יום שלישי , יוני 19 2018
Home / כללי / אוגנדה
אוגנדה מאת אריה אלדד

אוגנדה

חדש בהוצאת כנרת זמורה:

 

אוגנדה

מאת: אריה אלדד

 

רומן מתח פוליטי בהשראת פרשת אולמרט

 

בסוף חודש מרץ 2014 הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב מי שהיה ראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט. הוא נמצא אשם בלקיחת שוחד. בתיקים אחרים הורשע במרמה ובהפרת אמונים. הוא נשלח לכלא. למדנו כי לצערנו ייתכן כי בראש המדינה יעמוד פושע, כי לא היו בידינו באותה עת כלים שימנעו מאדם כזה  להגיע לכס השלטון.

אך האם יש בידינו למנוע גם משהו חמור מזה? לא רק פשיעה אישית של הניצב אצל הגה השלטון, אלא השתלטות של פשע מאורגן על המדינה באמצעות נושאי משרה בכירים, שרים, שומרי סף, ראשי מערכות, אולי אף ראש ממשלה? פרשת אולמרט היתה נקודת המוצא לכתיבת ספר זה. אך כאן מסתיימת המציאות ומתחיל הדמיון.

הדמויות שפעלו בזירה הפוליטית בישראל בסוף המאה העשרים ובתחילת המאה העשרים ואחת אינן אלה המופיעות בספר, גם אם מעשיהן ודבריהן עלולים להזכיר אותן. הדמויות בספר הן בדיוניות לחלוטין. בחרתי לכתוב על פרשה הדומה לפרשה שהתרחשה במציאות כדי להראות שהפער בין השלב שבו פושע מגיע לשלטון ובין השלב שבו הפשע מגיע לשלטון, אינו גדול.

 

אריה אלדד, תשע"ז. כפר אדומים

                                          

***

פרופסור אריה אלדד, קצין רפואה ראשי לשעבר, פרופסור לרפואה וחבר כנסת מטעם האיחוד הלאומי. עמד  בראש ועדת האתיקה של הכנסת ה – 16 ובראש שדולת הכנסת למאבק בשחיתות. היה חבר בוועדת החוץ והביטחון.כותב במעריב ומשדר תוכנית אקטואליה יומית ברדיו 103.  בשנת 2016 ראה אור ספרו "דברים שרואים מכאן – מה קורה למנהיגי הימין כשהם מגיעים לשלטון."

 

מס' עמודים: 351; מחיר מומלץ לצרכן: 96 ש"ח

 

בדוק גם

בבית

חדש בהוצאת כנרת, זמורה בבית מותחן חדש מאת הרלן קובן מאנגלית: שאול לוין   הספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *