יום שני , יולי 16 2018
Home / טלויזיה / בואו נדבר על זה: INHUMANS פרקים 1-2
INHUMANS

בואו נדבר על זה: INHUMANS פרקים 1-2

   כעדות לעובדה שאנחנו באמת חלק מאמריקה, בכל הנוגע לתוכן טלוויזיוני, זכינו להימנות עם המדינות המעטות שהקרינו בסוף השבוע האחרון באולמות איימקס את צמד פרקי הפתיחה של סדרת מארוול החדשה, INHUMANS , "בלתי אנושיים".

 

הסדרה עצמה תעלה ברשת איי בי סי ב-29 בספטמבר, אבל כחלק מהסכם מימון משותף וקידום יחצ"ני משותף, סוכם עם חברת איימקס האמריקנית על צילום פרק הפתיחה הכפול בפורמט המיוחד, כדי לאפשר להקרינו במסכי קולנוע ולהגביר עוד יותר את הבאזז.

 

בסיום פוסט הביקורת הזה תוכלו לקבל את המידע על ההקרנות הבאות בימים הבאים.

 

ובכן, מי הם ה-INHUMANS ? אנחנו מכירים את המושג מהסדרה הוותיקה של מארוול באיי בי סי , סוכני ש.י.ל.ד., ואנחנו יודעים שמדובר במעין בני אנוש עם שינויים גנטיים מסוימים, שמפתחים את יכולותיהם העל-אנושיות רק לאחר שהם באים במגע עם חומר סלעי בשם "טרוג'ן".

 

ביקום של "סוכני ש.י.ל.ד." אנחנו יודעים שמדובר במעין גזע נלווה לבני האנוש, שפותח בידי גזע חייזרי בשם "קרי".

 

אבל הסדרה החדשה מגלה לנו, שיש גם INUMANS טהורים, שלא נמצאים על כדור הארץ, אבל עוקבים אחרינו מקרוב מאוד.

 

כמה מקרוב? העיר הסודית שלהם נמצאת על הירח שלנו, והם מבינים שבינתיים כדאי להם לשמור על קיומם בסוד מפני תושבי כדור הארץ, מחשש שאלה יראו בהם גורם עוין וינסו לפגוע בהם.

 

שהרי, תמיד כשמישהו שונה מאיתנו הוא מסוכן.

 

בפרק הפתיחה אנו מכירים את העיר-מדינה אטילן, שכאמור נמצאת על הירח ומוסווית היטב מפני כדור הארץ וכלי הרכב המוזרים שאנשיו משגרים אל הלבנה מדי פעם.

 

באטילן, בשל מצוקת המקום והמשאבים, מתקיימת חברה מעמדית נוקשה, שבה כל מי שאינו מפתח יכולות בלתי אנושיות יוצאות דופן נאלץ לעבוד במכרות ולהתקיים בדוחק.

 

השלטון מוחזק בידי מלך בשם "חזיז שחור", בלקבולט, שכוחו העל- אנושי מסוכן מאוד. במקום מיתרי קול רגילים, הוא מפיק צלילים על קוליים שמסוגלים להרוג כל הנקרה בדרכו במחי חצי הברה.

 

לכן הוא בוחר בשתיקה, ומי שמשמשת לו לפה היא רעייתו מדוזה, שכוחה הוא שיער ארוך במיוחד שבו היא שולטת ומשמש אותה כנשק להגנה עצמית.

 

בני הזוג מוצגים לצופים כבר מהפתיחה כשליטים טובים והגונים. אבל הם עיוורים, כך נראה, למצוקה של השכבה הנמוכה ב"עם", ומי שמנצל זאת הוא אחיו של חזיז שחור, מקסימוס המרושע.

 

מקסימוס מתוסכל כיוון שלא פיתח יכולות על אנושיות עם התבגרותו. בזכות מעמדו המלוכני הוא נשאר בארמון ולא מועסק במכרות. אבל הוא מנצל זאת כדי לחתור תחת אחיו הגדול.

 

הטענה העיקרית של מקסימוס היא ש"חזיז שחור" אינו מבין, שבני האנוש בכדור הארץ הם איום שיש לטפל בו באמצעות מכה מונעת. הוא רוצה שאטילן תחשוף עצמה בפני כדור הארץ, ותשתלט על כדור הארץ כדי לספק לאנשיה מרחב מחיה ראוי.

 

"חזיז שחור", שרואה כיצד הבלתי אנושיים שנחשפו בכדור הארץ נחשדים כטרוריסטים , מעדיף לפעול בינתיים בחשאי, לסייע למי שנמצא בכוכב הלכת להגיע לאטילן, ולהמתין לשעת כושר עתידית .

 

אבל, כאמור, הוא ומדוזה אינם מעריכים דיה את מידת הטינה של מקסימוס אליהם, ואת האוזן הקשבת שמזימותיו מוצאות גם בקרב "דלת העם" וגם בקרב משמר הארמון.

 

התוצאה היא הפיכה, שמאלצת את "חזיז שחור" ו"מדוזה" לברוח לכדור הארץ, ומקסימוס תופס את כס השלטון ומאיים לחסלם, ובשלב מאוחר יותר לפתוח במלחמה עם כדור הארץ.

 

מכאן העלילה בצמד פרקי הפתיחה מתפתחת בשני כיוונים- המזימות של מקסימוס והניסיונות של נאמני "חזיז שחור" האחרונים לסכלן, וכמובן החווייה הדי משעשעת של מדוזה ו"חזיז שחור" כשהם נקלעים אל בין האנושיים ה"רגילים" וצריכים להסתדר עם העולם הזר להם.

 

מדוזה מצליחה להתגבר על מתנקשת שנשלחת בעקבותיה, "חזיז שחור" מסתבך עם החוק ונכנס למעצר.

 

מתאו הוא רואה את הירח בשמיים, שם מקסימוס מבסס את כוחו וחורש מזימות קטלניות.

 

אז איך הסדרה? בהתבסס על צמד הפרקים שראה פופ טארטס בסוף השבוע, יש פוטנציאל.

 

הפתיחה מעט איטית, אבל מהרגע שהמרד יוצא לדרך- העסק מתחמם וצובר תאוצה.

 

אייוון רייהון, לנצח רמזי בולטון מ"משחקי הכס", נכנס בקלות לנעלי מקסימוס, אם כי כרגע כמובן התפקיד דורש ממנו הרבה פחות "בשר" מכפי שהציג ב"משחקי".

 

מי שבינתיים מצליח להרשים הוא אנסון מאונט, שמגלם את "חזיז שחור" ואם הוא מוכר לכם, כנראה צפיתם בשנים האחרונות ב"גיהינום על גלגלים".

 

האתגר של משחק ללא מילים, כאשר הוא משתמש אך ורק בהבעות פניו, מאפשר למאונט להציג בצורה אמינה מגוון הבעות , שאינן מוגזמות אלא דווקא בולטות ב"אנדר סטייטמנט" שלהן. בינתיים זה עובד לו מצוין.

 

בין שלל דמויות המשנה יגנוב כמובן את ההצגה הכלב הענק "לוקג'ו", ואולי גם נאמני המלך שנתקעו גם הם על כדור הארץ.

 

כיוון שהסדרה מופקת עבור רשת נטוורק, ABC, ולא לנטפליקס או רשת כבלים, היא מוגבלת מבחינת האלימות והמיניות והקללות, ולכן הדמויות "מתורבתות" בסגנון "סוכני ש.י.ל.ד". אבל הפוטנציאל כאמור גדול והעניין נשמר בסיום פרק הפתיחה.

 

אם יש לכם זמן פנוי בימים הקרובים, ואתם חובבי דמויות קומיקס – לכו ל-INHUMANS .

 

ואלה ההקרנות שנותרו:

 

 

IMAX יס פלאנט ראשון לציון

יום ראשון 3.9 בשעה 19:45 אולם IMAX
יום שלישי 5.9 בשעה 22:00 אולם IMAX

 

IMAX יס פלאנט ירושלים :

יום שני 4.9 בשעה 19:30
יום שלישי 5.9 בשעה 22:00

 

IMAX יס פלאנט באר שבע:

יום שני 4.9 בשעה 19:30 אולם IMAX
יום שלישי 5.9 בשעה 22:00 אולם IMAX

 

מכירה מוקדמת בקופות ובאתר יס פלאנט:
http://www.yesplanet.co.il/movies/Inhumans%20IMAX

בדוק גם

חדשות קומיקס בקולנוע: האלמנה השחורה !

   הופה!   המעריצים לחצו, די סי עקפו בסיבוב עם "וונדר וומן", והנה- מתברר שמארוול  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *