יום שני , יולי 16 2018
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: המגינים MARVEL'S DEFENDERS
defenders, המגינים, באדיבות נטפליקס, ג'סיקה ג'ונס משמאל, לוק קייג' מימין

בואו נדבר על זה: המגינים MARVEL'S DEFENDERS

   לא היה קל לנטפליקס ולמארוול באביב האחרון. אחרי שהשידוך בין הגופים גרף ביקורות מעולות והתלהבות אמיתית של מעריצים ברשת, בזכות שלוש הסדרות "דרדוויל" , "ג'סיקה ג'ונס" ו"לוק קייג'"- הגיע "איירון פיסט" וחטף אש צולבת מכל כיוון.

 

המבקרים, לראשונה, מאוד לא אהבו, וגם המעריצים יצאו למחות ברשתות החברתיות, בעיקר על הליהוק לתפקיד דני ראנד, האיירון פיסט הנצחי והחיוור מדי, לטעמם של רבים.

 

לכולם היה ברור, שנטפליקס, וכמובן מארוול, מתכננים משהו גדול ב"המגינים", הסדרה שקיומה בעצם מקביל לסרטי "הנוקמים"- חבורת גיבורי על שהכרנו בסרטי או בסדרות סולו מתאחדים כולם לחבורה אחת בסדרה אחת/סרט אחד כדי להילחם באיום שגדול מדי עבור כל אחד מהם בנפרד.

 

שמונה פרקים הופקו, התקציב הגדול נראה על המסך בכל פרק וכמעט בכל סצינה, האפקטים ברמה קולנועית, ואיך הסדרה??

 

הסדרה בסדר גמור, אבל אינה מצוינת.

 

קודם כל, יש התמקדות יתר בדני ראנד, על חשבון שלוש הדמויות האחרות והמצוינות שביקום המארוול-נטפליקסי. 

 

למשל, ג'סיקה ג'ונס, בגילומה של קריסטן ריטר המצוינת, נשארת כאן בגדר הפוגה קומית בין הסצינות הרציניות. נכון, בפרק הבכורה נדמה שהיא תעמוד במרכז, אבל איירון פיסט משתלט על ההצגה מהר מאוד.

 

גם לוק קייג' נדחק קלות לפינה. מצבו של דרדוויל טוב יותר, כיוון שבצד של ה"רעים" נמצאת אלקטרה שחזרה לחיים, על כל המשתמע מכך מבחינת מאט מרדוק/ השטן של הלס קיצ'ן.

 

אבל כיוון שבסופו של דבר היריבים הם ארגון "היד" המסתורי, לדני ראנד ולמשמעות של האיירון פיסט יש תפקיד מרכזי, לעיתים תוך האפלה על הדמויות האחרות.

 

ומה לעשות, על אף שפופ טארטס נהנה מאוד מהסדרה של "איירון פיסט" (גם אם הכיר בפגמיה) , הדמות הזאת פחות מעניינת מהאחרות.

.

ומה באשר לאיום המרכזי על גיבורינו ועל העיר ניו יורק?

 

לוקח קצת יותר מדי זמן להבין מהו בדיוק האיום הזה, ואיך הוא קשור לרעידת האדמה המסתורית שפוקדת את העיר בתחילת הסדרה. אבל סיגורני וויבר הנפלאה, בתפקיד אלכסנדרה מנהיגת "היד", נותנת פה קונצרט משחק משובח, שמאפיל על פגמי התסריט בנוגע למזימותיה.

ההבעות הקלות, הכמעט אדישות שבה היא משמיעה את איומיה, האכזריות שאינה מלווה בהעוויות או בצרחות אלא בדיבור מחושב ולעיתים טורד מנוחה- כולם מרכיבים את הדמות המצוינת שהיא מגלמת.

 

ובכלל, נחמד לראות שפתאום מאדאם גאו המפחידה והמצוינת מרכינה את ראשה בפני מישהי אחרת.

 

גם באקוטו החביב עושה כאן קאמבק יפה, והבחור היפני שמשלים את הנהגת היד יחד עם סוואנדה לא רעים בכלל, אבל סיגורני/אלכסנדרה היא המנצחת על הקונצרט.

 

ראויים לציון כדמויות משנה מצטיינות לאורך זמן – סטיק, בגילומו המצוין של סקוט גלן. הכרנו אותו בשתי העונות של "דרדוויל", וכעת נחמד מאוד לראות את האינטראקציה שלו עם הגיבורים האחרים.

 

וכמובן אלקטרה המחשמלת- בגילומה של אלודי יונג המצוינת, גם כאשר מדובר בגירסה ה"רעה" של הדמות.

 

סימן היכר בולט בסדרה, שגם מספק לה את הרגעים הכיפיים ביותר זו תחושת חוסר האמון הבסיסית כשארבעת גיבורינו נפגשים לראשונה, ולאחר מכן ההקנטות הקומיות ביניהם. מצטיינת בכך בעיקר ג'סיקה ג'ונס , ש"ציניות" הוא כנראה שמה השני, אבל גם לוק קייג' בפשטות שלו- בעיקר בשיחות עם איירון פיסט- נותן תצוגה קומית מצוינת.

 

בסך הכל- יופי של שמונה פרקים, עדיין פחות טובים משלוש הסדרות שקדמו להם, אבל שיפור בוודאי לעומת הסדרה של איירון פיסט.

 

עכשיו נמתין להודעה על עליית העונה השנייה של "ג'סיקה ג'ונס" ועוד לפני כן – עונת הבכורה של "המעניש"!!

 

 

"המגינים" זמינה למנויי נטפליקס, עם כתוביות תרגום לעברית.

בדוק גם

וידאו קומיקס בקולנוע: מלחמת האינסוף בדרך הביתה

בארצות הברית כבר החלו לפמפם: אוטוטו מגיעה המהדורה הדיגיטלית והמהדורה הביתית של הסרט הגדול של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *