יום שבת , מאי 26 2018
Home / כללי / חיסול ממוקד
חיסול ממוקד מאת מיכאל בר-זהר וניסים משעל

חיסול ממוקד

מיכאל בר-זהר | ניסים משעל

חיסול ממוקד

שב"כ – המבצעים הגדולים

גילויים מסעירים על המבצעים הגדולים של השב"כ בספר חדש ומרתק

מבצעיהם של אנשי השב"כ נבלעים לרוב בין דפי העיתונות ולא תמיד זוכים לסיקור או אפילו לאזכור. 31 פרקי הספר הזה, היחיד במינו, אשר מבוסס על מחקר מקיף וראיונות רבים עם ותיקי השב"כ וראשיו, לראשונה מפנים את הזרקור אל פעילותם הנחרצת, המגוונת והחיונית של אנשי שירות הביטחון הכללי, הפועלים ללא לאות ולא אחת תוך סיכון חייהם.

בסגנונם המיוחד והקולח, שכבר יצא לו מוניטין ברחבי העולם בספריהם רבי-המכר "המוסד – המבצעים הגדולים" ו"הלוחמים פשטו עם שחר", מגישים לנו בר-זהר ומשעל את סיפורו של השב"כ מימיו הראשונים ועד ימינו אלה וחושפים מבצעים רבים שכלל לא נודעו.

הספר שופע גילויים על מבחר פרשיות עלומות ובהן: חפרפרת האויב שחדרה לקודש הקודשים של השב"כ; יועצו של בן-גוריון שהיה מרגל סובייטי; כיצד נלכד המרגל המסוכן מכולם; כיצד חוסלה תחנת הק.ג.ב. בירושלים; אילו "שתילים" מרמת הגולן הסגירו את המחתרת היהודית; איך הפכה האישה הבוגדת מעזה למחבלת מתאבדת; מוחמד דף, המחבל בעל תשע הנשמות ששוב ניצל מחיסול; תרמיליהם של האחים עוודאללה שהכילו את ארכיון החמאס; מה הסתיר הארכיבישוף המקסים במכוניתו המפוארת; הפלאפון החדש שהועבר ל'מהנדס" – מהשב"כ באהבה; השדר הבהול שדיווח כי בעוד 30 שניות יעבור רמטכ"ל החמאס ברחוב אל מוכתר בעזה – והתוצאה…; קיר המוות שארב לרב-המחבלים בדרך לפילגשו; ועוד גילויים רבים על אמנות הפיתוי, השכנוע והגיוס רבת-הסיכונים.

פרופ' מיכאל בר-זהר, ח"כ לשעבר, נחשב לאחד מגדולי מומחי הריגול בישראל. חיבר ספרים רבים בנושאי ביטחון והיסטוריה פוליטית, בהם הביוגרפיות של דוד בן-גוריון ושמעון פרס, "הממונה" (על איסר הראל ושירותי הביטחון), "נקמת מינכן" (עם איתן הבר) ו"המזימה" (המרגל היהודי של היטלר), וכן את הרומנים "מרגל בחורף", "אחים", "בגידה", "באשמת רצח" ועוד. ספרו "אניגמה" עובד לסרט הוליוודי וזכה להצלחה רבה.

נסים משעל הוא חתן פרס סוקולוב לתקשורת לשנת 2006. משעל היה מנכ"ל הטלוויזיה הישראלית וראש מנהלת ההקמה של ערוץ 2. בטלוויזיה מילא שורה של תפקידים עיתונאיים בכירים. כמו כן ערך והנחה תוכניות אקטואליה, בהן: "מוקד", "פופוליטיקה", ,שיחת ועידה" ו"משעל חם". מספריו הקודמים: "ואלה שנות… 50 למדינת ישראל", "ואלה תולדות – 2000 שנות יהדות", "ואלה שנות… 60 לישראל" ו"הותר לפרסום".

 

276 עמ' | 118 ₪

 

בדוק גם

ראשונה

  ראשונה סיפורה של המדליסטית האולימפית הישראלית הראשונה יעל ארד "כשהייתי בת שש-עשרה הגיע רגע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *