יום שבת , אפריל 21 2018
Home / כללי / בתי היקרה
בתי היקרה מאת אליזבת ליטל

בתי היקרה

שמה של ג'ני ג'נקינס נמצא כתוב בדם לצד גופת אמה.

עכשיו היא יוצאת לחפש את הרוצח האמיתי.

רק שלא בטוח שזאת לא היא…


 

חדש בהוצאת כנרת-זמורה

 

בתי היקרה

אליזבת ליטל

מאנגלית: אמיר צוקרמן

 

בתי היקרה  – ספר הביכורים של אליזבת ליטל פרץ לעולם הספרות בסערה: הוא היה בראש רשימת רבי המכר של הלוס-אנג'לס טיימס, מועמד לפרס ספר הביכורים הטוב ביותר לשנת 2014 מטעם  Barry and Macavity, וזכה בפרס Strand Critics לספר ביכורים. זכויות התרגום נקנו ע"י מדינות רבות ברחבי העולם. הביקורות על הספר ציינו את סגנונה המבריק של הכותבת ואת היותו של הספר מותחן cutting edge   עם גיבורה בעלת קול ייחודי ובלתי נשכח.  

 

"לא לקח לי הרבה זמן להבין איך לשטות בשיטה. בתוך חודש עלה בידי להחליף את האלמוניות בגל של פרסום לשמצה; בתוך שישה חודשים כבר לא היה צורך שאציג את עצמי בפני זרים. שנה וחצי אחר כך, רק כמה שבועות לפני שאמא שלי מתה, זכיתי בשער המגזין הראשון שלי. לא הייתי צריכה אפילו להדליף קלטת סקס בשביל להגיע לזה. (ולא שהייתי עושה את זה.) והאמת העצובה היא שזה לא היה קשה כל כך. כל מה שנדרש הוא חתיך שתוי ועותק חבוט של קלאוזביץ והבנה שבמה שנוגע לתהילה, אין הבדל בין אוהבים אותי לשונאים אותי. אחד מהשניים פשוט הרבה יותר קל. אם מצליחים לעמוד בזה."

ג'ני ג'נקינס

 

לפני עשר שנים היתה ג'ני ג'נקינס נערת זוהר בהוליווד. אז הואשמה ברצח של אמא שלה – ונשלחה לכלא. בזכות תקלה טכנית ג'ני משתחררת לפני הזמן, אף שכולם משוכנעים שהיא הרוצחת. בתור האישה השנואה ביותר באמריקה, לג'ני הערמומית, אלופת ההישרדות, אין ברירה אלא להיאחז בקצה החוט היחיד שיש לה, ולרדת למחתרת בחיפוש אחר האמת.

אלא שבעיירה שכוחת האל בדקוטה הדרומית שאליה היא מגיעה מתברר לג'ני כי כל רמז מוליך לתעלומה נוספת: תצלום ישן, בית נטוש ויומן נשכח משרטטים בפניה את דמות אמה כפי שמעולם לא הכירה אותה. ככל שג'ני חושפת פרטים נוספים על עברה של אמה, היא חושפת גם בעל כורחה את זהותה שלה. וכך, ככל שהיא מתקרבת לאמת ולרוצח שאותו היא מחפשת, גם העיתונות, המשטרה ואולי אפילו אותו רוצח עצמו, מתקרבים אליה.

 

אליזבת ליטל למדה בהרווארד, וכתבה עבור הוול סטריט ג'ורנל, הניו יורק טיימס והלוס אנג'לס טיימס. היא מתגוררת בלוס אנג'לס עם משפחתה. בתי היקרה, ספרה הראשון, קדמו לו שני ספרים אקדמיים על השפה האנגלית כראי לתרבות בארה"ב.

 

459 עמ' 96 ₪

 

בדוק גם

יורשי הארץ

חדש בהוצאת כנרת-זמורה יורשי הארץ (חלק 1#) אילדפונסו פלקונס מחבר רבי-המכר הקתדרלה ליד הים והיד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *