יום שני , יוני 25 2018
Home / כללי / אליהו מחפש אהבה
אליהו מחפש אהבה מאת בעז גאון

אליהו מחפש אהבה

חדש בהוצאת זמורה-ביתן:

 

אליהו מחפש אהבה

מאת: בעז גאון

 

מי מאיתנו לא ייחל לאהבת אמת? וכמה מאיתנו באמת השיגו אותה?

 

לאליהו ברוך יש חור בלב. כל מה שיש לו — משרד עורכי דין משגשג, אישה טובה, ילדים בריאים, מחותנים בעלי השפעה – לא מספיק בכדי לכסות על היעדרה של אהבת אמת בחייו. אליהו נחוש למוצאה, גם אם חיפושיו יפגעו באהוביו.

 

אליהו מחפש אהבה, ומסעו אחריה העובר מהשיכון המוזנח דרך מלונות פאר ברחבי העולם, חופי יוון ועד לצפון השבע של תל אביב, מבקש לאחות את הקרע בלבו, שכן זהו אינו רק מסע גיאוגרפי, אלא גם ובעיקר מסע בין נשים ובין חדרי לבבו הריקים של אליהו, השקרן רודף האמת.

 

בעז גאון מפליא לברוא דמות מסובכת ומורכבת המהווה נדבך חדש לדמותו של הגבר הישראלי בספרות העברית. גבר מתעתע, פגיע ופוגעני, אלים כלפי אחרים ורך כלפי עצמו, שמצליח לבנות עצמו בעשר אצבעות, ועדיין חש שהדברים החשובים מכול חומקים מבין אצבעותיו.

 

אליהו, הנע בחוסר מנוחה תמידי מכיבוש לכיבוש, הוא דמות כובשת למרות – ואולי בשל – מגרעותיה, שהלב יוצא אליה ומבקש שהחיפוש התמידי, שהוא גם החיפוש של כולנו, יביא אותו ואולי גם אתנו אל המנוחה והנחלה.

 

בעז גאון נולד בבת ים ב 1971 וגדל ברמת השרון. הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב (תיאטרון) והלונדון סקול אוף אקונומיקס שבלונדון (גלובליזציה). אחרי לימודיו החל לכתוב במגוון כלי תקשורת ישראלים כמו גם לתיאטרון ומחזותיו הוצגו בין השאר בתיאטרון הקאמרי ("השיבה לחיפה"), בית ליסין ("ברנז'ה"), תיאטרון חיפה ("ארגנטינה") ותיאטרון באר שבע ("בוגד"). בין ספריו: "האוטובוס הצהוב של ג'ימקס" (הקיבוץ המאוחד), "המקום שבו נגמרת אמריקה" (עם עובד) ואסופת המאמרים "פשוט זה לא" (עם עובד). ב 2014 זכה גאון למלגת פולברייט במסגרתה התארח בתכנית הכותבים היקרתית שבאוניברסיטת איווה, The International Writing Program.

 

מחיר מומלץ:  96 ₪  ; מספר עמודים:  478

 

בדוק גם

לב המעגל

חדש בהוצאת זמורה-ביתן: לב המעגל מאת: קרן לנדסמן   מסוכן לעמוד בלב המעגל — כך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *