יום שני , אפריל 23 2018
Home / כללי / עמק השדים
עמק השדים מאת אפרת מור מילמן

עמק השדים

35 שנה לפינוי ימית

ספר חדש המפורר את סודות ילדי העיר ימית

אפרת מור מילמן

עמק השדים

 

"מכל הדיבורים על ימית בבית שלנו ברמת גן עם אימא ובבית של סבא וסבתא, הרגשתי שימית זאת מישהי, ממש אישה או ילדה. 'בימית יקרו לך כל כך הרבה דברים שלא קרו לך ברמת גן', אימא וסבא הבטיחו לי, אז זה בטח לא רק מקום שגרים בו."

 

איילת בת השש עוברת עם אמה מרמת גן לימית. וימית בהחלט לא היתה רק מקום שגרים בו. היא היתה גן עדן. היא היתה עולם ומלואו.

שלוש השנים הראשונות של איילת בעיר כללו מגירות של פחד הנפתחות ונסגרות, חלומות על כתיבה, חיים בצילה של אם חולה במאניה דיפרסיה, אם שלעתים צוחקת ולעתים מבטיחה לקום ולא מקיימת, שביל הפרטי המוביל אל הדודה אהובה, השכנים הבדואים מהאוהל הגדול, הרומן עם אבא של חאמד ועוד דמויות וסודות.

ואז נחתם הסכם קמפ דייוויד, ובחודש אפריל 1982 פונו היישובים היהודים בסיני, ובהם פונתה ונהרסה גם העיר ימית. עיר שהתקיימה פחות משבע שנים ועדיין מעוררת געגוע בקרב תושביה. פינוי היישובים, ובמיוחד פינוי ימית נחשב לאחת מהפרשות הכואבות ומעוררות המחלוקת בהיסטוריה של מדינת ישראל.

הימים של איילת הפכו לכאלה שיש בהם רק שקיעות ללא זריחות, ואיילת, העומדת במרכז הסיפור הפכה לילדה עם לב שבור. ב"עמק השדים" היא מספרת על ילדותה בימית, סיפור שהוא סיפורה האישי החודר אל הלב, וגם סיפורה של ימית, שהייתה לה לבית ואיננה עוד.

אפרת מור מילמן היא עורכת דין במקצועה, העוסקת בזכויות עובדים מוחלשים ומייצגת מבקשי מקלט. בת יחידה, אימא לארבעה ילדים, חברת קיבוץ כרמים בנגב הצפוני.

הוצאת עצמית * 191 עמ' * 78 ₪

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *