יום רביעי , יולי 18 2018
Home / כללי / כמה מוכר, כמה זר
כמה מוכר, כמה זר, מאת יפעת ארליך

כמה מוכר, כמה זר

חדש מאת מחברת רב-המכר "מה יקרה אם אמות מחר בבוקר"ידיעות ספרים שאוהבים

יפעת ארליך

כמה מוכר, כמה זר

כמה מוכר, כמה זר הוא רומן היסטורי מרתק שמחבר בין שני סיפורים; באחד – חייל דתי שפוגש באהבת חייו במקום ובמועד לא צפויים; בשני – צעירה בת העדה הקראית, שנאלצת לעזוב את אוקראינה עקב מאורעות מלחמת העולם ומגיעה בסופו של דבר לישראל הצעירה. דיוקנאות ישנים שציירה הצעירה קושרים בין שני הסיפורים.

 

אופק הוא חייל דתי, תושב התנחלות בשומרון, הפוגש באהבת חייו. אולם מתחת ליופייה הקורן של אסנת רוחש עולם זר שרק נחזה להיות מוכר. כשהקליפות נסדקות בני הזוג נאלצים להתמודד לא רק עם הבדלי המנהגים, האמונות ומבטי הסביבה הקרובה – אלא להרחיק עד אוקראינה ולחטט בפצעים הפתוחים של מעשי הקהילה הקראית בשואה.

זהו גם סיפורה של רעיה, צעירה בת העדה הקראית. מאורעות מלחמת העולם קורעים אותה מעיירת הולדתה יבפטוריה שבאוקראינה, כופים עליה לבחור בין משפחתה לאנושיותה, ומביאים אותה לנדוד לפריז, מפריז לקהיר ומשם לישראל הצעירה.

דיוקנאות שציירה רעיה קושרים בין שני הסיפורים, פורמים את החוטים שנכרכו סביב אופק ואסנת ומחברים בין שאלות ההווה לכאב העבר.

העיתונאית יפעת ארליך כותבת באומץ ובגילוי לב על אהבה, על אמונה ועל חשבונות שלא יכולים להיסגר.

 

יפעת ארליך, 38, תושבת עפרה מגיל 15, אם לחמישה. בוגרת תואר ראשון בפיזיקה ובמחשבת ישראל ותואר שני בלימודי השואה במכון ליהדות זמננו באוניברסיטה העברית. החלה את דרכה העיתונאית ב"מקור ראשון" והתמחתה בכתבות תחקיר. כיום עיתונאית ופובליציסטית ב"ידיעות אחרונות". ספרה הראשון רב-המכר "מה יקרה אם אמות מחר בבוקר" ביוגרפיה על דפנה מאיר ז"ל, יצא לאור השנה.

 

174 עמ' | 98 ₪

 

בדוק גם

חור בספינה

***סופרת הילדים המוערכת עדי זליכוב רלוי והמאיירת המוכשרת שירז פומן בספר ילדים חדש*** חור בספינה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *