יום רביעי , יולי 18 2018
Home / כללי / חול טובעני
חול טובעני מאת סטיב טולץ

חול טובעני

ספר חדש ב"ספריה לעם" – הוצאת "עם עובד"

סטיב טולץ

חול טובעני

 

תרגמו מאנגלית: איֶלת אטינגר ואֹהד זהבי

392 עמ' * 94 ₪

 

הַכירו את אלדו בנג'מין, כליא ברק של צרות. כל הפורענויות שאפשר להעלות על הדעת – וגם כל אלה שלא –  מתרגשות עליו. ולא שהוא לא צפה את זה. אדרבה, החיים הרגילים תמיד נראו בעיני אלדו כגשר צר מאוד מעל שתי תרבויות נפרדות לחלוטין ואוטונומיות למחצה, חברת בית הסוהר מזה וחברת בית החולים מזה, והחשש הגדול שלו היה ליפול לאחד הצדדים – לעולם של צינוקים, סכינים ומעשי סדום או לעולם של מחלקת כוויות, מזרקים וכיסאות גלגלים. השאלה לאן ייפול בסופו של דבר –עוררה בו פחד מצמית. נחשו מה? הוא נפל לשתיהן.

בחול טובעני מציג סטיב טולץ דמות איוב מודרנית – גיבור טרגי בקנה מידה אפי, שמנקז לתוכו את כל התזזית, החרדה וחוסר התוחלת של העת הזאת. בד בבד הוא מצליח לחשוף את השבר של העלילה הספרותית, שדומה שכבר מיצתה כל קלישאה וכל תחבולה, ובעזרת כתיבה חריפה ומודעת לעצמה, לא פעם על גבול הנונסנס, לספר סיפור נוקב ועכשווי מאוד על החיים בעידן עתיר מידע אבל דל מאוד במהות ובתוכן.  

חול טובעני הוא רומן פרוע ואנרכי, ספר סוחף שאי אפשר להרפות ממנו – מצחיק ומשעשע, עצוב ומבעית, חד־הבחנה, מלא תובנה ושנון מאין כמותו.

סטיב טולץ נולד בסידני שבאוסטרליה בשנת 1972, למד באוניברסיטת ניקאסל שם ונדד בין מונטריאול, ונקובר, ניו יורק, ברצלונה ופריז. במהלך השנים הוא עבד במגוון מרשים של עבודות כולל כצלם טלוויזיה, איש ביטחון, איש שיווק, מורה לאנגלית, תסריטאי, וחוקר פרטי. ספרו הראשון שבריר, ראה אור בספריה לעם, 2013, זכה לתשבחות רבות ועם הזמן הפך לספר קאלט.

 

בדוק גם

כל מה שקרה שם באמת

הוצאת עם עובד גאה להציג ספר ראשון בסדרה חדשה "עין טובה" בעריכת ארז רווה *** …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *