקב אחרי חבורת גנגסטרים בראשות אישה, שהייתה בעבר אחת מעושות דברו הבכירים של "הטרור". 

 

עד כאן הכל טוב ויפה, אלא שאז מתפרץ לחייו של ארתור "הטיק", אדם לבוש בחליפה כחולה ומגוחכת, שנראית כסוג של קרצייה/טפיל, ומכנה את עצמו THE TICK .

 

הוא לא מפסיק להציק לארתור, להופיע בביתו או במקום עבודתו בזמן הכי לא מתאים, ומתעקש שלארתור יש גורל, ושהוא יכול להיות גיבור על בעצמו.

 

מסביב לארתור ולטיק שמתעקש "להתעלק" עליו יש גלריה של דמויות משנה הזויות, בהן אותה בכירה לשעבר בארגון של "הטרור", גברת מוך ("לינט" באנגלית ), שמשום מה מושכת אבק ומוך לגופה, וסובלת מגעגועים קשים אל הנבל הגדול שלכאורה מת.

 

יש גם קצין לשעבר ביחידת אכיפת חוקי גיבורי העל, שהשתגע, גנב טכנולוגיה על-אנושית, ומשליט סדר כלפי פושעים בלי לטרוח על דברים כמו ראיות או מעצרים. 

 

וכולם ביחד חיים בעולם הכאוטי הזה, סובבים סביב ארתור, מסבכים אותו בצרות, וגורמים לו כמעט לאבד את חייו או שפיותו או עבודתו מדי פרק.

 

מעל כולם מתנשא "הטיק" , בגילומו המוכשר של פיטר סרפינוביץ'.  הוא כל כך מגוחך בתלבושת הכחולה, ועם זאת גם כובש בתמימות הכמעט ילדותית שלו, וביכולתו לנצח בכל קרב שהוא נכנס אליו גם מבלי להתכוון לכך. סוד הקשר שלו לארתור טרם נחשף בפרקים שבהם צפה פופ טארטס, אבל סביר להניח שזה יקרה בהמשך. 

 

ל"הטיק" יש פוטנציאל להפוך לאם כל הפארודיות על ז'אנר גיבורי העל, שנמצא בפריחה מאז תחילת המילניום ונראה שאינו עומד להרפות מאיתנו בקרוב. אבל ייתכן כי הטון העגמומי ששולט בפרקיה הראשונים יעמוד בעוכריה, כך שאת גזר הדין הסופי נחרוץ כאשר נשלים את הצפייה בעונה הראשונה.

 

בינתיים בהחלט יש פה במה לצפות.

 

THE TICK זמינה בשירות אמזון פריים וידאו

 

בדוק גם

וידאו: קדימון חדש ל"ג'ק ריאן"

באמזון תולים תקוות גדולות בסדרת הריגול והאקשן "ג'ק ריאן" בכיכובו של ג'ון קרזינסקי. הנה קדימון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *