יום שני , יולי 16 2018
Home / טלויזיה / אחרייך

אחרייך

אחרייך | In Her Footsteps

בכורה: יום רביעי, 13.9 בשעה 21:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD.

שידור נוסף:  מוצ"ש, 16.6, 22:30

פרס הבימוי הטוב ביותר – פסטיבל ירושלים 2017

באישון ליל, כשהיתה בת 5, עזבו הוריה של הבמאית רנא אבו פריחה את הבית שאביה בנה בתל שבע הבדואית, עם חמשת ילדיהם הקטנים.

הם עברו, או שמא "ברחו", לעומר, ישוב בורגני יהודי הממוקם 5 ק"מ בלבד מתל שבע.

למרות המרחק הזעיר בין שני הישובים, מדובר בשני עולמות שתהום פעורה ביניהם, ומטרת ההורים היתה לאפשר לילדיהם עתיד טוב יותר מזה שהיה צפוי להם ביישוב הבדואי המסורתי, השמרני ומקופח התקציבים.

חמשת ילדי המשפחה גדלו כישראלים לכל דבר – תוך שהם מדברים עברית שוטפת (בעוד שפת האם, הערבית – נשכחת), לומדים במוסדות חינוך יהודיים, ומוקפים בחברים יהודיים.

אלא שאז חלתה אֵם המשפחה, רודיינה, בסרטן השד. לאחר שנים של התמודדות עם המחלה, על ערש הדווי, היא מבקשת להיקבר בעומר. בקשתה של האֵם פותחת תיבת פנדורה במשפחה, ממנה יוצאים סודות משפחתיים ושאלות קשות נשאלות על זהות נשית ולאומית; במקביל, גם ביישוב, שמעולם לא התמודד עם הסוגיה היכן לקבור את התושבים המוסלמים הבודדים שחיים שם – נחשפות אמיתות על החברה המקוטבת בה אנו חיים. 

באמצעות תיעוד אינטימי ישיר ורב-שנים, מביאה רנא את סיפורה המרגש של משפחה אחת שנקרעת בין זהויות שונות, בין תרבויות מנוגדות, כאשר השאלה הבסיסית מהדהדת כל העת בבני הבית – האם המהלך ששינה את חיי המשפחה מן היסוד היה המהלך הנכון?

בימוי, תסריט וצילום: רנא אבו פריחה | עריכה: עליזה אסקירה | עיצוב פס קול: ארז עיני שביט | מוסיקה: רן בנגו | מפיקה: אבתיסאם מראענה מנוחין – "אבתיסאם פילמס".

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (70 דק', ישראל, 2017)

בדוק גם

וידאו: לשים את השמש בבקבוק

מה תעשה האנושות כשייגמרו משאבי הטבע המשמשים אותה לייצור אנרגיה? לשים את השמש בבקבוק בכורה! …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *