יום שבת , מאי 26 2018
Home / טלויזיה / באקה יפתי
באקה יפתי , באדיבות הערוץ הראשון

באקה יפתי

באקה יפתי

יום ראשון 5.3 בשעה 21:45 בערוץ הראשון וב-HD

 

אי אפשר להישאר אדיש למראה כמויות הזבל העצומות שיש ברחובות העיר באקה אל גרבייה. כבר היו תקופות יותר טובות, אבל עכשיו זה הגיע לשיא כשאנשים טובעים בזבל, ותחנת המעבר (לצורך מיון האשפה) סגורה חודשים ארוכים בגלל שחיתויות ומנהל לא תקין. ואם לא די בכך – לזבל מתווספים עוד מפגעים כמו ואדי אבו נאר –  שמזרים את הביוב מהרשות הפלסטינית היישר לשכונותיה של באקה, ועבריינים ששורפים זבל בבאקה  – במקום לשלם על הטמנתו באתרים מורשים העולים כסף רב.

 

שריפות הזבל לצורך פינוי אשפה אינן פתרון והן מייצרות זיהום נשימתי – וחומרים רעילים הנפלטים מהן וגורמים למחלות מסוכנות, וזה רק קצה קצהו של ה"קרחון" הסביבתי המאיים על חיי התושבים.

 

מזה 16 שנה עסוק גיבור הסרט מוחמד ביאדסה, תושב באקה, במלחמה סיזיפית במפגעים תברואתיים וזיהום סביבתי, מחפש פתרונות ומתרוצץ בין עמותות, משרדים ממשלתיים וגופים עירוניים. הוא מנסה לשקם את העיר שהיא ביתו ולאפשר למשפחתו ובני עירו חיים סבירים בין הררי האשפה. במקביל הוא אחראי לחינוך דורות של צעירים למודעות סביבתית, אלא שבפועל המצב רק מחמיר, מדברים על שכיחות רבה של מחלות מסוכנות והפתרון לא נראה באופק.

 

מי ייקח אחריות על המצב הבלתי אפשרי בבאקה, עיר המאכלסת עשרות אלפי אזרחי המדינה משלמי מיסים ושומרי חוק – האזרחים? העירייה? הממסד הארצי? מתנדבים נטולי משאבים?

 

אחרי 16 שנה של פעילות התנדבותית מוחמד ביאדסה צריך להחליט היכן יחיה. האם ימשיך במסע  המתסכל שלו לתיקון תברואת העיר או ירים ידיים.

 

הופק עבור רשות השידור בתמיכת קרן רבינוביץ וקרן גשר ע"י אסא הפקות

 

בימוי תסריט והפקה – ליזקה אסא. בימוי – דדי קומם.

צילום – יואב קליינמן, עמוס רפאלי, ניצן משה, גיל מזומן.

הקלטה – אבישר אגא, איתמר גולדמן, עריכה – שרה סלומון.

הסרט הופק במסגרת "בן אדם למקום" פרוייקט משותף של רשות השידור, קרן גשר, קרן רבינוביץ ודוקאביב .


 

יום ראשון 5.3 בשעה 21:45 בערוץ הראשון וב-HD

 

בדוק גם

טריפ של חמלה

טריפ של חמלה סרטו הדוקומנטרי של גיל קרני ברצועת הקולנוע התיעודי של הערוץ הראשון ישודר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *