יום ראשון , מאי 27 2018
Home / כללי / פרס יוקרתי לאימבולו מבואה
הביטו בחולמים מאת אימבולו מבואה

פרס יוקרתי לאימבולו מבואה

הסופרת קמרונית-אמריקאית אימבולו מבואה, זכתה בפרס פאן/פרנפורט לספר פרוזה ביכורים לשנת 2017, על ספרה הביטו בחולמים (הוצאת כנרת-זמורה, מאנגלית: אמנון כץ). הפרס ע"ס 15,000 דולר, הוא פרס העמיתים הגבוה ביותר שניתן לספרות פרוזה.

הזכויות להביטו בחולמים נקנו בסכום של שבע ספרות: זה מעולם לא קרה לאף סופר אפריקאי, לא כל שכן לספר ביכורים, עד שרנדום האוס עד קנו את הזכויות לספרה של מבואה.

אימבולו מבואה היא ילידת קמרון, אזרחית אמריקנית זה יותר מעשור, חיה בניו יורק. ספר הביכורים שלה הוא רומן קריא להפליא על נישואים, הגירה, פער מעמדי, גזע ודלתות הסתרים הקבועות ברצפת החלום האמריקני – סיפורם הבלתי נשכח של בני זוג קמרונים צעירים ובנם הצעיר המנסים לבנות לעצמם חיים חדשים בניו יורק בדיוק עם פרוץ המיתון הכלכלי הגדול.

 

"כל כך הרבה מהגרים ממשיכים לחיות חיים של תקווה ואהבה ותכנון בתוך ים של אי־ודאות מתמשכת לאין קץ. הביטו בחולמים מאתגר אותנו להרהר מחדש בשאלה מה מסב לנו סיפוק באמת ובתמים, וכמה זמן אפשר לחיות עם חלומות לא ממומשים."

אופרה מגזין

 

 

על הספר:

 

הביטו בחולמים

איבולו מבואה

מאנגלית: אמנון כץ

 

לא בכל יום נרכשות הזכויות לספר ביכורים בסכום שבע ספרות.

למעשה, זה מעולם לא קרה לאף סופר אפריקאי, עד שרנדום האוס

קנו את הזכויות להביטו בחולמים  ספר הביכורים של אימבולו מבואה.

 

ספר ביכורים קריא להפליא על נישואים, הגירה, פער מעמדי, גזע ודלתות הסתרים הקבועות ברצפת החלום האמריקני – סיפורם הבלתי נשכח של בני זוג קמרונים צעירים המנסים לבנות לעצמם חיים חדשים בניו יורק בדיוק עם פרוץ המיתון הכלכלי הגדול.

 

ג'נדה ג'ונגה, מהגר קמרוני המתגורר בהארלם, הגיע לארצות הברית כדי להעניק חיים טובים יותר לעצמו, לאשתו נני ולבנם בן השש. כאשר הוא מתקבל לעבודה כנהג הפרטי של קלארק אדוארדס, מנהל בכיר בבנק השקעות, הוא מתקשה להאמין למזלו הטוב. ואז אשתו של קלארק מציעה לנני עבודה בבית הקיץ שלהם  בהמפטונס. התגשמות החלום האמריקני והעתיד הוורוד.

אלא שאט־אט מתגלים סדקים בחזוּת המצליחה שמציגים מעסיקיהם, וסודות מטרידים מתחילים לבצבץ. בנק ההשקעות קורס, נישואיהם של בני הזוג אדוארדס מתפוררים, וג'נדה ונני נאלצים לקבל החלטה בלתי אפשרית.


 

אימבולו מבואה היא ילידת קמרון, אזרחית אמריקנית זה יותר מעשור, חיה בניו יורק.

 

"כל כך הרבה מהגרים ממשיכים לחיות חיים של תקווה ואהבה ותכנון בתוך ים של אי־ודאות מתמשכת לאין קץ. הביטו בחולמים מאתגר אותנו להרהר מחדש בשאלה מה מסב לנו סיפוק באמת ובתמים, וכמה זמן אפשר לחיות עם חלומות לא ממומשים."

אופרה מגזין

 

397 עמ' 96 ₪

 

בדוק גם

בבית

חדש בהוצאת כנרת, זמורה בבית מותחן חדש מאת הרלן קובן מאנגלית: שאול לוין   הספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *