יום ראשון , יוני 24 2018
Home / כללי / בואו נדבר על זה: חיסול ממוקד מאת בראד תור
חיסול ממוקד מאת בראד תור

בואו נדבר על זה: חיסול ממוקד מאת בראד תור

   ראשית, הערה.

 

כבר מקריאה בעמודים הראשונים של "חיסול ממוקד" מתברר, שהמוציאים לאור בישראל "דילגו" על ספר.

 

בין "הכרזת מלחמה", שיצא לאור לפני כחצי שנה, לבין "חיסול ממוקד" שאותו נסקור כעת, יצא בארה"ב ספר נוסף בעלילות סקוט הרוואת, ACT OF CONDUCT , שמשום מה לא תורגם עדיין, ויש התייחסות ישירה לעלילתו במהלך "חיסול ממוקד".

 

חבל, אבל לא נורא.

 

כי "חיסול ממוקד" הוא עוד חוליה מצוינת בשרשרת עלילותיו של סקוט הרוואת.

 

הפעם התחושה שעולה מבין הדפים, יותר מבעבר, היא שאנו נמצאים בגירסה הכתובה של 24 והרוואת הוא הוא ג'ק באואר הקטלני יותר מהמקור הטלוויזיוני.

 

ארצות הברית והעולם כולו מתאוששים ממגיפה קטלנית שחיסלה מספר גדול מאוד של בני אדם ( שוב- החוליה החסרה, הספר שטרם תורגם ) וסקוט הרוואת נמצא בחופשה רומנטית עם חברתו לארה.

 

אלא שאז מתקפת טרור אכזרית במיוחד על כוח קומנדו אמריקני מיוחד שפעל במזרח התיכון, והעובדה שיחד עם הכוח נאנסו ולאחר מכן חוסלו שלוש עובדות השגרירות האמריקנית בירדן, מזעיקות את הרוואת בחזרה לעבודה.

 

על הכוונת- ארגון דאע"ש הרצחני שנשבע לפגוע בארצות הברית של אמריקה בבטן הכואבת.

 

אבל מהר מאוד מתברר לקורא, שדאע"ש אינו אחראי ישירות למתקפה המחרידה.  מאחורי תיכנונה וביצועה עומד סוכן רוסי מתוחכם וקטלני בשם סשה באסייב.

 

באסייב ניצל כילד מהטבח של הטרוריסטים הצ'צ'נים בבית הספר בבסלאן.  עכשיו הוא צעיר, שנשבע לנקום בכל טרוריסט איסלאמי באשר הוא.

 

הוא מוציא לפועל תוכנית אכזרית וקרת רוח- הסתננות לשורות דאע"ש כקיצוני אסלאמי, ביצוע פעולות טרור נגד ארה"ב, שיגרמו לאמריקאים לצאת למתקפה רחבת היקף נגד דאע"ש ולהשמידו אחת ולתמיד.

 

באסייב מזוהה די מהר בעלילה כאיש שמפעיל את מתקפת הטרור, והרוואת ואנשיו מנסים להתחקות אחריו במשחק של "חתול ועכבר", אלא שבתחילת הדרך ידם של הרוואת וארה"ב על התחתונה, ועוד שני פיגועי טרור קשים מתבצעים נגד מטרות אמריקניות, האחד ממש בוושינגטון הבירה.

 

הרוואת, שמגלה לתדהמתו, כי מקור שטיפח בקרב דאע"ש ושלוחותיו כנראה סייע לביצוע ההתקפות, לוקח את העניין באופן אישי יותר מהרגיל, ובדילוג מסחרר בין אירופה, ארצות הברית והמזרח התיכון מצליח כמובן לשים ידו על הקושרים נגד אמריקה, ולחשוף את המזימה הרוסית  המתוחכמת.

 

בדרך ייהרגו חפים מפשע, יחוסלו טרוריסטים, והנשיא האמריקאי האהוב כל כך על הרוואת יעמוד בפני מבחן פוליטי קשה מבית.

 

אבל כשסקוט הרוואת לצידך- אתה יכול להיות שקט.

 

כמו שלושת הספרים הקודמים שתורגמו לעברית, גם כאן העלילה נעה בקצב מסחרר והקריאה קולחת, ממש כאילו חזרנו לימים העליזים של טום קלנסי.

 

בראד תור וגיבורו בהחלט מצליחים לשמש תחליף הולם לקלנסי ולגיבור שלו ג'ק ריאן, וזו בהחלט מחמאה אדירה.

 

מומלץ.

 

 

בדוק גם

בואו נדבר על זה: "איש הגיר" מאת ק.ג. טיודור

   "איש הגיר" הוא ספר מתח סוחף, שאינו מאפשר לקורא להניח אותו מהיד.   הוא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *