יום ראשון , מאי 27 2018
Home / כללי / פקעת של סודות
פקעת של סודות מאת אליאס ח'ורי

פקעת של סודות

הוצאת עולם חדש, מכון ון ליר ומועצת התרבות של מפעל הפיס גאים להציג:

 

פקעת של סודות

מאת אליאס ח'ורי

תרגם מערבית: יהודה שנהב־שהרבני

"האם ידע הסופר הקולומביאני גבריאל גרסיה מארקס כאשר כתב את 'כרוניקה של מוות ידוע מראש' שהוא עומד לחשוף את סוד המכתב…?"

כך שואל אליאס ח'ורי ברומן מתעתע שמקצת מן הדמויות בו מופיעות גם ברומן של מארקס. מי קדם למי, והאם זה חשוב? שאלות אלו מלוות את רומן המפתח של ח'ורי, המאיר באור מיוחד ומקורי את הנסיבות שבעטיין פרצה מלחמת האזרחים בלבנון בשנת 1975. כהרגלו, ח'ורי יורד אל תעלות הביוב ובתי הבושת של ביירות כדי לספר את הסיפור מבעד לעיני אנשי השוליים של העיר המפתיעה.

אליאס ח'ורי (יליד ביירות, 1948) הוא מן הסופרים והאינטלקטואלים הערבים החשובים כיום. עד כה פרסם אחד־עשר רומנים ושלושה מחזות, וספריו תורגמו לשפות רבות. כיום הוא מחלק את זמנו בין ביירות, שם הוא עורך את כתב־העת של המכון ללימודים פלסטיניים, לניו־יורק, שם הוא מלמד ספרות ערבית באוניברסיטת ניו־יורק. פקעת של סודות הוא ספרו החמישי המתורגם לעברית.

מַכְּתוּבּ היא סדרת ספרים ייחודית שבבסיסה תרגום לעברית של יצירות מהספרות הערבית. הפרויקט הוא יוזמה של מתרגמים וחוקרי השפה הערבית, יהודים ופלסטינים, והוא תוצר של חוג המתרגמים ערבית־עברית שהתגבש במכון ון ליר בירושלים. הסדרה רואה אור הודות לשיתוף פעולה בין מכון ון ליר בירושלים, מועצת הפיס לתרבות ולאמנות והוצאת עולם חדש.

יראו אור בקרוב: ■ אין בבעלותי דבר מלבד החלומות: מבחר שירה יזידית עכשווית בעריכת עידן בריר ■ שנת הארבה / סלים תמארי, אחסאן אלתורג'מאן, בעריכת סלים תמארי ■ מבחר סיפורים פלסטיניים קצרים בעריכת ראויה ברבארה

בקרוב בכל חנויות הספרים. מחיר מומלץ 84 ש"ח.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *