יום שבת , מאי 26 2018
Home / כללי / בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת
בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת. עטיפה

בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת

"בר-עם הוא מבכירי הפילוסופים הישראלים היוצרים. ספרו מבריק ומעורר לחידוש סדר היום במחקר הפילוסופי.

הוא ירתק את כל המתעניין בתקשורת, ואף את המתעניין במדעי החברה בכלל" יוסף אגסי

 

בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת

נמרוד בר-עם

ספרי עליית הגג

 

בספר זה, נמרוד בר-עם בוחן את הנסיונות הנגישים הטובים ביותר לשרטוט חקר התקשורת והתקשורת עצמה. התקשורת דינמית וכלליה משתנים בעוד חוקריה מנסחים אותה ומאפיין זה הוא אתגר עבור מי שמנסה לחקור אותה. המונח "תקשורת" מציין היבטים מעניינים של כמעט כל עובדה המוכרת לנו והוא מאגד בעיות מרתקות שתחילתן בפיזיקה ובהנדסה, בביולוגיה ובמתודולוגיה, וסופן בסוציולוגיה, בכלכלה ובהיסטוריה.

תורת תקשורת כללית, לו נמצאה לנו, מצטיירת לכן במבט ראשון כתורה כוללת של כל מה שישנו כמעט, או ליתר דיוק, כתורה שמתומדדת עם כמה מהקשיים הבולטים שעימם אמורה להתמודד כל תורה המבטאת יומרה מבהילה ואמיצה מעין זו. דיון זה יוביל אותנו באופן בלתי נמנע לעיונים מופשטים מדי, שהרי יהיה עלינו לדון לכל הפחות במידת הטעם שבפיתוחה של תורה כה כללית, והערך האפשרי שלה לחוקר, לתלמיד, למקצוען ולסקרן שאינו מומחה.

בספר מנסה בר-עם לנסח בפירוט את הסיבה לכך שהחיפוש אחר תורת תקשורת מופיע בגרסאות כה רבות, וצמח מתוך עיסוקים מדעיים כה מגוונים.

 

"אחד ממוריי אמר לי פעם: הדרך הטובה ביותר למצוא ספר שאיננו קיים היא לכתוב אותו. הספר שבידכם מסכם חיפוש אחר מבוא שמעולם לא מצאתי: המבוא הפשוט והשימושי ללימודי התקשורת. מטרתו לתעד בקיצור נמרץ את הקשיים העירוניים אשר עומדים בדרכו של מי שמבקש להבין תקשורת וללמדה. מטרתו להסביר קשיים אלה. ואז לתהות על הדרכים הרצויות להתמודד עימם." נמרוד בר-עם

 

נמרוד בר-עם הוא פילוסוף של המדע המתמחה בתולדות תורת ההגיון, וביחסיה עם המתודולוגיות של המדעים בכלל ואלו של מדעי החברה בפרט. הוא מכהן כמרצה בכיר במחלקה לתקשורת, יצירה וביקורת במכללה האקדמית ספיר, שם הוא מפתח את התחום שבו עוסק ספר זה: הפילסופיה של התקשורת.

 

בחיפוש אחר המבוא הפשוט לתקשורת / נמרוד בר-עם. 352 עמודים. מחיר: 98 ₪

 

בדוק גם

הבטחת הנחש

" בימי התנ"ך אנשים שאלו הרבה שאלות טובות על החיים, על הגיאולוגיה, או על שמי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *